Абиссинский колодязь своїми руками

17.01.2021
2 852
Admin

Абиссинский колодец своими руками

  1. Як влаштований абиссинский колодязь
  2. Де можливе будівництво колодязя
  3. Порядок роботи
  4. Корисні поради
  5. Відео

Якщо для приватного будинку або дачі необхідне стабільне джерело постачання чистою водою, то з цим зможе впоратися недорогий абиссинский колодязь. Побудувати його легко, і він здатний постачати достатню кількість води - 1-3 кубометри на годину. Якщо ви вважаєте, що такого обсягу води недостатньо, то ніщо не завадить влаштувати другий колодязь.

Як влаштований абиссинский колодязь

Устройство абиссинского колодца

Абиссинский колодязь по своїй конструкції - це свердловина, яка створюється з допомогою забивання на відповідному місці металевих відрізків труб 25 мм, 1 - 2 м завдовжки. Між собою труби з'єднуються різьбовими муфтами з герметизацією силіконом або сантехнічним льоном. Після цього монтують самовсмоктуючий насос, за допомогою якого можна створити розрідження в трубі, і таким чином викачують воду.

Абиссинский колодец

Абиссинский колодязь своїми руками зробити нескладно і для його пристрою, немає необхідності використовувати громіздку спецтехніку, можна навіть його забити на веранді, в гаражі, підвалі і навіть на кухні.

Де можливе будівництво колодязя

Водоносный слой

Влаштовувати такий колодязь необхідно на ділянках, де водоносний пласт знаходиться в межах 4 - 8 м глибини або в місцях, де до 15 метрів є достатній тиск у водоносному шарі, який зможе підняти воду на глибину 7 - 8 метрів. Якщо вода з пласта піднімається трохи нижче 8 м, то можна просто встановити насос, поглибивши його в грунт.

Грунт на ділянці влаштування свердловини не повинен містити великої гальки або каменів. Крім того він повинен бути нетвердим.

Порядок роботи

Оборудование колодца

Основна частина абіссинського колодязя - перфорована труба з головкою (наконечником-клином), і фільтром. Наконечник повинен бути по діаметру більше на 20-30 мм. Бажано виготовити фільтр з металу, такого ж, як і матеріал з якого виготовлена труба: це знизить рівень електрохімічної корозії. В трубі свердлять отвори 6 - 8 мм діаметром по довжині труби на 0,6-0,8 м. На цій ділянці труби намотують із зазором 1-2 мм дріт для вільного проходу води. Після намотування дріт припаюють до труби в декількох місцях і по кінцях дроту. Після чого з допомогою пайки закріплюють сітку полотняного плетіння з кольорового металу або нержавіючої сталі.

Порядок работы по устройству абиссинского колодца

Для поглиблення труб застосовують різні пристрої, проте краще попередньо вирити яму 0,5-1,5 м, після чого пробурити свердловину на 1-1.5 м. Першу трубу з закріпленим фільтром і наконечником вставляють у щілину, вирівнюють її по вертикалі і навколо утрамбовують грунтом, щоб труба не зрушилася при забиванні.

Стежити за вертикальністю необхідно і під час поглиблення труби.

Корисні поради

Устройство абиссинского колодца без треноги

Часто для поглиблення труб використовують копр, але можна використовувати й інші пристосування. Поглиблення труби колодязя металевим прутом діаметром 16-22 мм, вставленому в трубу, полягає в підніманні прута на 1 м заввишки і нанесенні різких, вертикальних ударів по наконечнику. В результаті практично все навантаження припадає на наконечник. Можна подовжувати прут у міру поглиблення свердловини, а можна закріпити гнучкий трос у верхній частині металевого прута. Цей спосіб називають ударно-канатним.

Бажано загартувати нижню частину прута, щоб запобігти його расклепывание або при необхідності знімати расклепанный метал по закінченні часу.

Устройство абиссинского колодца бабкой

Для поглиблення труб для абіссинського колодязя можна використовувати бабку вагою 25-30 кг, це пристосування піднімають за ручки вгору і різко опускають, ударна навантаження має припадати на насадку, закріплену на трубі-подбабок. При поглибленні свердловини, насадку переміщають вгору по трубі і, якщо буде потрібно, нагвинчують чергову трубу.

Якщо невідома глибина водоносного шару, то коли труба буде забита на 4 - 5 м, періодично перевіряють, чи не з'явилася вода. Якщо у вас тонкий водоносний пласт і невідомо на якій глибині він знаходиться, то можна забити трубу нижче і не отримати воду.

Якщо наконечник знаходиться у водоносному шарі, то починається водопоглинання, це, можна визначити, наливаючи воду в трубу - швидко йде вода, говорить про те, що можна підключати насос і прокачувати воду в свердловині.

Как забить абиссинский колодец

Якщо влаштовують абиссинский колодязь своїми руками в глинистих грунтах, то може сильно забруднитися сітка фільтра, і можна не зрозуміти, що потрапили на водоносний шар. У цьому випадку краще не поспішати і при появі навіть мінімальної кількості води в свердловині треба прокачувати, а якщо можна, то промивати фільтр, проходячи кожні 0,5 м. Для цього використовують електронасос, трубу вставляють шланг і промивають сітку чистою водою.

Для підйому води використовують електричний самовсмоктуючий насос. Ще можна використовувати поршневий насос. Після монтажу насоса і прокачування свердловини навколо труби влаштовують глиняний замок і роблять вимощення з бетону. Час, необхідний на пристрій абіссинського колодязя, становить близько 5-10 годин, і в більшості випадків залежить від характеру грунту і глибини розташування водоносного пласта.

Колонка в абиссинском колодце

Абиссинский колодязь буде служити 10-30 років, термін залежить від водоносного пласта, якості виконання робіт та від використаного матеріалу. Воду можна качати безперервно з свердловини кілька годин, продуктивність колодязя зазвичай становить 1-3 м куб. води в годину.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений буріння та встановлення абіссинського колодязя

Читайте також: