Актуальність та переваги лізингу спецтехніки

17.01.2021
1 433
Admin

Актуальность и преимущества лизинга спецтехники

 1. Переваги лізингу
 2. Лізинг чи кредит?
 3. Недоліки лізингу
 4. Про лізингових компаніях

Лізинг спецтехніки популярне вже багато років. Лізинг - це не тільки можливість розширення діяльності підприємства з мінімальними витратами. Часом з його допомогою підприємці отримують шанс почати свою справу. Адже для того, щоб взяти техніку в лізинг, не потрібно великих витрат, як на покупку.

Переваги лізингу

Схема лизинга

Лізинг буває різним. Було б великою помилкою вважати, що всі договори такого роду обмежені одним роком і вимагають суворої виплати в розмірі 30% від вартості техніки. Насправді техніка в лизингможет обійтися підприємцю від 5% її вартості. Термін укладення договору починається від півроку і може тривати до 7 років.

Лізинг - це не тільки реальний шанс запустити підприємство з найменшими витратами. У чомусь така схема схожа на кредитування, але в неї є ряд відмінностей. Причому відмінності характеризують лізинг як більш вигідний варіант.

Промышленная техника в лизинг

Підприємець, який взяв техніку в лізинг, може викупити її протягом певного часу. При цьому він не втрачає своїх грошей. Наприклад, бізнесмен може довгий час користуватися орендою будь-якого пристосування, будь то бетонозмішувач або кран. Але він ніколи не стане його володарем. А ось лізинг враховує всі фінансові вкладення. Оренда спецтехникине має таких переваг.

Лізинг чи кредит?

Лизинг или кредит

І лізинг та кредит мають плюси і мінуси. Але у лізингу переваг все-таки більше.

 1. Заявки на лізинг розглядаються швидше. В деяких випадках можна отримати відповідь від компанії за 15 - 20 хвилин. Кредитні заявки вимагають більше часу, особливо коли мова йде про досить велику суму грошових коштів.
 2. Вимоги до клієнта у лізингових компаній менш жорсткі. Банки більш вимогливі. Клієнт банку для одержання кредиту має надати пакет документів, а також звітність по прибутку підприємства. Лиинговые організації м'якше, вони готові розглянути всі варіанти.
 3. Умови розрахунку з лізинговими організаціями гнучкіше. Такі компанії готові розглянути альтернативний графік виплат, тоді як банки відносяться до цього суворо. По лізингу простіше отримати відстрочку. Компанія може увійти в становище лізингоодержувача, наприклад, якщо у нього сезонний бізнес. На банк такі доводи не діють.
 4. Терміни фінансування по кредиту набагато коротше. Стандартний кредит не триває більше двох-трьох років. А ось лізингові компанії можуть дати техніку навіть на 10 років. Три роки - лише початковий рівень для таких фірм. Зазвичай клієнти складають договір з лізинговими організаціями тривалістю від 36 місяців до 10 років.
 5. Для того, щоб претендувати на отримання кредиту в банку, треба надати певне забезпечення. Наприклад, цінні папери або наявність майна. Для лізингових організацій це не потрібно.
 6. Якщо кредитори або держава накладуть арешт на майно підприємця, то власність лізингової фірми не постраждає.
 7. Крім перерахованих вище вигод, є ще ряд плюсів. Наприклад, підприємець може взяти у лізинг колишні у вживанні агрегати. Спецтехніка б/у обійдеться значно дешевше в будь-якому випадку. Лізинг кранів і установок, які вже використовувалися колись, буде дешевше, а ось за якістю всі ці пристосування не поступаються новим. У лізинг можна купити спецтехніку за найвигіднішими умовами, домовившись з постачальниками про знижки.

Схема классификации лизинга

Недоліки лізингу

Лізинг не позбавлений певних недоліків.

 1. Предмет лізингу завжди є власність компанії. Принаймні, це актуально до тих пір, поки предмет не повністю викуплений. Це створює деякі проблеми. Наприклад, підприємець не може експлуатувати таку техніку в інших місцях, не обговоривши всі з компанією. Також предмети лізингу не можна представляти в якості застави по кредитах і позиках.
 2. Предмет можуть вилучити. Сам лізингоодержувач не може уявити техніку такого роду в якості застави, а ось лізингова компанія може. І якщо у фірми розпочнуться фінансові проблеми, то техніка буде вилучена за борги. При цьому той факт, що техніка обтяжена договором, не буде мати значення. Підприємець, який хоче звернутися в організацію для отримання техніки в лізинг, повинен обов'язково звернути увагу на порядність фірми та її спроможність.
 3. Лізинг обкладається ПДВ. Податки доведеться платити з кожного рахунку за лізингом. Це один з основних недоліків таких договорів, але він може бути нівельований з допомогою зниження виплат.

Про лізингових компаніях

Багато лізингові організації сьогодні мають своє представництво в інтернеті. Але для того, щоб укладати договір, краще все-таки зібрати попередню інформацію про компанії і повірити її на надійність. Причина такої перестраховки-не тільки у спроможності фірми. Справа в тому, що в рідкісних випадках серед таких компаній зустрічаються неблагонадійні.

Примерный план действий по лизингу спецтехники

Бажано звертатися у фірму, у якої вже є позитивні відгуки про тривалому співробітництві. Якщо з такою організацією співпрацював хтось із знайомих, то це просто чудово. Лізинг - це кращий спосіб отримати необхідну техніку з мінімальними грошовими вкладеннями.

Читайте також: