Альпійська гірка

17.01.2021
32 125
Admin

Альпийская горка своими руками

 1. Робимо розмітку
 2. Розміщуємо камені
 3. Вибираємо рослини
 4. Порядок дій
 5. Альпійські гірки своїми руками фото
 6. Відео

До "альпійським" прийнято відносити рослини, природним середовищем існування яких є досить кам'яниста гориста місцевість. Щоб така флора змогла успішно розвиватися і рости на рівнинах, вимагається створення певних умов, найбільш наближених до природної її середовищі. Даним умовам повністю відповідає споруда штучної кам'яної насипу, яку інакше називають альпійською гіркою або рокарием. Дані поняття є майже родинними. Однак деякі називають рокарием рівну гравійну або кам'яну площадку, а альпійською гіркою - кам'яний насип. Будується альпійська гірка своїми руками досить не просто. Всі етапи будівництва альпійської гірки Ви дізнаєтесь в даній статті.

Робимо розмітку

Делаем разметку альпийской горки

Що ж потрібно для створення альпійської гірки своїми руками? До речі, по-науковому дана конструкція іменується альпінарієм. Ідеальним місцем облаштування альпінарію вважаються височини і деякі нерівності на вашому дачній ділянці. Перед тим, як почати будівництво альпійської гірки своїми руками, вам варто виконати розмітку своєї ділянки. Буде дуже добре, якщо поруч з місцем, де ви намітили створення альпійської гірки своїми руками, буде ще і простір для облаштування квітника. Гірка, по сусідству з якою знаходиться почвопокривні рослини, виглядає найбільш ефектно і привабливо. Така композиція значно урізноманітнює і прикрасить весь ландшафтний дизайн дачної ділянки.

Отже, ви твердо вирішили, що ваша ділянка скоро прикрасить альпійська гірка. Схема її конструювання, як ми вже зазначили, починається з розмітки ділянки. Коли розмітка зроблена, потрібно грамотно облаштувати систему дренажу. Кам'яниста земля, яка і є рідною для альпійських рослин, дуже швидко втрачає вологу природним шляхом. Тому, альпійська флора найбільш звична саме на сухому грунті. Навряд чи можна назвати дренажну систему альпінарію складною. Вам лише потрібно дуже щільно укласти в підставі гірки щебінь, гравій, осколки битого цегли і присипати їх грубозернистим різновидом піску або галькою. Після цього треба укласти ґрунтовий шар.

Розміщуємо камені

Размещение камней альпийской горки

Тепер настає найбільш креативний та творчий етап створення альпійської гірки своїми руками. Він передбачає найбільш грамотне й естетично приємне розміщення каменів. У цій справі варто спиратися на ряд наступних принципів: найбільш масивні камені вигідніше виглядають у підстави альпінарію, а ось дрібні - на вершині. Не прагніть до симетрії конструкції, так як вона змусить її виглядати статично і не дуже привабливо.

Не забувайте, що між камінням необхідно залишати вільне місце, куди будуть висаджені рослини. Нарешті, не допускайте повітряних подушок, дуже ретельно приминають грунт.

Вибираємо рослини

Выбор растений для альпийской горки

Зараз розберемося, які рослини для альпійської гірки найбільш красиві. Однак, вибір слід базувати не тільки на красу, але і на довговічність.

Гірка покликана служити вам не один сезон, тому й рослини повинні жити досить довго.

Ідеальними фахівці називають рослини низькорослі, зростаючі досить тривалий термін. До цієї категорії можна віднести спирею або перстач. Крім того, підходять для альпінарію і трав'янисті багаторічники. Якщо ви хочете бачити на своєму альпінарії деревні рослини, що мають досить велику висоту, то їх слід висаджувати в першу чергу. В ідеалі, розташовуватися вони повинні на задньому плані всієї композиції. Будьте готові, що всю красу багаторічних рослин ви побачите не перший рік. Тому в перші сезони гірку можна засівати однорічними рослинами, які майже не дають самосіву.

Із загальних правил вибору рослин для альпійської гірки своїми руками ми виділимо наступні:

 • Так як вершина альпінарію отримує максимум сонячного кольору і досить швидко осушується, рослини для неї повинні вміти виживати в таких умовах. Ідеально для вершини підійде едельвейс альпійський, рослина, яке стало символом альпійських гір.
 • На середньому ярусі вже зовсім інші умови для життя рослин. Світла тут менше, а вологості більше. Простріл звичайний, альпійська гвоздика або сонцецвіт монетчатий відмінно адаптовані до таких умов.
 • Підстава альпінарію слід засаджувати рослинами, яким потрібно мінімум сонячного світла, але стійко переносять зволожений грунт. Ломикамінь волотиста, ліатріс кокосовий - відмінні приклади.

Звичайно, не обов'язково обмежуватися виключно розглянутими прикладами представників флори. Враховуючи особливості всіх ярусів альпінарію, можна підбирати велике розмаїття рослин для нього.

Порядок дій

Этапы строительства альпийской горки

На закінчення статті складемо порядок дій, які допоможуть вам виконати улаштування альпійської гірки своїми руками:

 1. Вибір місця. Орієнтуйтеся, щоб воно не було надто сонячним. В ідеалі, після полудня гірка повинна йти в тінь. Однак не забувайте орієнтуватися і за кліматичними нюансів вашої місцевості. Продумайте, як альпінарій буде взаємодіяти з елементами навколишнього пейзажу. Допомогти вам може перегляд тематичних журналів або сайтів. Можливо, ви зможете відшукати фотографію ідеального для вас альпінарію і повторити його на власній ділянці.
 2. Робіть альпійську гірку поруч з альтанкою, щоб милуватися красивим видом. Прочитати про будівництво альтанки можна в нашій статті "Як зробити альтанку".
 3. Організуйте систему дренажу.
 4. Етап конструювання. Не використовуйте занадто поживних ґрунтів, цілком підійде суміш простий землі з садової ділянки з невеликою кількістю торфу і піску. Підберіть красиві камені, які б добре гармоніювали один з одним за формою. Грамотно вибрати найкращі варіанти рослин, які б поєднувалися один з одним. Краще на комп'ютері заздалегідь зробіть ескіз майбутнього альпінарію, щоб підібрати колірне поєднання рослин. Не робіть альпінарій занадто строкатим, дотримуйтеся плавних колірних переходів, звертайтеся і до проміжних тонів.
 5. Ми вже зазначили, що поєднання квітника і альпінарію виглядає вкрай вигідно. Однак, майте на увазі, що рослини з квітника здатні переходити на альпінарій, руйнуючи його гармонійну композицію. Тому, периметр гірки розумно буде викласти гравієм, під який підкласти шар поліетиленової плівки. Звичайно, плівка стане предметом милування ваших сусідів і родичів, тому не зайве буде прокласти до неї стежки, вимощені каменем або бруківкою.

Альпійські гірки своїми руками фото

Рокарий из камней и растений

Альпийская горка самостоятельно

Декоративный водопад альпинария

Альпинарий своими руками

Красивая альпийская горка

Альпийская горка с использованием декоративных элементов

Необычный растения для альпийской горки

Альпийская горка с водопадом

Альпийская горка с ручьем

Альпийская горка с озером

Альпийская горка из камней

Водопад альпийской горки

Красивый рокарий-альпинарий

Аккуратная альпийская горка

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріали, які допоможуть вам зробити альпійську гірку.

Читайте також: