Алюмінієві стелі своїми руками

17.01.2021
1 861
Admin

Алюминиевые потолки своими руками

 1. Принцип пристрою рейкової стелі
 2. Підготовка до монтажу
 3. Порядок складання
 4. Відео

Популярність рейкових алюмінієвих стель в Росії пов'язана зі стійким закріпленням у свідомості вітчизняного користувача такого поняття, як «євроремонт». Перші зразки стельових покриттів цього класу завозилися до нас з Німеччини і, як будь-яка новинка, коштували досить дорого. Але попит на вироби від німецького виробника, тим не менш, досить високий. Фахівці моментально оцінили всі переваги нових стельових покриттів і відразу ж пристосувалися монтувати їх у ванних кімнатах і на кухнях.

Достоинства алюминиевых потолков

Типові рейкові стелі світлих тонів в подальшому були модернізовані за рахунок додавання в їх конструкцію спеціальних декоративних вставок, що дозволяють на практиці реалізовувати будь-які дизайнерські рішення. До переваг алюмінієвих стель рейкового типу можна віднести такі їх переваги:

 • рейкові стелі не чутливі до перепадів температури і вологості і можуть монтуватися в туалеті, ванній або на кухні;
 • ставлячись до конструкцій підвісного типу, алюмінієві покриття повністю приховують всі недоліки основного (несучого) стелі;

Реечный потолок

 • при виготовленні алюмінієвої стелі своїми руками немає необхідності в попередній підготовці оброблюваної поверхні, що помітно скорочує трудовитрати на його облаштування;
 • рейкові стелі з алюмінію відносяться до екологічно чистих конструкцій і можуть експлуатуватися навіть у дитячих приміщеннях;
 • підвісні стелі розглянутого типу здатні прикрасити інтер'єр будь-якого сучасного житла.

Принцип пристрою рейкової стелі

Принцип устройства реечного потолка

Складання рейкової стелі можна віднести до розряду процедур середньої складності, для реалізації яких необхідно володіти певним досвідом будівельних робіт. Ось чому краще всього заздалегідь ознайомитися з пристроєм описуваної нами конструкції, а в подальшому - і з порядком її самостійного монтажу.

Потолок из алюминия

Основою конструкції алюмінієвої стелі рейкового типу є сталеві заготовки (так звані траверси), виконані у вигляді профілів з нарізаними на них «зубчиками» та використовуються для закріплення стельових рейок-пластин. При цьому застосовується в ході монтажу комплект рейок може монтуватися тільки на підходящої для них траверсе.

Щоб уникнути непорозумінь, пов'язаних з появою щілин при складанні стелі, рейки і траверси під них повинні бути від одного виробника.

Конструкция реечного потолка

До монтажу рейкової стелі слід переходити тільки після того, як повністю будуть закінчені всі інші ремонтні роботи, пов'язані з обробкою стін, віконних отворів та підлоги. Усі розташовані на стелі лінії комунікацій повинні бути надійно закріплені таким чином, щоб не створювати перешкод роботі.

Підготовка до монтажу

Инструмент для работы

Для успішної реалізації всього комплексу монтажних робіт, пов'язаних з облаштуванням алюмінієвої стелі, вам потрібно:

 • електродриль;
 • рулетка і будівельний рівень;
 • шуруповерт;
 • ножиці для нарізання металу;
 • заготовки алюмінієві (стельові рейки-пластини);
 • комплект напрямних і підвісів;
 • металеві траверси.

Порядок складання

Порядок сборки потолка

Монтаж рейкової конструкції починається з закріплення напрямних профілів, що розміщуються вздовж всього периметра оброблюваної кімнати. Рівень їх установки вибирається, як правило, на 15-20 см нижче лінії основного стелі.

При стандартній 3-х метровій довжині профільних заготовок їх підгонка під периметр приміщення здійснюється за допомогою ножиць по металу. Для цього слід у відповідності з нанесеної раніше розміткою прикладати заготовки профілю до стіни, а потім просвердлювати в них наскрізні отвори (з кроком близько 50 див).

Після цього підготовлені в стіні отвори забиваються дюбеля, за допомогою яких закріплюються всі підігнані по довжині периметра профілі. Правильність їх установки контролюється за допомогою будівельного рівня.

Схема монтажа реечного потолка

Монтаж підвісів, які використовуються при облаштуванні алюмінієвих стель своїми руками, стартує з розмітки точок їх кріплення, віддалених одна від одної приблизно на один метр. Підвіси також закріплюються за допомогою шурупів і дюбелів і обов'язково виставляються по рівню.

Работа по монтажу реечного потолка

На наступному етапі робіт проводиться навішування на підвіси несучих шин (траверс), що розташовуються поперек стелі з кроком близько 1 метра. Ці елементи підвісної конструкції розміщуються на одному рівні з вже змонтованим профілем і кріпляться до підвісів шурупами.

Якість майбутнього підвісної стелі повністю буде залежати від точності монтажу траверс, так що цими операціями слід приділити пильну увагу.

На заключному етапі робіт рейки-пластини звільняються від захисної плівки і підганяють по розміру кімнати. Потім вони вставляються в направляючі і фіксуються в траверсі допомогою спеціальних засувок.

Відео

Цей ролик продемонструє процес монтажу рейкової алюмінієвої стелі у ванній.

Читайте також: