Андулиновая дах своїми руками

17.01.2021
2 678
Admin

Андулиновая крыша своими руками

 1. Властивості матеріалу
 2. Види покрівельного матеріалу
 3. Загальні вимоги при монтажі
 4. Монтаж покрівлі андулиновой

У наші дні з'являється велика кількість різноманітних технологічних рішень для індивідуального будівництва будинків, починаючи від зведення стін і закінчуючи виготовленням даху. Так, наприклад, в області використання покрівельних матеріалів, сучасний ринок пропонує різні варіанти: металочерепицю, наплавляемие рулонні покрівлі, профнастил для даху і т. д. Серед цієї безлічі рішень багато споживачі вибирають андулиновую дах. Її популярність викликана високою міцністю, довговічністю і естетичною привабливістю. Андулин дуже технологічний в роботі, тому андулиновая дах своїми руками може бути виконана досить швидко і якісно. Розглянемо основні аспекти роботи з даним матеріалом.

Властивості матеріалу

Свойства андулина

Андулин добре відомий у різних країнах і вже півстоліття успішно використовується для створення покрівель. Основними властивостями, що визначають його переваги, є:

 • Прекрасна стійкість до екстремальних перепадів температур.
 • Стійкість до впливу сонячного УФ-випромінювання.
 • Стійкість до утворення грибка.
 • Матеріал стійкий до хімічно агресивних середовищ і ПММ.
 • Мала вага і, відповідно, невелика навантаження на конструкцію даху.
 • Хороші звукоізолюючі властивості.
 • Прийнятна ціна.
 • Великий термін експлуатації (буває до 50 років при гарантійному терміні від виробника - 15 років).

До недоліків можна віднести незначне вигорання кольору і необхідність закладення щілин спеціальним наповнювачем.

Види покрівельного матеріалу

Андулиновую покрівлю виготовляють у вигляді черепиці та шиферу. Обидва види мають прекрасні міцнісні властивості, здатні витримувати штормовий вітер (до 180 км/год) і вага великої кількості снігу.

Андулиновая черепиця

Являє собою м'які плитки, розміром 100х35 см, що імітують черепицю. При її виготовленні використовується скловолокно, покрите з обох боків спеціальним модифікованим бітумом. Андулиновые плитки бувають різних кольорів. Зовні вони покриваються захисною мінеральною крихтою, а їх нижня частина може мати різну форму. Все це в сукупності дає широкі дизайнерські можливості для оригінального оформлення будівлі. Найбільш зручно користуватися при зведенні дахів складних форм - наприклад, вальмових (у цьому випадку відходи будуть менше, ніж при використанні шиферу). Незважаючи на трудомісткість процесу установки і підгонки плит, при наявності бажання і наполегливості цю роботу можна виконати самотужки.

Андулиновый шифер

Андулиновый шифер

Являє собою хвилястий лист вагою близько 6 кг, розміром 2х0.95м, висотою хвилі 36 мм і товщиною 3 мм Виготовляють андулиновый шифер використовуючи целюлозні волокна, дистильований бітум, термоотверждающую смолу, мінеральні пігменти і речовини. Велика площа листів сприяє швидкому проведенню монтажу на дахах простої конструкції.

Загальні вимоги при монтажі

Общие требования при монтаже

Роботи з монтажу слід проводити виключно при плюсовій температурі (від 0 до 30°С). Кріплення плиток виконується спеціальними цвяхами, мають захисну кришечку (по 20 цвяхів на лист). Така велика кількість кріплення викликано необхідністю зберегти цілісність покрівлі при сильному вітрі і невеликій вазі покрівельного матеріалу. При різних кутах нахилу скатів використовується різна решетування: до 10° використовується суцільна обрешітка; при 10-15° крок обрешітки дорівнює 45 см; понад 15° крок не повинен перевищувати 60 див. Монтаж листів повинен проводитися зі зсувом (в шаховому порядку). Для цього перший (нижній) ряд починають укладати з цілого листа, ряд, що йде слідом - з половинки і т. д. Це робиться для того, щоб вертикальні ряди не були «прямими стовпами». Щоб не пошкодити андулин, під час монтажу слід наступати тільки на гребінь хвилі закріпленого листа.

Монтаж покрівлі андулиновой

Першим ділом потрібно виконати установку розжолобків в місцях перетину скатів даху. Потім пергамін встановлюється на обрешітку і далі можна приступати до монтажу листів. Для розпилювання та припасування листів андулина по необхідним розмірам відмінно підходить звичайна ручна ножівка по дереву з малими зубцями або електролобзик.

Как резать андулин

Щоб полотно пилки не застревало в листі, його поверхня краще змастити маслом. Використання кольорового олівця для розмітки значно полегшує роботу. Для полегшення розмітки місць кріплення цвяхів в горизонтальному бруску решетування можна натягнути мотузку між краями бруска.

Укладання листів починають знизу горизонтальними рядами в шаховому порядку з дотриманням нахлестів. Для кріплення листів використовують спеціальні цвяхи (перший ряд цвяхів - кріпиться кожна хвиля, а всі наступні ряди - через одну хвилю).

На завершення необхідно виконати монтування конькових елементів. Їх встановлюють внахлест (крок напуску 15 см) поверх андулина і потім прибивають.

Використання андулина при досить скромних витратах дозволить вам стати власником даху, має тривалий термін служби, чудовий зовнішній вигляд і відмінні споживчі властивості.

Читайте також: