Як створити англійський сад на ділянці

17.01.2021
4 152
Admin

Как создать английский сад на участке

  1. Основні ідеї
  2. Оформлення ландшафту в англійському стилі
  3. Відео

Англійський сад - це гармонійне злиття виконаного ландшафту і первозданної природи. Це напрям дизайну відмінно підходить для просторих ділянок, садів з вільним плануванням, без обтяжень і зайвих споруд. Всі будівлі на території не повинні відрізнятися химерністю і яскравістю. Продумуючи як створити англійський сад на ділянці, слід пам'ятати про органічності ландшафтного дизайну із загальним стилем будинку, який повинен справляти враження міцності і надійності.

Основні ідеї

Головний принцип організації ландшафту в англійському стилі - це максимальна природність садових композицій, рослин і декоративного оздоблення. Планування англійського саду повинна нагадувати природні пейзажі, без чітких переходів і активних елементів. Пріоритет віддається зеленим чагарниках, акуратно постриженим газонах і ретельно продуманим поєднанням найрізноманітніших кольорів.

Английский сад

Професійні ландшафтні дизайнери і досвідчені садівники відзначають кілька основних тенденцій, які необхідно враховувати будь-якому власникові заміського території до того, як створити англійський сад на ділянці своїми руками. Англійський стиль в ландшафті це:

  • Вільне планування території, з перевагою асиметричним і плавним формами.
  • Максимально відкритий простір на ділянці, природним чином зливається з природним пейзажем.
  • Ідеальна гармонія стилістики будинку та інших будівель з ландшафтним ансамблем рослин та декоративних елементів.
  • Коротко стрижені газони, без зайвої химерності і яскравих акцентів.
  • Звивисті, довільно розташовані доріжки, облаштовуємо з природних покриттів: дерев'яних спилов або натурального каменю.

З одного боку англійські сади асоціюються з максимальною близькістю до природності, з іншого боку одні відрізняються явною лаконічністю і обов'язкової оригінальністю, несхожістю за сусідні ділянки.

Идеи для английского сада

При проектуванні англійської садиби садовий ділянка візуально розбивають на декілька зон. Саму заміську територію по периметру можна обнести живоплотом, навіть якщо вже є паркан або інша захисна конструкція. Щоб жива огорожа не виглядала штучною і не суперечила задумам пейзажного ландшафту, суцільну посадку перемежовують деревними композиціями. У такому вигляді готовий ділянка буде виглядати як природна лісова галявина або природна галявина.

Разноцветие английского сада

Перед тим як створити англійський сад на ділянці, необхідно знати, що краса такого ландшафту зажадає від вас значних зусиль і постійного догляду. Вишукані газони для досконалості і довговічності потребують регулярної стрижки і поливі, без посилання на погане самопочуття та вихідні дні. Англійський сад - це прекрасний результат великого обсягу робіт і високого професіоналізму.

Оформлення ландшафту в англійському стилі

У помірних кліматичних широтах Англії прекрасно адаптована рослинність, привезена з різних країн світу. Однак традиційно основним акцентом, активним фоном і головною гордістю ландшафту, виконаного в англійському стилі, є газон, суцільний або у вигляді кількох галявин, витончено сполучених між собою. Доповнюють зелену палітру газону невисокі чагарники і ягідні кущі. Яскравим елементом може виступати ставок, зроблений з максимальною достовірністю до природної водойми, з пахучими ліліями і розкішними лататтям. Біля ставу можна посадити розкидисту плакучу вербу.

Английский газон

Колірна палітра англійського саду виконується в зелених кольорах з незначними фрагментами яскравих тонів. Альтанки і великі зони відпочинку в таких ландшафтах не облаштовуються. Як правило, ставляться довгі лавки і спеціальні відкриті майданчики для тимчасового відпочинку на повітрі. Для англійського стилю в ландшафтному дизайні широко використовуються традиційні елементи: дерев'яні перголи, повиті ліанами і трояндами, скульптури, на тлі квітників і невеликі водойми. На відкритій веранді будинку або під стильним навісом встановлюють класичну садові меблі із деревини або ажурною кування.

Цветочная композиция как элемент ландшафтного дизайна

Вхід в сад англійці зазвичай прикрашають декоративними рослинами або композицією з хвойних дерев, мініатюрних або карликових сортів. Це важлива умова, так як такі рослини навіть через час не закриють гарний вид на сад або на фасад будинку. А на Різдво чи на Новий Рік сім'я буде забезпечена власною ялиною, сосною або ялицею, які будуть головною прикрасою свята.

Солнечные часы в английском саду

Для стилізації при декоруванні заміській території можна організувати сонячні годинники, які традиційно асоціюються зі старими англійськими садами. Можна виконати якісну копію будь-яких відомих годин або самостійно розробити авторські елементи механізму.

Відео

Приклади облаштування англійських садів дивіться в цьому відео.

Читайте також: