Арка з фанери своїми руками

17.01.2021
4 219
Admin

Арка из фанеры своими руками

 1. Перший спосіб
 2. Другий спосіб
 3. Третій спосіб виготовлення

Арочні дверні отвори - це чудовий архітектурний прийом, здатний візуально розділити приміщення без установки дверей. Таким чином, ви можете піти від стандартних рішень, які застосовуються в будівництві.

Арки мають кругле або стрілчасті обрис і служать для зміни інтер'єру, а також його візуального розширення.

Під час оформлення дверного отвору можна скористатися готовими елементами арки і просто їх встановити, а також може бути виготовлена арка з фанери своїми руками.

Для того, щоб переробити з фанери дверний проріз в арочний, вам потрібно виміряти висоту стелі, розмір отвору та товщини стіни. Ці дані використовуються при розробці ескізу.

Замеры дверного проема

Виготовити арку з наличниками, з пілястрами, що імітують колони цілком можливо і з фанери, але при цьому треба враховувати обов'язкову наявність спеціальних інструментів і вміння ними користуватися.

Існує кілька способів самостійного виготовлення арки. Про них читайте далі.

Перший спосіб

Розглянемо більш простий спосіб, для якого знадобиться звичайний інструмент який є в будь-якому будинку, а також максимально доступні матеріали:

 • фанерний лист, ширина якого дорівнює ширині майбутньої конструкції;
 • монтажна піна;
 • саморізи, кріпильні елементи;
 • суха суміш.

Фанерный лист

Ідея дуже проста:

 • Фанеру треба обов'язково змочити, тоді вона стає податливою, і працювати з нею набагато простіше (якщо не змочити буде вискакувати і встановити її буде складніше).
 • Після того, як лист намок, фанеру треба зігнути в рулон (виходить заповітний півколо) і помістити його в отвір. Краї повинні бути сточені під кутом, щоб основа не виділялося на загальному тлі, після покриття декоративною обробкою.

Фанера в рулоне

 • Після установки в отвір півкола арки лист треба закріпити, а при необхідності, куточки закласти до однієї площини стін.
 • Виконавши дану роботу, праворуч і ліворуч треба вставити розпірки, тоді фанера наблизиться до півколу.
 • Кути можна закрити гіпсокартонними вставками, але можна використовувати і більш простий спосіб - заповнити монтажною піною. Піна має властивість розпирати, що і грає нам на руку, роблячи форми вигинів рівними.
 • Коли піна висохла надлишки треба зрізати, тоді стіна виходить ідеально гладкою. Потім поверхню обрізаної піни треба обробити шпаклівкою, яка призначена для вирівнювання стін і підготовки їх під фарбування або обклеювання шпалерами.
 • Далі можна починати безпосередньо декоративні обробні роботи.

При бажанні можна захистити декоративні кути, використовуючи пластиковий захисний куточок. Такий матеріал можна знайти в різних кольорах і в різноманітному виконанні.

Другий спосіб

Візьміть аркуш паперу або картону і накресліть дугу арки. Складіть два листа фанери разом, нанесіть отримані контури арки і акуратно випиляйте лобзиком півколо. Зачистите краю випила, щоб не було трісок-скалок. Листи по обидва боки отвору треба прикріпити дюбелями.

Второй способ изготовления арки

Фанерні напівкола, встановлені в дверному отворі, утворюють порожнину. Існує кілька варіантів їх заповнення. Можна встановити поперек:

 • дощечки;
 • вагонку;
 • вузькі дерев'яні реєчки;
 • тонку фанеру;
 • ДВП (деревно-волокниста плита).

Якщо вагонку або рейки покрити лаком, то вийде досить декоративно.

Під шпалери або фарбування зазори між дощечками треба зашпаклювати і обштукатурити, тоді внутрішня поверхня арки стане гладкою.

Установка арки в дверной проем

Для того щоб арка в прорізі була абсолютно гладкою, можна застосувати сітку під штукатурку. У продажу є розчиняється штукатурна стрічка, яка після накладення розчину розчиняється і поверхня стає рівною і гладкою.

Третій спосіб виготовлення

Цей варіант більш складний і вимагає спеціальних навичок роботи і спеціальний інструмент. Вам знадобляться наступні інструменти:

 • ручний фрезерний верстат;
 • дриль;
 • електролобзик;
 • шуруповерт.

Третий способ изгоовления арки

Виготовте вертикальні стовпчики. Наличник використовується будь-який, навіть з МДФ.

Використовуючи дерев'яні наличники товщиною 16 міліметрів, зробіть ручним фрезером з тонкою пальчикової фрезою пази під товщину фанери, при цьому, зробивши відступ від передньої кромки 4-6 міліметрів.

Глибина паза повинна бути приблизно 6-8 міліметрів, а ширина паза може бути 4-6 міліметрів (при використанні більш тонкого наличника труднощі виникають при монтажі арочної перемички зверху).

Фанерная арка

В зроблені пази встановіть, і вклейте фанеру. Для того щоб виготовити верхню частину арки, треба взяти аркуш паперу або картону та накреслити дугу арки. Отриманий контур прикладаємо до столярного щита товщиною 16 міліметрів і випилюємо лобзиком два наличника.

У наличниках робимо ручним фрезером з тонкою пальчикової фрезою пази під товщину фанери і кріпимо між собою на шипи. В зроблені пази також встановлюється і вклеюється фанера. Для стикування арки і вертикальних стовпчиків, у верхній частині встановіть по два шканта, а зовнішнє місце складання закрийте карнизом, який треба зробити з такого ж профілю, як і плінтус.

Таким чином, ви розібралися в самостійному виготовленні фанерної арки і можете сміливо втілювати цю ідею в життя.

Читайте також: