Автоматичні ворота своїми руками

17.01.2021
3 470
Admin

Автоматические ворота своими руками

 1. Комплекти для збірки воріт
 2. Ворота відкатного типу
 3. Автоматика воріт
 4. Догляд за воріт автоматикою

Гаражні автоматичні ворота, оснащені приводний системою управління, впевнено займають в наш час лідируючі позиції на російському ринку. Різні моделі цих виробів вже не перший рік користуються високим попитом у споживача і привертають увагу простотою і надійністю своєї конструкції.

У тому випадку, якщо ви вирішили спорудити в гаражі автоматичні ворота своїми руками - вам, перш за все, слід вибрати вид приводу, найбільш підходящий для ваших цілей.

Ключовим елементом системи автоматики воріт є електричний привід, який в залежності від обраної вами моделі може мати наступні виконання:

 • привід важільного типу (розсувні ворота);
 • лінійний привід, керуючий стулками допомогою їх позиціонування (ворота підіймального та відкатного типу).

Крім того, для воріт великих розмірів можуть використовуватися потужні гідравлічні приводу, в той час як для більш легких конструкцій досить встановити привід невеликої потужності.

Автоматичні ворота різняться, крім цього, і за способом переміщення захисного полотна (стулок воріт) і поділяються відповідно з цим на такі типи:

 • відкатні ворота;
 • ворота орного типу;
 • підйомно-поворотні механізми;
 • ворота секційного типу.

Комплекти для збірки воріт

Комплекты для сборки ворот

Виробники автоматичних воріт пропонують сьогодні своїм покупцям готові комплекти, самостійна збірка яких дозволяє останнім заощадити до 25 % коштів, що витрачаються зазвичай на монтаж воріт «на замовлення».

Збірка воріт повинна проводитися відповідно до інструкції, що додається, містить у своєму складі вказівки по стикуванні окремих вузлів конструкції. Наявність докладних складальних схем виключає будь-які невизначеності і полегшує монтаж основних її компонентів.

Розпашні ворота відносяться до найбільш простих механізмів, що складається з однієї або двох автоматично стулок. Стулки таких воріт виготовляються з суцільнометалевих полотен (іноді - у вигляді решіток), закріплених на прямокутній рамі жорсткого типу за допомогою спеціальних кріпильних петель, здатних відкриватися як усередину, так і назовні.

До переваг автоматичних воріт орного типу відносять зазвичай такі їх характерні ознаки:

 • простота монтажу;
 • відносно мала вага;
 • низьке споживання електроенергії.

Підйомно-поворотні моделі

Подъемно-поворотные модели автомотических ворот

Автоматичні гаражні конструкції цього типу з кожним роком набувають все більшої популярності у пересічного споживача, оскільки дають відчутну економію займаної ними площі.

Такі ворота призначені для установки в опалювальному гаражному приміщенні з обмеженим обсягом, причому полотно воріт при відкриванні «ховається» під стелею гаража і не потребує якогось додаткового вільному просторі. Досить невибаглива автоматика, керує роботою воріт, встановлюється звичайно у верхній частині конструкції.

Підйомно-поворотний механізм таких воріт забезпечує повну герметичність гаража і працює абсолютно безшумно.

До відносних недоліків цього виду конструкцій можна віднести такі їх властивості:

 • помітна зношуваність окремих елементів приводу;
 • складність виконання складальних операцій;
 • висока ціна комплекту.

Ворота відкатного типу

Автоматические ворота откатного типа

При бажанні виготовити автоматичні відкатні гаражні ворота своїми руками вам належить самостійний монтаж такого комплекту, в якому ворітної полотно при відкриванні та закриванні повинно буде ковзати по спеціальним горизонтальних напрямних (вправо і вліво). Переміщення стулок забезпечується при цьому вхідним в комплект поставки автоматичним приводом.

Відкатні конструкції прийнято використовувати на ділянках з великими площами (з достатньою кількістю вільного місця). Такі системи, як правило, оснащуються гідравлічними приводами великої потужності, оскільки володіють значним вагою.

Крім розглянутих нами механізмів досить часто зустрічаються наступні типи воріт:

 1. Ролетні ворота, мають суцільне полотно, що набирається з алюмінієвих профілів і піднімаючись догори під управлінням автоматичного приводу. Серед воріт підйомного типу ця конструкція вважається однією з найбільш надійних і легко монтуються.
 2. Ворота секційного типу, також відносяться до категорії автоматичних гаражних воріт, полотно яких набирається з окремих утеплених ламелей, скріплених між собою спеціальними шарнірами.

Автоматика воріт

Механизмы и автоматика ворот

Основний автоматики, керує роботою всієї системи, є електричний привід з виконавчим механізмом важільного або лінійного типу. Ви можете придбати комплект приводу, керованого дистанційно, а також вибрати модель, оснащену вбудованими датчиками виявлення перешкоди при закриванні.

В якості силових агрегатів в приводах гаражних воріт використовуються, як правило, електричні двигуни з робочими потужностями до декількох сотень ватів, що живляться від мережі з робочою напругою 220 вольт. Але зустрічаються і моделі, що працюють від зниженої напруги величиною 24 вольта.

До складу приводу крім електродвигуна входить також передавальний редуктор, який зазвичай розміщується в пило - і вологозахищеному корпусі.

Догляд за воріт автоматикою

Уход за автоматикой и механизмами ворот

Ворота з автоматичним управлінням прослужать вам досить довго, якщо ви постараєтеся додержуватися у процесі їх експлуатації таких вимог:

 1. Обов'язкове проведення регулярних профілактичних заходів, включаючи заходи щодо попередження можливих несправностей та змащування всіх тертьових частин і вузлів.
 2. Періодичний візуальний огляд вузлів і механізмів на предмет попадання в них сторонніх предметів, що заважають руху стулок.
 3. Перевірка електричної розводки системи подачі живлення і автоматики в частині цілісності захисних оболонок кабелів живлення і проводів.

Читайте також: