Бак для лазні своїми руками

17.01.2021
3 184
Admin

Бак для бани своими руками

  1. Підбір обсягу і системи нагрівання бака
  2. Основні різновиди бака для лазні
  3. Вибір матеріалу

Для отримання справжнього задоволення від лазні в приміщеннях крім якісної і надійної печі повинен стояти довговічний і міцний бак для води. Обсяг бака, його місце розташування і матеріал для його виготовлення підбирають в індивідуальному порядку з урахуванням частоти експлуатації лазні, кількості відвідувачів та інших важливих факторів. Для бажаючих зробити бак для лазні своїми руками необхідно ретельно продумати всі нюанси його виготовлення, підібрати найбільш підходящий матеріал, вибрати варіанти подачі води в ємність і її нагрівання в ньому.

Підбір обсягу і системи нагрівання бака

Выбор объема бака

На початковому етапі необхідно визначитися з системою підігріву води: за допомогою вбудованого тена або за допомогою печі. Від цього вибору залежить матеріал бака для лазні, його об'єм і місце розташування. На підбір системи обігріву впливає кількість відвідувачів лазні, допустимий час для зігрівання води і її необхідний обсяг.

Бак в бане

Для одного відвідувача цілком достатня місткість до 50 літрів. Для сім'ї або великої компанії необхідно передбачати бак не менше 100 літрів. При підборі кріплення обов'язково приділяють увагу товщині стінок бака і його ваги.

Основні різновиди бака для лазні

За місцем розташування баки для лазні класифікуються на вбудовані, виносні і ємності на трубу. Вбудовані баки стоять осібно від інших конструкцій. Їх встановлюють у процесі зведення печі всередину нагрівальної системи, використовуючи різні види кріплення і установки. Нагрів у вбудованих баках відбувається безпосередньо від полум'я, що гарантує пристрою високий ККД.

Устройство бака

Однак слід зазначити, що одночасно знижується тепловіддача самої печі, так як теплова енергія у значної частини використовується для підігріву води. Обсяг бака вбудованого типу обмежується габаритами печі.

Схема выносного бака

Виносні баки практичні і зручні, особливо при постійній експлуатації. Такі ємності можна розмістити прямо в мийному відділенні. Однак можливість безпосереднього контакту з баком може стати причиною опіку. Особливо це небезпечно, коли в сім'ї є маленькі діти, за якими складно встежити в процесі банних процедур. Необхідно також зазначити, що експлуатація бака виносного типу неможлива без встановленого в печі теплообмінника, сообщающегося з ємністю з допомогою системи латунних чи мідних труб.

Схема бака для бани

Баки на трубу монтуються, як правило, на горищі, на патрубку димовидалення. Іноді їх розташовують безпосередньо над піччю. Головне достоїнство таких баків - висока швидкість підігріву води та забезпечення інтенсивного теплообміну протягом всього терміну використання. Додатковим плюсом є приховане розміщення бака, який не псує своїм зовнішнім виглядом і великими габаритами навколишній інтер'єр.

Бак на трубу

Після вибору типу бака визначаються зі способом нагріву ємності, і підбирають найбільш оптимальний матеріал для виготовлення конструкції.

Вибір матеріалу

Традиційно великою популярністю користувалися баки для лазні, зроблені з чавуну, завдяки надійності і довговічності такої ємності. Однак у такої конструкції є свої очевидні переваги та недоліки. На зігрівання води в чавунному баку витрачається багато дров і часу. Але зате, в чавунному баку тривалий час вода залишається гарячою. Додаткові переваги чавуну - стійкість до корозії, до різкого перепаду температурного режиму. Головний недолік бака з чавуну - значна вага і складність виготовлення чавунної ємності своїми руками, а також необхідність спеціального захисту від вологого середовища.

Выбор материала для бака

Великою популярністю і попитом останнім часом користуються баки з нержавіючої сталі.

Основні переваги баків з нержавіючої сталі:

  • Не вимагається додаткова захист від вологи і негативного впливу навколишнього середовища.
  • Нержавійка характеризується підвищеним відсотком теплопровідності. В таких ємностях вода нагрівається дуже швидко.
  • Баки з нержавіючої сталі, на відміну від ємностей з чорних металів, відрізняються незначним коефіцієнтом деформації під впливом суттєвих перепадів температурного режиму.

Бак из нержавейки

Найкращою, надійною і довговічною вважається неіржавіюча сталь, призначена для виробництва посуду. Харчова нержавіюча сталь має підвищену стійкість до деформації, жароміцністю, гігієнічністю і стійкістю до появи корозії.

Високою стійкістю до виникнення іржі мають емальовані баки для лазні. Головні недолік таких ємностей - підвищена ймовірність утворення на емалі відколів і тріщин. Баки з чорного металу без обробки спеціальними ґрунтовками і термостійкими фарбами піддаються корозії за короткий проміжок часу.

Эмалированный бак для бани

Крім цього, пофарбована ємність має обмежені варіанти установки. Наприклад, її не рекомендується вбудовувати в піч.

Читайте також: