Лазня з арболіту своїми руками

17.01.2021
3 060
Admin

Баня из арболита своими руками

 1. Переваги будівництва лазні з арболитовых блоків
 2. Зведення фундаменту під лазню з арболіту
 3. Стіни лазні з арболіту
 4. Відео

Будівництво лазні з арболіту за собівартістю обходиться так само, як збірка будови з дерев'яного бруса або колоди. Однак використання такого специфічного матеріалу в кладці стін надає величезні можливості в обробці і плануванню як зсередини, так і зовні. А будівля лазні з арболіту своїми руками під силу навіть тим, хто ніколи раніше не тримав кельму.

Внутрішня обшивка може бути стандартною «банної» - блокхаус і євровагонка. Цікавий ефект дає використання рідкісного для таких приміщень покриття, керамічна плитка.

Зовнішні стіни дозволяють застосовувати будь-яку обробку і оформляти лазню у відповідності з архітектурним стилем основного будинку. Або ж обшити їх звичним блокхаусом під оциліндрований брус або колоду.

Арболіт - це чудовий матеріал для будівництва будинків, що вимагають хорошої теплоізоляції.

Блок из арболита

Він являє собою легкий бетон з основним зв'язуючим компонентом - портландцементом. На нього припадає 10-20% всього обсягу. Решта - наповнювач. В його ролі виступають деревна дробленка, тирса, стружки, лляне і конопляне багаття та інші органічні відходи. Всі вони пористі і чудово утримують повітря, а значить і тепло. За теплозберігаючими властивостями арболіт перевершує навіть керамзитобетон.

Состав арболитовых блоков

Серед інших переваг можна відзначити:

 • морозостійкість;
 • пожежобезпечність;
 • хорошу звукоізоляцію;
 • стійкість до гниття.

Переваги будівництва лазні з арболитовых блоків

Стандартний блок з арболіту за обсягом дорівнює 15 звичайним цегли, а важить він майже в 10 разів менше.

Преимущества строительства из арболита

На відміну від цегли, бетон з наповнювачем легко піддається механічній обробці. Його можна пиляти, свердлити і рубати, щоб підігнати до потрібного розміру. У ньому чудово фіксуються цвяхи і шурупи. Стіна з арболіту відмінно штукатуриться і покривається будь-якими оздоблювальними матеріалами без додаткової обрешетування або грунтовки.

Усадка не призводить до появи тріщин на стінах. Блоки просто стискаються, а потім відновлюються без пошкоджень.

Зведення фундаменту під лазню з арболіту

В першу чергу необхідно підготувати майданчик. Для цього її рівняють, знімають верхній шар і роблять розмітку під майбутню будову. Лазня - досить легке і невелика споруда, що використовується не так часто. Тому оптимальним для неї буде стовпчастий фундамент. Для нього встановлюють стовпчики з цегли або бетону з обв'язкою нагорі з монолітного пояса або металевого каркаса, звареного з кутиків.

Столбчатый фундамент под баню

Можна також зробити опори з азбестоцементних труб, залитих піщано-цементною сумішшю. Відстань між ними не повинно перевищувати 1,5 м.

Стіни лазні з арболіту

Возведение стен бани

Для ізоляції стін від води цоколь фундаменту бажано піднімати не менше ніж на півметра. Виступи даху теж рекомендується робити ширше - до 50 см.

Кладка з готових арболитовых елементів виконується аналогічно цегляній кладці або кладці з іншого штучного каменю, але є деякі нюанси:

 • Перед установкою блоки треба злегка змочити. Ніздрюватий камінь дуже гігроскопічний і в сухому вигляді витягне всю рідину з сполучного складу.
 • При укладанні використовують два способи скріплення. Перший, більш популярний - це застосування монтажної піни. Другий - метод розриву розчинного шва по периметру. Для цього беруть планки завтовшки 12 мм Суміш наносять між ними і отримують дві лінії з боків блоку.
 • Якщо є необхідність підганяти розміри блоку, можна скористатися каменерізної пилкою.

Разрезание арболитных блоков

Існує й інший метод будівництва з приготуванням і заливкою арболитовой маси прямо на місці. В цьому випадку виходять монолітні стіни.

Рекомендації для заливки безшовних стін:

 • Арболитовую суміш зручніше замішувати в кориті з низькими бортами. У нього засипають наповнювач (стружку, тирсу), заливають вапняним молоком і додають мінеральні добавки. Все акуратно перемішують. Потім додають цемент і знову розмішують до однорідної суміші. Щоб перевірити готовність, треба в руці скачати маленький клубок. Якщо він зчіплюється, то суміш готова. В іншому випадку, слід підсипати ще тирси і цементу. На 1 м3 арболіту необхідно:
 1. 250-300 кг органічного наповнювача;
 2. 250-300 кг портландцементу марки 300;
 3. 8-10 кг вапна;
 4. 6-8 кг мінеральних добавок;
 5. 350-400 л води.

Опалубка из асбестцементных панелей

 • Для заливки стін скористаємося знімною і ковзної опалубкою висотою 1-1,2 м Зручніше, якщо вона буде з азбестоцементних панелей. Внутрішню частину можна змастити вапняним молоком. Опалубка встановлюється на готову частину або фундамент і кріпиться стяжними болтами із брусами. Верхні краї підпираються укосинами у вертикальному положенні.
 • Арболитовая маса укладається шарами не більше 50 см зараз і застигає при температурі 18-20°с протягом 2-3 діб, холоду через 7 днів.
 • При знятті опалубки болти слід прибирати обережно, щоб уникнути пошкодження.

Отделка стен из арболита

З-за гігроскопічності стіни доводиться ретельно вкривати від вогкості. Зсередини будова обшивають з пароізоляцією між блоками і внутрішньою обробкою. Зовні обкладають декоративним цеглою або штукатурять. Між облицюванням і стіною слід залишити вентиляційний зазор.

Відео

У цьому ролику показано, як приготувати арболитовую суміш для заливки безшовних стін.

Читайте також: