Лазня з газосилікату своїми руками

17.01.2021
2 293
Admin

Баня из газосиликата своими руками

  1. Чому саме газосилікат?
  2. Рекомендації з будівництва
  3. Відео

Пішли в далеке минуле часи, коли будівництво будинків з дерева було доступне майже кожному жителю планети. Сьогодні ціна на будматеріали з дерева значно перевищує ціну на сучасні матеріали. Якщо ваш сімейний бюджет обмежений і немає можливості побудувати на ділянці лазню з натурального дерева, вихід один - лазня з газосилікату своїми руками.Для споруди не потрібні великі фінансові витрати, багато трудовитрат і часу.

Чому саме газосилікат?

Блоки для строительства бани

На користь вибору блоків з газосилікату для будівництва лазні:

  • Прекрасні теплоізоляційні властивості.
  • Можливість закупити будівельний матеріал за низькою ціною або виготовити самостійно.
  • Високий показник вогнестійкості, що дуже важливо для будівництва лазні.
  • Простота, швидкість і легкість кладки завдяки рівним форм блоків і використання клею для газосилікату.
  • Вони відмінно протистоїть появі цвілі, грибка і гнилі.

Рекомендації з будівництва

Крок №1. Розробити проект будівлі лазні і обов'язково оформити дозвільні документи. Вибрати місце майбутнього спорудження з урахуванням прив'язки до вже наявних на ділянці комунікаційних систем. При необхідності розробити окремий розділ у проекті для споруди без відкачування септика.

Проект бани из газосиликата

Крок №2. Розчистити місце для будівельних робіт і приступити до копання котловану під фундамент. Для будівель з газосилікату чудово підходить стовпчастий або стрічковий фундамент з дрібним заглибленням.

Варіант 1. Для стовпчастого фундаменту по кутах будівлі і під стінками на відстані 1,5 метра встановити бетонні або цегляні стовпи (500 на 500 мм). На стовпи провести монтаж залізобетонних балок і укласти гідроізоляційний шар.

Основа під будівля має бути строго горизонтальне. Найменше відхилення може привести до швидкого руйнування споруди. Перевіряти правильність монтажу потрібно за допомогою рівня.

Столбчатый фундамент для бани

Варіант 2. Під стрічковий фундамент рити котлован по периметру будівлі і під несучими внутрішніми стінами. Спочатку засипати подушку з піску і крупного щебеню шарами в 10 див. Встановити арматурний каркас і опалубку з дерев'яних щитів.

Підстава лазні з газосилікатних блоків має височіти над рівнем землі не менше ніж на 50 см, щоб запобігти передчасне руйнування перших рядів кладки.

Приступити до приготування бетонної суміші з піску, цементу і піску дрібної фракції. Повністю залитий фундамент залишити для застигання на два тижні.

Крок №3. Приступити до гідроізоляції основи і зведення стін. Навіть якщо ви ніколи нічого не будували, побудувати лазню з газосилікату своїми руками вам вдасться швидко і якісно. Робота принесе задоволення, адже блоки відрізняються рівними формами і легким вагою.

Клей для газосиликатных блоков

Для перев'язки блоків застосовують спеціальний клей. Для лазні краще всього використовувати газосилікат М400.

Щоб конструкцію будівлі зробити більш жорсткою, кожен четвертий ряд кладки зміцнюють арматурної сіткою. Для дверних і віконних прорізів встановлюють бетонні балки довжиною, що перевищує ширину отвору мінімум на 60 див. Вигнавши необхідну висоту стін, приступити до робіт по монтажу покрівлі.

Армирование блоков

Крок №4. Дах лазні можна робити будь-якої конструкції. Оскільки ви будуєте бюджетний варіант, розміри лазні не дуже великі. З цього випливає, що конструкція даху не буде великою і важкою. Підійде двосхилий або односхилий дах.

Якість кроквяної конструкції в основному залежить від якості вибраного матеріалу. Дерев'яні балки повинні бути добре просушенными і рівними, щоб під час експлуатації покрівлю не повело і не перекосило.

Не забувайте про гідроізоляції та теплоізоляції конструкції перед монтажем покрівельного матеріалу. Для лазні підходить будь-який вид покрівлі.

Крок №5. Установка дверей і вікон. Підведення комунікаційних систем та установка печі в парильні. Монтаж підлогового покриття.

Крок №6. Проведення робіт по установці на стіни пароізоляції і гідроізоляції всередині будівлі. Для цього знадобляться рейки, з яких ви встановите обрешітку. Далі укласти утеплювач, а на нього фольговану плівку або фольгу. На фінішному етапі обробки стін використовують вагонку або інші матеріали.

Отделка бани вагонкой

Крок №7. Зовнішня обробка стін лазні з газосилікату. Для робіт в основному використовують сайдінг і облицювальна цегла. Якщо передбачається цілорічна експлуатація лазні з газосилікату, необхідно провести зовнішнє утеплення стін.

Облицовка газосиликата

Для будівництва з газосилікатних блоків невеликих споруд немає необхідності залучати додаткову робочу силу. Ви зможете самостійно підготувати котлован, закласти фундамент, звести стіни, провести внутрішню і зовнішню обробку. Допомога знадобиться тільки при установці даху. Мінімальний рівень витрат не впливає на якість споруди. Баня, побудована своїми руками, буде радувати вас довгі роки.

Відео

У цьому ролику розповідається про будівництво будинку з газосилікатних блоків. Але всі поради стосуються і до зведення лазні.

Читайте також: