Лазня з шпал своїми руками

17.01.2021
4 441
Admin

Баня из шпал своими руками

  1. Підготовчий етап
  2. Етапи будівництва
  3. Додаткові елементи конструкції

Лазня з шпал своїми руками зводиться в самі стислі терміни, коштує недорого і не вимагає складних видів обробки. Шпала відноситься до одного з найдоступніших за вартістю і можливості придбання будівельних матеріалів. Зведення лазні з шпал не вимагає від виконавців спеціальних навичок, використання спеціалізованої техніки та інструментів. Всі роботи можуть здійснювати максимум дві людини, головне підготувати будівельний майданчик і якісний матеріал для будівництва, спланувати грамотне розташування будови і планування внутрішніх приміщень.

Підготовчий етап

Для того, щоб в лазні в процесі експлуатації було приємно паритися, необхідно заздалегідь вибрати якісні шпали. На сучасному ринку представлені нові та вживані шпали, оброблені захисним складом (як правило, креозотом) і без обробки. Фахівці рекомендують для будівництва лазні та інших будівель використовувати шпали, колишні у вживанні протягом багатьох років. По-перше, з такого матеріалу вже встиг вивітритися неприємний запах, по-друге, від нього не будуть виходити шкідливі випаровування, по-третє, такі шпали більш стійкі до негативного впливу різних кліматичних умов, і по-четверте, цей матеріал значно дешевший нових шпал.

Шпалы для строительства бани

На зведення лазні невеликих розмірів знадобитися десь 100 шпал, в ідеалі пролежали понад 10-20 років, втратили запах і інші сліди хімічної обробки. Технологія будівництва з шпал ідентична принципом пристрою будівель з бруса.

Етапи будівництва

Строительство бани из шпал

Лазня з шпал починає будуватися з облаштування надійного і довговічного фундаменту. Тип і конструкція фундаменту підбираються з урахуванням особливостей місцевості, ґрунтів у даному районі і кліматичних умов регіону. Найбільшою популярністю для зведення лазень з шпал користуються стовпчасті фундаменти різного типу, завдяки дешевизні матеріалів, простоти і швидкості робіт.

До укладання першого ряду шпал необхідно на фундамент укласти шар гідроізоляції. В якості ізоляційного матеріалу можна використовувати рулонний руберойд чи інший вид доступного ізолятора. Крім цього, між ізоляційним шаром і шпалами потрібно прокласти клоччя.

Перед зведенням стін необхідно підготувати деталі кріплення: металеві штифти і будівельні скоби, які призначаються для фіксації рядів шпал. Тип шпал, їх параметри і габаритні розміри підбираються по висоті для кожного ряду за максимальним збігом характеристик. З'єднання кінців виконують в «шип», утеплюючи їх клоччям і скріплюючи будівельними скобами.

Укладаючи кожен наступний ряд, шпали вирівнюють по внутрішніх стін, одночасно підбираючи матеріал по висоті бруска. Якщо зовні поверхня стін виявиться не рівною, то нічого страшного в цьому немає. Головне - підбирати максимально рівний матеріал для внутрішніх стін, а зовнішні стіни можна буде закрити фасадної обшивкою.

Кожен шар кладки шпал і їх торцеві з'єднання обов'язково прокладають клоччям. Для підвищення міцності конструкції у двох місцях шпали можна просвердлити, орієнтовно на відстані 50 см від торця бруса. В отримані отвори кріплять додаткові металеві штифти. При кладці шпал обов'язково потрібно користуватися рівнем і схилом.

Додаткові елементи конструкції

Строение из шпал

Заздалегідь у каркасі лазні необхідно передбачити розташування віконних і дверних прорізів. Простінки між прорізами для збільшення міцності також додатково фіксують металевими штифтами. Найбільш відповідна конструкція покрівлі для лазні - це двосхилий дах, яку можна виконати з будь-якого доступного матеріалу: шиферу, металочерепиці і т. д.

Читайте також: