Барбекю з цегли своїми руками

17.01.2021
38 740
Admin

Барбекю из кирпича своими руками

  1. Попередня підготовка
  2. Вибір місця під барбекю
  3. Цегла і розчин для барбекю
  4. Фундамент для барбекю
  5. Кладка барбекю з цегли
  6. Будівництво димової труби
  7. Завершення будівництва
  8. Відео

Відомо практично всім, що їжа, приготовлена своїми руками на свіжому повітрі, смачніше і корисніше. Набагато приємніше провести час на лоні природи, на своєму заміському ділянці і поєднати це задоволення з приготуванням шашлику, риби, овочів. Відмінним помічником у цьому цікаве проведення часу стане барбекю з цегли, піднесене і спроектоване своїми руками.

Барбекю - це велика вулична піч, використовувана для приготування різних страв. Будівництво барбекю з цегли дуже відповідальна і складна робота, яка складається з декількох етапів.

Попередня підготовка

Для того, щоб побудувати самостійно барбекю на своєму заміському ділянці, знадобляться будівельні матеріали та інструменти: цегла, цемент, пісок, глина і т. д., а так само бажано попередньо зробити креслення майбутнього виробу. Креслення доведеться розробляти індивідуально, враховуючи загальні рекомендації з облаштування барбекю і власні потреби та побажання. На кресленнях повинні бути вказані всі зовнішні та внутрішні параметри виробу. Надалі креслення допоможуть не тільки правильно побудувати це відповідальне споруда. Креслення нагоді для розрахунку необхідної кількості матеріалів, щоб вистачило і нічого не залишилося.

Гриль для приготування їжі повинен бути зручний для вашого зростання, і знаходиться не нижче 70 см від поверхні землі. Саму піч розташовують на 10-15 см нижче. В кресленнях і попередньої підготовки слід пам'ятати, що всі полички і робочі поверхні повинні поєднуватися із загальною стилісткою інших будівель. Необхідно заздалегідь передбачити, куди біля барбекю можна буде складувати вугілля та дрова, а також тарілки, миски та іншу начиння. А на бічній стінці будови можна передбачити гачки для щипців, лопатки, металевої щітки для очищення, а також інші кріплення і полички для всього того, що може знадобитися в процесі готування. В даний час в спеціалізованих магазинах пропонуються вже готові набори для комплектації барбекю - піддон для вугілля, решітки для смаження і елементи їх кріплення.

Під час проектування слід пам'ятати, що грати в процесі приготування повинна закриватися від вітру. Для цього потрібно задню і бічну стінку споруди спроектувати трохи вище основної конструкції гриля.

Конструкція будівлі буде дуже важка, тому під барбекю заздалегідь зводиться фундамент, який потрібно правильно розрахувати, щоб надалі все будова не просіла. Для того, щоб правильно розрахувати фундамент під барбекю, необхідно спочатку вибрати місце під його будівництво.

Вибір місця під барбекю

Місце потрібно підбирають найбільш зручний і вдалий у плані протипожежної безпеки, так як при використанні дров можуть летіти іскри і сама будова при приготуванні їжі, виділяє багато тепла. Небажано зводити барбекю дуже близько до будівель - будинку, бані, і трохи в віддаленні від альтанки. Важливо спочатку визначити, з якої сторони в основному дме вітер на ділянці. Пам'ятайте, що поруч не повинно бути дерев, дерев'яних парканів та інших будівель з деревини.

Враховуючи всі правила, вибравши вдале місце для споруди і зробивши пару креслень, можна приступати до закупівлі матеріалів, і в першу чергу, до вибору цегли.

Цегла і розчин для барбекю

Цегла для будівництва барбекю бажано купувати двох видів - облицювальний і вогнетривкий. Існують кілька класів вогнетривкої цегли: глиноземний (шамотна), кварцовий, основний і вуглецевий.

Для кладки печі ідеально підійде шамотна цегла, містить значну кількість глини, в результаті чого він краще витримує різні зміни температури.

Для кладки цегли буде потрібно два види розчинів: глиняний - для пічного вогнетривкої цегли, і цементний - для зовнішньої кладки. Як правильно приготувати глиняний розчин? Необхідно взяти червону глину і залити водою. Через 5 днів глину перемішують з водою, дуже ретельно, поки вона не утворюється в однорідну, однорідну масу, по консистенції нагадує кисіль. Потім змішуємо глиняний розчин з просіяним піском, додаємо в нього одну десяту частину цементу. Перевіряємо розчин на густоту: краєм кельми зачерпніть трохи розчину і, нахиливши його на 45 градусів, перевіряємо, якщо розчин сповзає з кельми, то нормальний розчин.

Цементний розчин готують з просіяного піску і цементу марки 200, у співвідношенні 3:1.

Фундамент для барбекю

Одним з найбільш популярних, доступних за ціною й складності виготовлення є стрічкові фундаменти. Для їх облаштування риється траншея близько 30 см, яку заповнюють щебенем або гравієм, проливають водою і ретельно утрамбовують. Це буде подушка, поверх якої укладають сітку або арматурні прути, які укладають у вигляді решітки. Потім з дощок споруджують біля подушки опалубку, близько 15-20 см і заливають її бетоном (розчином цементу марки не нижче 300 і піску в пропорції 1:3) . Через кілька днів приступають до спорудження барбекю.

Кладка барбекю з цегли

Кладка барбекю из кирпича

Почнемо викладати п'єдестал барбекю з вбудованою стесом, тобто спеціальної нішею для зберігання дров. Висота п'єдесталу буде близько 70 см, розміри дровітні робите на свій розсуд, але треба розраховувати так, щоб дров в ній помістилося на 2-3 топки. Кладку п'єдесталу робимо відразу з лицювальної або звичайного цегли на цементно-піщаний розчин. Після зведення підстави приступаємо до будівництва печі. Для цього потрібен пічної цегла, так як будемо викладати топкову частину і трубу, сам димар. Кладку ведемо в два ряди на раніше приготовлений глиняний розчин. Цегла кладемо уздовж печі, її краї повинні виступати на 1/3 вперед, так як в подальшому фасад буде облицьований облицювальною цеглою. Саму піч робимо прямокутної форми у вінці або за бажанням у вигляді арки. Якщо арка краще, необхідно зробити заздалегідь її радіус з дощок. Розмір топки: в глибину - 3 цегли, а по ширині 5-7 цеглин. Якщо робиться перекриття барбекю у вигляді арки, то верхні ряди кладки слід подтесать клином. Для міцності в перекритті необхідно використовувати арматуру.

Приклад кладки барбекю у відеоформаті:

Будівництво димової труби

Строительство дымовой трубы

Наступний етап будівництва барбекю - це облаштування димової труби димоходу. Кладку продовжуємо вести з пічних цегли на глиняному розчині. Цеглу укладають плиском один на одного. Не забудьте вставити в димохід засувку, а також зробити по задній стінці барбекю невеликий вигин, іменований зубом, який значно поліпшить тягу.

Завершення будівництва

Завершение строительства барбекю

Стільницю можна вилити з бетону, облицювати поверхню плиткою, або використовувати вологостійку деревину. Порожнечі, що утворилися викладіть також із звичайного або облицювальної цегли. Якщо ви хочете зробити дах над барбекю, то з чотирьох сторін по кутах ще під час кладки потрібно закласти вертикальні труби, на які потім потрібно зробити каркас даху. Облицювати споруду можна цеглою або декоративним натуральним каменем, це дуже красиво, довговічно і зручно. Не забудьте заздалегідь підвести і потім встановити під дах барбекю освітлення і на якусь поверхню вивести розетку.

Відео

Професійна кладка печі-барбекю у відеоматеріалі:

Рекомендуємо до прочитання:

Читайте також: