Басейн в приватному будинку

17.01.2021
7 120
Admin

Бассейн в частном доме

  1. Визначаємося з місцем для басейну
  2. Вибір комплектуючих басейну
  3. Системи фільтрації
  4. Басейни в будинку фото:

Плавання - це не тільки веселе проведення часу, це ще й дуже корисна фізична навантаження. За статистикою, людина, яка проводить в басейні три рази в тиждень по 20 хвилин, в два рази рідше хворіє. Якщо вам не подобається кожен день або тиждень ходити в загальні басейни, але плавати хочеться, ідеальний варіант - побудувати басейн в заміському будинку. Він може принести вам багато радісних хвилин в майбутньому, стати відмінним місцем для веселого літнього відпочинку всією сім'єю. Але перш, ніж почати будівництво слід розглянути всі типи басейнів, звернути увагу на їхні переваги і недоліки і зрозуміти, який з них підходить вам більше всього.

Визначаємося з місцем для басейну

Определяемся с местом для бассейна

Для початку потрібно визначитися з місцем вашої майбутньої споруди. Відразу відзначимо, що при проектуванні басейну бажано співпраця з архітекторами і інженерами. Рішення, які вони допоможуть вам прийняти, забезпечать необхідний мікроклімат і не порушать дизайну вашого будинку. Чи хочете ви мати басейн всередині приміщення чи віддаєте перевагу відкритий варіант? Більшість басейнів розташовуються за межами самого будинку, тобто на присадибній ділянці або в безпосередній близькості від будівлі. Однак, якщо цілий рік живеш в приватному будинку і басейном хочеться користуватися теж цілий рік. Адже далеко не завжди, навіть влітку (не кажучи вже про інші пори року) наші кліматичні умови дозволяють плавати в басейні, який знаходиться зовні. Якщо ви хочете отримати басейн в приватному будинку саме всередині, то спочатку потрібно визначитися з його місцем розташування. В ідеалі можна було б відвести для басейну окрему прибудову поруч з будинком. У ній знайшлося б місце і потрібного інвентарю та доповненнями начебто сауни. Також не забудьте про додаткове санвузлі, якщо все ж таки вирішите обладнати басейн в окремому від дому приміщенні. При будівництві басейну в самій будівлі ідеальним розташуванням буде підвал або цокольний поверх. Розміщувати водойма на верхніх поверхах суворо забороняється, це може призвести до нежелетельным наслідків. Якщо вам все-таки хочеться обладнати якесь плавальний спорудження саме на верхніх поверхах будинку - нехай це буде невелика сауна або купіль. У підвалі слід не забути про інженерних комунікаціях, так наприклад обов'язково повинна бути як мінімум припливно-витяжна вентиляція. Басейн всередині будинку гарний тим, що за ним легше стежити і ви зможете використовувати його цілий рік незалежно від погоди.

Що стосується будівництва басейну на ділянці, то тут теж існують свої плюси і мінуси. Вже говорилося про те, що купання в такому басейні дуже залежить від погоди, хоча зараз і стали виробляти так звані "всепогодні" басейни. При вітрі або дощу вони накриваються спеціальним навісом і при бажанні, ви можете продовжити купання. Ще один недолік відкритих басейнів в тому, що вони погано захищені від попадання в них сміття і листя. За їх чистотою доведеться ретельно стежити. Також потрібно пам'ятати про можливість промерзання водойми у зимовий час. Потрібно буде проробляти захисні заходи для уникнення цього. Серед плюсів такого типу басейнів те, що знаходження в них сприяє більш активному відпочинку. Ви опиняєтеся ближче до природи, а гарна погода може зробити таке купання просто незабутнім. Відкритий басейн є оригінальним доповненням до різних вечірок та зустрічей з друзями, які ви будете проводити в своєму будинку. У багатьох виникає питання, чи можлива споруда басейну в дерев'яному будинку? Відповідь - так. Сучасні технології дозволяють утримувати приміщення підвищеної вологості - таке як басейн - навіть в будинку, зроблений з дерева.

Вибір комплектуючих басейну

Выбор комплектующих бассейна

Після того, як ви визначилися з місцем розташування басейну, настав час вибрати його модель. Визначившись з формою і глибиною, можна перейти до найголовнішого - типу, системою фільтрації та виду оздоблення. Основних типів басейну три: стаціонарний, збірно-розбірний і звичайний надувний. Вибір одного з цих видів, звичайно ж, безпосередньо залежить від розмірів вашого житла і типу споруди. Стаціонарні басейни самі міцні і надійні, але і підготовчих робіт вимагають багато. Виробляються вони зазвичай з гідротехнічного бетону і потім облицьовуються плиткою або іншим матеріалом за вашим бажанням. Розмір і форма басейну не обмежена нічим крім вашої фантазії і місткості вашого будинку. Такий басейн в приватному будинку зазвичай встановлюють тільки за допомогою професіоналів. Вони також можуть допомогти вам і з його дизайном. Найчастіше басейни такого типу обладнані всім необхідним для пірнання і здатні вмістити в себе велику кількість людей. У таких водоймах підтримується рівень якості води, додаються різні функції для оздоровлення. Наприклад, гідромасаж. Крім цього вони не схильні до деформації, яка може траплятися з басейнами іншого, менш стійкого типу. Однак це і найбільш дорогий варіант. Інші два види - збірно-розбірний і надувний - простіше в установці, але звичайно не так багатофункціональні і габаритні, як стаціонарний. Якщо основною метою спорудження басейну для вас є відпочинок дітей, то надувний тип - найбільш підходящий варіант. Його легко можна зібрати при настанні гарної погоди і так само легко розібрати і відкласти у прикомірок при її ухдшении. Збірно-розбірний тип басейнів трохи більш складний у зверненні, але і готовий витримати більшу кількість відпочиваючих.

Системи фільтрації

Системы фильтрации бассейна

За системою фільтрації розрізняють скіммерній і переливні басейни. Вибір одного з них залежить від форми вашого басейну. Якщо ви хочете класичний прямокутний тип, то швидше за все вам підійде скіммерній фільтрація. Скіммер являє собою пристрій, який забирає верхній, самий брудний шар води, а підживлення здійснюється цією ж самою водою, очищеною і дезинфицированной, через стінні отвори. Переливні басейни відрізняються від скіммерній тим, що крайка води в них знаходиться на одному рівні з бортом і вода виливається в спеціальні бічні жолоби, витісняється чистою, яка надходить з дна басейну.

Отже, основа основ вдалою спорудження басейну - це грамотний проект, який краще всього розробити разом з професіоналами. Вони допоможуть вам з архітектурою, конструкцією самої чаші басейну та рішенням всіх складнощів підведення комунікацій. Ретельно стежте за якістю будівельних матеріалів, тому що головною проблемою в експлуатації басейнів стає порушення герметичності, яке призводить до протікання і як наслідок передчасного ремонту вашого басейну.

Басейни в будинку фото:

Хорошо освещенный бассейн с мозаичной отделкой

Бассейн в стиле хай тек

Удачный вариант проекта бассейна для частного дома

Красивый бассейн для частного дома

Читайте також: