Басейн з ПВХ своїми руками

17.01.2021
1 721
Admin

Бассейн из ПВХ своими руками

 1. Переваги матеріалу
 2. Будівництво
 3. Вибір плівкового матеріалу та його монтаж
 4. Відео

У наш час стало популярним вибудовувати басейни на заміських ділянках біля особняків. В основному басейни влаштовують в місцях, де поблизу немає природних водойм. Це дуже зручно в літній час і не тільки. В інтернеті можна знайти величезну кількість компаній, які спеціалізуються на спорудженні басейнів. Але якщо детально розібратися у всіх етапах будівництва, то таку конструкцію реально звести своїми руками без залучення бригади професіоналів. У цій статті ми розповімо, як спорудити басейн з ПВХ своїми руками.

Переваги матеріалу

Основним і головним перевагою басейну з ПВХ своїми руками вважається невелика вартість і малі терміни будівництва. Такий тип плівки не схильний ковзанню, тому що вона має рельєфну шорсткою поверхнею і відмінно підходить для будь-якого басейну.

Преимущества бассейна из ПВХ

Для будівництва басейну краще всього застосувати розбірні пристрої. Ємність для водойми виготовляється власними силами. Коли все зібрано, штучна водойма необхідно обшити плівкою. Єдиний недолік такої конструкції - це обмежені габарити водойми. При цьому не можна вживати допоміжне оснащення.

Будівництво

Під плівковий матеріал кладеться прокладка товщиною від 10 мм. Спочатку споруджується поглиблення, можна довільної форми. Бічні поверхні і підлогу дорівнюють за рівнем, і укладається плівка ПВХ. До початку монтажу, щоб не пошкодити плівкове покриття, на дно басейну сиплеться пісок. Шари плівки необхідно склеїти між собою. Крайки плівкових настилів, які визирають з котловану, слід фіксувати на поверхні. Такий варіант вважається елементарним і швидким.

Якщо використовується бетонну поглиблення, будова басейну буде не просте. ПВХ-плівка поміщається так, щоб вона заповнювала дно котловану. Коли вибрано місце для штучного водоймища, можна починати рити чашу.

Чим простіше буде конфігурація чаші, тим простіше буде вибудувати водойма.

Від обсягу котловану залежить кількість витрачених грошей на басейн з ПВХ своїми руками.

Котлован под бассейн из ПВХ

Викопати поглиблення можна самостійно за допомогою будівельних приладів, але це буде дуже нелегко і довго. Тому доцільно буде викликати спеціальну техніку. Водойма викопується за визначеними розмірами, але з урахуванням стінок і підстави, які в сукупності утворюють саму ємність.

На дно басейну висипається підстилка. Після чого необхідно ще раз розрівняти основу. Також потрібно влаштувати кут на кілька градусів для забезпечення зливу. Для спорудження теплоізоляції басейну на піщаний насип монтується шар руберойду або можна придбати мінеральну вату.

Після укладання ПВХ-плівки її шви спаюються.

Для того, щоб басейн був міцним і надійним, по периметру зводиться арматурний кістяк безпосередньо перед заливкою будівельного складу.

Армирование стенок бассейна

Коли коробка встановлена, можна починати заливати бетонний розчин, який також виробляється власноручно. Для полегшення роботи запрошуються працівники з бетономішалкою.

Після заливки бетонної суміші потрібно дати їй застигнути. Далі монтується дерев'яна опалубка біля стін. В цьому випадку можна застосувати конструкцію з будь-якого матеріалу. Найголовніше - це щоб щитки за габаритами підходили для вашого споруди.

Перед заливанням бетонного розчину необхідно подбати про трубопроводі, який буде служити для підкачки і відведення води.

Якщо цього не передбачити спочатку, то після застигання бетону потрібно буде вибивати отвори для труб.

Коли трафарет басейну встановлено, можна приступати до заливання. Після чого потрібно почекати, щоб суміш застигла. Потім конструкція-трафарет знімається, а бетонні стінки шкури і дорівнюють. Так як заливання відбувається двічі, ділянки стиків обробляються спеціальним матеріалом (гідроізолятором).

Вибір плівкового матеріалу та його монтаж

Выбор пленочного материала

Велику роль у будівництві басейну своїми силами відіграє вибір плівковою тканини, яка відрізняється кольором, товщиною, акриловим змістом, наявністю армованого складу.

Якщо ви бажаєте, щоб басейн прослужив довгі роки, не слід вибирати тонкий матеріал. Мінімальна товщина повинна складати 0,2 див.

Так само має бути армований наповнювач і кілька шарів акрилу.

ПВХ-пленка

Після склеювання швів необхідно неодмінно провести герметизацію. Це робиться для того, щоб не допустити надалі протікання. Перед настилом ПВХ матеріалу під плівку монтується геотекстиль, він запобігає з'єднання бетонної конструкції і безпосередньо плівки. Для настилу плівкового матеріалу знадобляться наступні інструменти:

 • гострий ніж;
 • перфоратор;
 • пристрій для склеювання;
 • герметик;
 • плівковий матеріал;
 • силіконовий ролик;
 • куточок.

Монтаж пленки в чашу

Перед початком монтажу плівки по кутах водойми фіксується монтажний куточок. До нього буде приварюватися ПВХ-плівка, вона повинна улежаться. Після спайки плівка набуває форму цілісної чаші. Шви настилу обробляються герметиком.

Відео

У цьому короткому ролику показано, як проводиться зварювання плівки ПВХ.

Читайте також: