Басейн на дачі своїми руками

17.01.2021
10 370
Admin

Бассейн на даче своими руками

  1. Вибираємо розміри та розташування басейну
  2. Роєм котловани
  3. Заливаємо стіни бетоном
  4. Заливаємо підлогу бетоном

В останній період часу володіння власним басейном на дачній ділянці стало модним явищем і поширеним. Побудувавши дачний басейн своїми руками, ви вирішите відразу кілька дуже важливих завдань. В першу чергу, ви отримуєте прекрасне місце для купання і різних водних ігор. По-друге, басейн здатний значно поліпшити мікроклімат на вашій території. По-третє, воду з басейну цілком можна використовувати для поливу різноманітних садових культур.

Вибираємо розміри та розташування басейну

Большой бассейн для загородного участка

Перш ніж почати будувати басейн в саду своїми руками, точно вирішите, якими будуть його габарити. Головним чином, вони визначаються загальними розмірами садової території. Вибираючи місце, стежте, щоб басейн не заважав нормальному росту ваших посадок, а також перебував у близькості від водопроводу. Бажано, щоб на місці будівництва дачного басейну своїми руками не було ніякої рослинності. В ідеалі, майданчик під басейн повинна мати найпростішу форму (овал, прямокутник, квадрат).

Роєм котловани

Котлован для дачного бассейна

Отже, коли ви на сто відсотків визначилися з місцем розташування, потрібно починати розмітку кордонів. Після цього доведеться вирити котлован, розміри якого в ширину і довжину повинні приблизно на 40 сантиметрів перевищувати габарити басейну. Таким же чином слід чинити і з дном, роблячи глибину трохи більше глибини басейну. Зауважимо, що оптимальна глибина басейну для дачі становить близько 140 сантиметрів. Стінки котловану слід робити, дотримуючись невеликий (близько 5 градусів) ухил в зовнішню сторону, що не дасть грунту обсипатися і зробить стіни більш надійними.

Після цього слід максимально ретельно вирівняти та утрамбувати грунт на дні виритого котловану, укласти на нього 30-сантиметрову подушку з піску і укласти гідроізоляцію. Відмінний економічний варіант гідроізоляції - пара шарів простого руберойду.

Заливаємо стіни бетоном

Деревянная опалубка для заливки стен бассейна

Периметр котловану, організовуючи басейн на дачі своїми руками, необхідно обставити дерев'яною опалубкою. Пам'ятайте, що від якості монтажу опалубки безпосередньо залежить міцність стін та зовнішній вигляд споруди. Після цього між земляною стіною басейну і опалубкою заливається рідкий бетонний розчин, який додатково можна зміцнити спеціальною сіткою. Звичайно, бетон повинен бути розрахований на постійний контакт з водним середовищем. Коли бетон набрав абсолютний показник міцності, можна видалити дерев'яну опалубку і обробити стіни цементним молочком.

Заливаємо підлогу бетоном

Строительство пола бассейна — армирующая сетка на слое камней

Перед заливкою бетоном дна басейну його треба вистелити армуючої сіткою, піднятою на шарі каменів. Загальна товщина бетонного дна басейну повинна бути в районі двох десятків сантиметрів. Пам'ятайте, що варто передбачити невеликий ухил дна, в нижній частині якого розміститься отвір для зливу води. Дно, як і стіни басейну, можна захистити і прикрасити за допомогою шару керамічної плитки.

Отделка бассейна мозаичной плиткой

Частота, з якою вам доведеться оновлювати воду в своєму басейні, залежить від обсягу: чим більше - тим частіше. Щоб не зіткнутися з "цвітінням" води, варто звертатися до допомоги спеціальних знезаражувальних розчинів. Однак, після цієї обробки для поливу воду використовувати не слід.

Строительство дачного бассейна своими руками

Бассейн рядом с альпийской горкой

Бассейн рядом с дачным домом

Красивый крытый бассейн

Читайте також: