Альтанка своїми руками з дерева

17.01.2021
6 703
Admin

Строительство беседки своими руками из дерева

 1. Підготовка. Креслення і вибір місця розташування
 2. Закладаємо основу майбутньої альтанки. Фундамент
 3. Виготовлення надійного підлоги і міцною стіни
 4. Надійна покрівля
 5. Як подовжити термін експлуатації дерев'яної альтанки
 6. Дизайн-ідея садової альтанки
 7. Альтанка - місце заспокоєння
 8. Відео

Кожен господар дачі розуміє, наскільки необхідна альтанка. Ця проста, але приваблива споруда дозволяє приємно провести час, відпочиваючи від роботи або сховавшись від пекучого сонця. Більш того, альтанка є ідеальним місцем для сніданку або обіду на свіжому повітрі. Одним словом, не перелічити всього, що можна робити в альтанці. Якщо у вас її ще немає, то ця стаття допоможе вам зрозуміти, як повинна будуватися альтанка своїми руками з дерева.

Уютная беседка с мангалом

Однак для початку важливо розібратися, які типи альтанок з дерева бувають, а вже потім приступати безпосередньо до підготовки будівництва. По суті, вони можуть бути тільки двох видів: відкриті та закриті. Відкриті альтанки обов'язково мають стіни, фундамент і невеликий каркас, який служить, головним чином, для кріплення даху. Головна перевага таких альтанок полягає в можливості максимально насолоджуватися свіжим повітрям і навколишньою природою. Хоча альтанка не має стін, але вона відмінно захистить вас від негоди, дощу або сонячних променів. Але ось в зимовий час в ній довго не посидиш. Чого не скажеш про закриті альтанки.

Открытая беседка

Вони мають надійний фундамент, підлога, стіни, стелю, дах. Більш того, в стіни встановлюють вікна, які засклені, а також монтують двері. А якщо їх утеплити, то така альтанка повністю захистить вас від морозу, дощу, палючого сонця і не тільки. Можна сказати, що така альтанка перетворюється в маленький будиночок у вас на дачі. Тому перед будівництвом альтанки визначитеся з її виглядом, а після приступайте до креслень.

Підготовка. Креслення і вибір місця розташування

План деревянной беседки

У будь-якій справі найголовніше - це проект. Наприклад, є можливість скористатися готовим проектом. Однак набагато краще, якщо ви використовуєте індивідуальний проект, розроблений безпосередньо під вашу територію. Так ви зможете привнести щось своє і, таким чином, ви отримаєте кращий результат. Коли ви будете малювати проект, важливо врахувати кожну деталь. До таких деталей відносяться:

 • Навантаження на конструкцію.
 • Скільки людина планується розмістити в альтанці.
 • Вибір матеріалу у відповідності з дизайном.
 • Форма альтанки.
 • Її місце розташування та інше.

Якщо планується виготовити стаціонарну альтанку, то знадобиться зробити хороший фундамент. Його можна виготовити двома методами, перший полягає в повній заливці під поверхнею конструкції, а другий робиться за принципом точкового фундаменту. Перш ніж його залити фундамент, важливо здійснити розмітку ділянки. З цієї причини необхідно визначитися, де буде стояти альтанка на вашій ділянці.

Планирование расположение беседки

Вибір місця багато в чому буде залежати від призначення будівлі. Якщо ви будете використовувати для відпочинку, то вибирайте місце, відокремлене від шуму в одному з куточків саду. Але ось в цьому випадку важливо дотримуватися загального малюнка ландшафту, тобто альтанка повинна ідеально вписуватися в гармонію чагарників, дерев, водойми.

Беседка среди зелени

Зовсім необов'язково її вигляд повинен відповідати вигляду будинку. Якщо місце для альтанки знаходиться біля будинку, то тут важливо прив'язати це будова до архітектури основного будинку. При виборі місця важливо врахувати відкривається краєвид. Краще якщо це буде сад, ставок, ліс або просто луг, тобто не слід ставити її безпосередньо біля огорожі. І навпаки, якщо альтанка буде розташовуватися в гущавині саду або на відкритому місці, слід подбати про захист від вітру. Можливо, це буде посадка у вигляді чагарнику або декоративний паркан. Більше того, до альтанки повинна бути прокладена доріжка, зорієнтована на швидке і зручне потрапляння в будову.

Закладаємо основу майбутньої альтанки. Фундамент

Разметка фундамента под беседку

Після того як ви визначилися з місцем її розташування, формою і типом, можна приступати до закладання підстави. Важливо врахувати вагу конструкції. Саме від цього і буде залежати надійність фундаменту. Одне правило для всіх варіантів полягає у виборі міцного підстави.

Якщо сам грунт укладати бруси у вигляді підстави, то врахуйте, через кілька років вони прогниют, хоча це найпростіший варіант. Краще всього виготовити стовпчастий фундамент з міцного матеріалу.

Отже, першим ділом вирівнюється ділянку під майбутню споруду. З метою запобігти накопиченню вологи необхідно зняти верхній шар землі. Далі виконується розмітка і визначення місця закапування стовпів. Глибина повинна досягати точки нижче точки промерзання землі в середньому до 60 див. Якщо альтанка буде розташовуватися біля лісового грунту, то глибина повинна бути не більше 80 див. Матеріал необхідно використовувати довговічний і міцний, наприклад, азбоцементні труби. Після їх можна обкласти цеглою. Це буде досить надійне підгрунтя. Якщо необхідний цілісний фундамент, то його можна виготовити з бетону, попередньо виставивши опалубку на потрібну висоту.

Обов'язково використовувати рівень, адже від точності і рівності фундаменту буде залежати стійкість альтанки. В іншому випадку вам доведеться її знову перевстановлювати, а це вже зайва праця. З цієї причини відразу стежте за рівнем фундаменту.

Не забудьте прокласти гідроізоляцію, яка буде додатковим захистом споруди.

Виготовлення надійного підлоги і міцною стіни

Обустройство пола беседки

В якості підлоги можна використовувати всі можливі конструктивні варіанти. Наприклад, стіна може впиратися в основу альтанки або безпосередньо в підлогу. У першому випадку підлогу, образно кажучи, буде висіти на опорах. Цей метод має свої переваги, так як при необхідності підлогу можна буде демонтувати для ремонтних робіт. Встановлені лаги необхідно обробити мідним купоросом кілька разів. Обробити також необхідно і набиваемые дошки.

Мідний купорос отруйний, з цієї причини працюйте з ним дуже акуратно, краще всього в рукавичках. Обробка необхідна з метою захистити дерево від гниття і комах-шкідників.

Пол в беседке

Як тільки фундамент і підлогу готовий, можна приступати до будівництва стін альтанки своїми руками з дерева. Тут можна підключити свою фантазію. Наприклад, звести перегородки з вікнами, виготовити дерев'яні перила. Якщо планується будівництво закритої альтанки, то одну зі стін можна прикрасити декоративною різьбою або використовувати інші дизайнерські рішення.

Вариант обустройства стен

Також цілком допустимо використання витких рослин як стіни, наприклад, хмелю або в'ється троянди. Це створить неповторний затишок і надійний захист від сонця.

Сам каркас альтанки можна виготовити з арматури, металевого профілю і, звичайно ж, з дерева. Головне пред'являється вимога до каркаса - це відкритість і поєднання з будинком або ландшафтним дизайном. Якщо альтанка повністю з дерева, то особливого вибору тут не буде.

Надійна покрівля

Многоскатная крыша беседки

Для простоти найкраще встановіть односкатную дах, хоча досить оригінальним рішенням буде багатосхилий конструкція. Як правило, дах збирається на землі. Після її виготовлення, ціла конструкція піднімається на необхідну висоту і закріплюється на стійках. Обшити дах зсередини найкраще вагонкою. Це можна виконати своїми руками без особливих проблем. При необхідності можна завести світло і встановити невеликий світильник на стелі або на стіні. В принципі, це основні рекомендації, як побудувати дерев'яну альтанку самостійно.

Як подовжити термін експлуатації дерев'яної альтанки

Как продлить срок эксплуатации

Однак побудувати це одне, а от домогтися того, щоб вона незабаром не прийшла в непридатність, - це зовсім інша справа. Ось деякі прості, але надійні рекомендації з догляду за альтанкою.

 1. Щоосені необхідно перевіряти, щоб листя не залишалися на підлозі. З-за них дерев'яна підлога може почати сиріти і, як наслідок, прогніть.
 2. У зимовий період часу слід накривати альтанку стреч-плівкою.
 3. У сезон дощів додатково рекомендується обробляти дерев'яну поверхню від появи корозії.
 4. По мірі необхідності фарбувати конструкцію, так можна запобігти розтріскування дерева. Якщо це відбувається, то перед фарбуванням варто прошпаклювати щілини.
 5. На зимовий період часу потрібно прибрати з альтанки всі непотрібні предмети.

Дизайн-ідея садової альтанки

Одним з недорогих і цікавих дизайнерських рішень може бути альтанка зі стовбурів і гілок старого дерева своїми руками. Для цього можна використовувати віджилі дерева в саду, які вже не плодоносять. Їх можна спиляти і використовувати для будівництва альтанки. В цьому є свої переваги, так як текстура і вигин стовбура часто має цікавий вигляд. Безумовно, для використання стовбурів їх попередньо необхідно очистити від кори, до речі, кора в домашньому господарстві може стати в нагоді. Нею можна присипати кущі, які бояться морозів, на зимовий період часу.

Беседка из стволов

Вигнутий стовбур ідеально підійде для стовпа опори, а великі гілки можна використовувати в якості балясин або поручнів. Можливо, вам знадобиться кілька старих дерев для колон висотою від 2,5 метрів. Відповідно, дерев'яні колони кріпляться в кутку стовпчастого фундаменту. За допомогою верхньої і нижньої обв'язки вони фіксуються на кутових точках. Перед монтажем деревину необхідно обробити вологостійкою грунтовкою, а для надання покращеного ефекту можна покрити лаком. Він підкреслить особливу структуру того чи іншого дерева.

Альтанка - місце заспокоєння

Место для релаксации

Насправді існує величезна кількість ідей і варіантів, як зробити альтанку з дерева своїми руками. Пам'ятайте про головне її призначення. Якщо у вас ще немає її, то вам слід було б не позбавляти себе такого задоволення, адже альтанка є відмінним місцем для проведення уїк-ендів з товаришами і зі своєю сім'єю на природі.

Якщо ви вже маєте цінний досвід у виготовленні альтанок своїми руками з дерева, то пишіть нам свої ідеї. Залишайте свої коментарі та спостереження. Ваш досвід може бути корисним багатьом!

Відео

Автор цього ролика дає цінні пояснення до будівництва дерев'яної альтанки своїми руками.

Читайте також: