Безтраншейне прокладання труб своїми руками

17.01.2021
2 403
Admin

Бестраншейная прокладка труб

 1. Варіанти виконання безтраншейної прокладки
 2. Ким повинна проводитися складна безтраншейне прокладання труб?
 3. Сфера застосування труб влаштованих безтраншейним способом
 4. Переваги даної технології
 5. Відео

В даний час стало дуже актуально виробляти бестраншейную укладання труб у товщу ґрунту. Це аргументується тим, що за рахунок цієї технології можливо здійснювати складні будівельні роботи та проводити ремонт трубопроводу, не задіюючи важку техніку і складну технологію демонтажних робіт.

Безтраншейне прокладання труб своїми руками вважається найбезпечнішою і екологічною, вона ідеальна в місцях, де неможливо влаштовувати ґрунтову розведення, особливо це стосується рухомих торф'яних і мулистих грунтів.

Наприклад, під автострадою, залізницею, під гігантськими заводами і на жвавих трасах, де проходять комунікаційні лінії.

Варіанти виконання безтраншейної прокладки

Варианты выполнения бестраншейной прокладки

Як правило, існує кілька варіантів безтраншейної прокладки труб:

 • Прокладка труб шляхом продавлювання.
 • Прокладка труб шляхом проколювання.
 • Прокладка труб горизонтальним способом буріння.
 • Щитова проходка.

Серед представлених варіантів прокладки труб безтраншейним способом є один спосіб, який можна здійснювати своїми руками - це прокол. Дана методика не вимагає використання бурової техніки та спеціальних розрахунків. Так, плюс до всього вона у багато разів дешевше, альтернативної технології, яка використовує продавлювання, буріння і щитову проходку труб вглиб землі. Це аргументується тим, що не потрібно витрачати кошти на риття траншеї та вивозити грунт з будівельних майданчиків. До того ж інший безтраншейний метод прокладки труб більш трудомісткий і самостійно його застосувати просто нереально.

Ким повинна проводитися складна безтраншейне прокладання труб?

Кто проводит бестраншейную укладку

Укладальними роботами труб безтраншейним способом повинні займатися спеціалізовані будівельні компанії на чолі з інженером. Професійні будівельники повинні мати відповідну освіту, доступ, знати нормативні акти. Також потрібна наявність бурової техніки і труб потрібного діаметру. Що в першу чергу потрібно враховувати, перед тим як почати проводити прокладку труб даними способом? В першу чергу необхідно знати характер грунту, а також де проходять грунтові води. Другий фактор, який повинен враховуватися перед початком робіт: які є споруди між переходами. Третій фактор: наскільки серйозно необхідно ізолювати трубопровід від зовнішніх факторів. Четвертий фактор - це точність прокладки та економічні умови.

Враховуючи всі ці фактори, можна сміливо приступати до влаштування безтраншейного укладання труб своїми руками шляхом проколу.

Ход работы по бестраншейной укладке труб

Перш ніж приступити до технологічного процесу укладання труб шляхом проколу, необхідно підготувати 600мм труби, зварювальний апарат, 20мм арматуру, 200 літрову пластикову бочку, двометрову яму з надітим шлангом, відрізки сталевої труби, насос та кувалду. Маючи все необхідне під рукою, можна приступати до роботи. Наберіться терпіння, адже процес дуже складний.

 • Позначте крайні точки, де буде закінчуватися і починатися труба, потім викопайте ями на зазначених точках. Після цього розмічають вісь, де повинна проходити труба.
 • Беремо трубу і один край заостряем у формі зубів. Встановлюємо фігурним краєм у розмічену вісь.
 • Встановлену трубу в потрібному місці починаємо проштовхувати з допомогою кувалди, при цьому не варто забувати вимивати грунт, з порожнини труби, використовуючи насос. Насосний патрубок під'єднуємо до того місця, на якому стукаете кувалдою.
 • Цю процедуру необхідно проводити до тих пір, поки один кінець труби з гострими краями не вийде в іншу траншею. Робота виконується дуже акуратно і не поспішаючи.
 • Зрештою, коли труба здалася, необхідно підключити її до комунікації і т. п.

Якщо не досить тієї довжини, яку пробили трубою, виробляють ідентичні дії з розміткою і риттям траншеї, заганяючи у вісь наступну трубу, а стикові місця труб скріплюються спеціальними кріпильними елементами або варяться зварювальним апаратом і ізолюються мастикою чи азбестовим шнуром.

Использование буровой трубы

По закінченні проводки і з'єднання труб з об'єктами можна приступати до герметизації траншеї, використовуючи грунт, який був виритий з траншеї.

Щоб знати, де проходити лінія трубопроводу, слід скласти план схему і замалювати метраж на бетонному стовпі.

Сфера застосування труб влаштованих безтраншейним способом

Трубопровід можна використовувати як захисний кожух для лінії передач, проводити по ньому свердловину, каналізацію, комунікаційні лінії і т. п. Список безмежний.

Переваги даної технології

Безтраншейне прокладання труб не порушує ландшафт і дизайн ділянки і не захаращує наземну частину трубами різного призначення. Укладання здійснюється в найкоротші терміни в будь-який час року і в порівнянні з альтернативними методами вважається недорогий.

Відео

Даний відеоролик розповість про безтраншейної укладання труб.

Читайте також: