Бетонний басейн своїми руками

17.01.2021
6 827
Admin

Бетонный бассейн своими руками

З плином часу, басейн почав грати роль одного з невід'ємних атрибутів дачних угідь, садових ділянок, лазень і саун. Багато хто може вважати, що бетонний басейн своїми руками зробити не вийде. Однак при належному підході навіть таке непросте споруду можна звести власною працею. При цьому вам навіть не обов'язково мати якісь особливі пізнання будівельного ремесла.

Достатньо лише чітко дотримуватися послідовність і деякі особливості зведення. Ціна майбутнього басейну, також знаходиться в залежності від ваших уподобань: якою буде площа басейну, використовуване обладнання, матеріали. Отже, розберемося поетапно, як зробити бетонний басейн:

1. Звичайно, на першому етапі слід чітко визначити цільове призначення басейну: він розташований на вулиці в приміщенні, в лазні чи сауні, призначений для дорослих або дітей. В ідеалі, бетонний басейн своїми руками слід робити з акцентом на універсальність, тобто він повинен відповідати побажанням всієї родини.

2. Визначте бажані габарити. Звичайно, зі збільшенням габаритів зросте і вартість будівельних робіт. Пам'ятайте, що найбільш дешевою і простий буде прямокутна конструкція басейну. Однак, овальна, хоч і коштує дорожче, значно краще гармонує з навколишнім ландшафтом.

Желаемые габариты бассейна

3. Виконайте ескіз басейну. Вкажіть схематично конструктивні особливості, розташування електричних пристроїв, фільтрів та іншого.

4. Проведіть підбір обладнання. Найважливішим, звісно, є фільтраційне. Фільтраційна система буває переливний і скіммерний. Скіммерній значно дешевше другий і простіше в експлуатаційному процесі. Закладні деталі, які будуть встановлюватися в басейні, повинні бути виконані з пластмаси. Однак, для споруд, розташованих на вулиці, краще віддати перевагу сталеві закладні деталі. Крім фільтрів, продумайте і розташування допоміжних пристроїв: атракціонів, гірок та фонтанів.

5. Безумовно, будівництва бетонного басейну в будинку і на вулиці є технологічні відмінності. На вулиці необхідно риття котловану, укладання дренажу, гідроізоляція бетонного басейну і бетонний моноліт. У приміщенні ж потрібно використовувати монолітну чашу з бетону і встановлювати її на міцну основу.

6. Будівельний процес не вдасться уявити без застосування опалубки. Найбільш простий варіант опалубки - дерев'яна. Однак, набагато краще і лише небагато дорожче виглядає опалубка на основі фанери.

7. Заливається чаша басейну монолітним методом. В опалубці, бетон повинен вистоюватися протягом одного тижня, після чого її можна демонтувати і починати встановлювати закладні елементи. Зауважимо, що свою абсолютну міцність чаша басейну набере приблизно за місяць.

8. Вирівняти усі площини чаші можна за допомогою цементно-піщаної суміші. Пам'ятайте, що чим точніше ви проведете вирівнювання, тим простіше буде проводити оздоблювальні операції.

9. В якості гідроізоляції зупиніться на звичайному руберойді. Даний матеріал дешевий і володіє високою якістю.

10. Оздоблювальних матеріалів для бетонного басейну своїми руками є досить багато. Найекономічніший - плівка на основі ПВХ. Більш дорогі варіанти - скляна мозаїка і спеціальна плитка для облицювання басейну

Отделочные материалы для бетонного бассейна

11. Після оздоблювального етапу можна встановити і залишився список обладнання. Пам'ятайте, що кімната, в якій буде розташовано все основне обладнання та системи, повинна знаходитись як можна ближче до чаші.

12. Довгоочікуваний етап першого запуску. Ще раз перевірте міцність всіх з'єднань, підтягніть болти, перевірте стан всіх клапанів. Після повної і ретельної перевірки на предмет протікання, можна запускати басейн в експлуатацію.

Запуск бассейна в эксплуатацию

Красивый крытый бетонный бассейн

Читайте також: