Бетонна підлога своїми руками

17.01.2021
2 151
Admin

Бетонный пол своими руками

  1. Підготовчі роботи
  2. Приготування бетонного розчину
  3. Укладання бетонного розчину

Бетонну підлогу або бетонна стяжка, на яку укладається фанера і чистове підлогове покриття, виготовляється з цементно-піщаного розчину з додаванням пластифікаторів. Як і будь-яка інша робота, виготовлення бетонної стяжки вимагає певних професійних навичок, акуратності і дотримання технології приготування суміші, укладання та процесу дозрівання. Бетонна підлога своїми руками вимагає і використання грубої фізичної сили для переміщення компонентів або готового розчину в приміщення. Тому, приступаючи до підготовки бетонних робіт, слід подбати про напарника і комплект необхідних інструментів і механізмів.

Підготовчі роботи

Подготовка пола

При укладанні бетонного розчину в новобудові провести підготовку приміщення нескладно, досить прибрати будівельне сміття. У старих будівлях роботи в цьому разі більше, так як потрібно демонтувати старі підлогові покриття та дерев'яні конструкції. В іншому всі підготовчі роботи мають невеликі відмінності і включають в себе наступні етапи:

  • Перевірка міцності основи для підлоги і усунення дефектів. Тріщини і дірки закладають при використанні безусадочного цементного розчину.
  • Проведення точної рівневої розмітки, яка необхідна для з'ясування точної висоти шару бетону і установка маяків.
  • Обробка поверхні шаром грунтовки.

В якості гідроізоляційного шару використовують поліетиленову плівку, битумо-рулонні матеріали та теплу прошарок з безусадочних матеріалів: керамзиту або піноскла.

Слід пам'ятати, що висота бетонної стяжки не повинна бути менше 6 см, так як величина в 4 або 5 см не має достатньої міцності. Маяки по приміщенню укладаються на відстані, яка повинна бути менше довжини правила, призначеного для вирівнювання розчину. Всі маяки вирівнюються по першому маяка за допомогою будівельного рівня і закріплюються розчином гіпсу чи алебастру. Для виготовлення маяків використовують дерев'яні бруски або металеві труби.

Приготування бетонного розчину

Приготовление бетонного раствора

Бетонний розчин готують у співвідношенні однієї частини цементу і 2 частин спеціального будівельного піску і 2 частин гравію. Додавати в розчин гальку не рекомендується, так як її гладка поверхня не забезпечує достатньої фіксації в розчині. Технологія приготування бетонного розчину полягає в перемішуванні компонентів до отримання однорідної за кольором маси. Тільки після цього можна додати в суміш 0,5 частини води. Співвідношення компонентів може мати різні величини, вважається, що для бетонування підлог найбільш оптимально 1:2:2 (співвідношення цементу м400, піску, гравію або щебеню). Води в бетоні повинно бути рівно стільки, щоб розчин вільно виливався з відра. Пам'ятайте, що різниця у кількості води в рідкому і хорошому бетоні становить всього 2%.

Замешиваем бетонный раствор

Від складу бетонного розчину залежить його пластичність і плинність. Якщо для товстостінного стяжки потрібна незначна плинність, то при укладанні або наливних підлог, що самовирівнюються такі параметри повинні бути на кілька порядків вище. Для додання пластичності і плинності в суміш бетонного розчину додають спеціальні пластифікатори, які впливають на поверхневий натяг води на поверхні. Властивості пластифікатора, що вказують на підвищення міцності, текучості, адгезії і водовідштовхувальні якості, вказуються на етикетці. Застосування таких добавок необхідно виконувати строго по інструкції.

Укладання бетонного розчину

Укладка бетонного раствора

Використання сучасних технологій сьогодні дозволяє механізувати практично всі види будівельних робіт. Для виконання великого обсягу робіт, наприклад для бетонування підвальних приміщень, або виготовлення бетонної стяжки на всій площі котеджу, краще використовувати послуги бетонного заводу, який виконує доставку готових бетонних сумішей на об'єкт на спеціалізованій техніці: бетоновозах. Замовлення бетоновоза і бетононасоса скоротить ваші фізичні зусилля до мінімуму. Крім цього одночасна заливка великої площі підвищує якість бетонної підлоги, усуває можливість появи дефектів.

Вибротромбовка для бетона

У випадку, коли застосування потужної техніки недоцільно, можна використовувати невеликі бетономішалки або будівельні залізні ящики. Бажано проводити укладання в кожному окремому приміщенні за одну зміну. Свіжоукладену суміш трамбують вручну або при використанні вібротрамбовки, що забезпечує видалення повітря і ущільнення великих заповнювачів. Після закінчення 3-4 годин потрібно видалити маяки і заповнити їх місце бетоном з затіркою до усунення слідів шва. Процес твердіння бетонної стяжки триває протягом 6-7 діб. В цей час поверхню бетону необхідно утримувати у вологому середовищі, покривши її мешковинами, які змочуються водою по мірі висихання. Використання методики «залізнення» дозволяє отримати поверхню з ефектом «дзеркала».

Радимо прочитати:

Читайте також: