Бур ТІСЕ своїми руками

17.01.2021
5 918
Admin

Бур ТИСЭ своими руками

  1. Що потрібно для будівництва за технологією ТІСЕ
  2. Як виготовити бур ТІСЕ
  3. Особливості використання бура ТІСЕ
  4. Відео

Технологія під назвою «ТИСЕ» призначена для будівництва своїми силами з використанням недорогих матеріалів. Термін розшифровується як «Технологія Індивідуального Будівництва та Екологія». Розшифровка останньої літери може звучати і як «Економічна».

Основні конкурентні характеристики цієї технології полягають у низькій вартості будівництва при незмінно високій якості. Фундамент і стіни володіють високою міцністю. Теплопровідність надзвичайно велика. Можливо зведення фундаменту на грунті, спочатку не призначеної для будівництва. Морозостійкі властивості також дуже високі. Дана технологія доступна для забудовників без спеціальних навичок в будівництві.

Що потрібно для будівництва за технологією ТІСЕ

Что нужно для строительства по технологии ТИСЭ

Основним робочим інструментом є переставна опалубка і безпосередньо бур, який застосовують при зведенні фундаменту. Його використовують, щоб пробурити свердловину під палі, що мають розширення в підставі. Ця технологія має в своєму розпорядженні великим переліком технологічних рішень по різним будівельним питань. Мова йде і про кладці стін з використанням пустотілих блоків на стіні. Причому більшість інструментів при цій технології є можливість зробити самому. Наприклад, зробити бур ТІСЕ своїми руками - завдання цілком посильне.

В останні роки велику популярність набирає виготовлення фундаменту на палях. Вони відрізняються простотою, надійністю і економічністю. Завдяки пальовім фундаменту є можливість реального зменшення витрат матеріалів, виділених на будівництво. Зусилля на його створення також знижуються, але при цьому залишаються незмінними умови надійності й міцності головної опори будівлі. За кількістю необхідного бетону при звичайному і при пальовому фундаменті помітно його зміна. Необхідно на виготовлення фундаменту в 10 погонних метрів в середньому 2,5 м3 бетону.

Фундамент на сваях

Основною особливістю цього фундаменту є застосування спеціального бура. Він дає можливість свердлити в грунті отвір з подальшою заливкою бетоном. У нижній частині утворюється розширення у вигляді півсфери.

Завдяки цьому розширенню підвищується здатність стовпа збільшувати навантаження, причому, при промерзанні грунту виштовхування стовпа землі повністю виключається. На таких стовпах згодом розташовується стрічковий фундамент майбутньої будови.

Як виготовити бур ТІСЕ

Как изготовить бур ТИСЭ

Основною складністю робіт є формування цього півсферичного розширення, що ускладнюється використанням інструменту, який зроблений самостійно. Бур цілком можна виготовити з дискової пили, яку ріжуть навпіл і приварюють до наконечника під нахилом від горизонтальної поверхні. Утворюються 2 ріжучі кромки, розташовані діаметрально протилежно. Над ними приварюють накопичувач у вигляді циліндра, зроблений з металу. Можна використовувати для цього шматок водопровідної труби, має діаметр 25-30 см. При цьому земля буде різатися кромками і легше підніматися на поверхню.

Найбільш простим способом виготовлення такого бура є приварювання маленьких відрізків трубок по довжині бурової штанги. По трубках може рухатися металевий пруток. На кінець штанги приварюють петлю, до якої кріплять металеву смужку тієї довжини, розширення якого радіуса необхідно отримувати в підсумку. Ця смужка і стане ріжучою кромкою. До її середини приварюють ще одну петлю, а на кінець рухається прутка - третю. Між другою і третьою петлею приварюють стрижень з металу. Якщо пруток піднімають вгору, то пластина з лезом притискається до штанги і не виконує жодних функцій. Якщо пруток рухається вниз, то пластина відхиляється по вертикалі і в процесі обертання бура вирізає порожнину півсфери, а земля сиплеться в накопичувач і час від часу піднімається на поверхню.

Особливості використання бура ТІСЕ

Особенности работы буром ТИСЭ

Щоб бур не заглиблювався у землю, вирізування напівсферичної порожнини здійснюють при його зворотному обертанні. Необхідно, щоб профіль різальної пластини був трохи вигнутим і міг спрямовувати землю, зрізану їй в накопичувач. Коли процес формування півсфери завершено, ріжуча пластина відгинається і приймає горизонтальне положення. У цьому випадку бур можна отримати і встановити в свердловину арматуру, надівши на неї опалубку, яка повинна бути у формі склянки, і формувати палі над землею, заливаючи їх бетоном.

Зрозуміло, описана технологія із застосуванням саморобного інструменту не дасть можливості отримати підземне розширення ідеальної напівсферичної форми, але опорна площа палі на землю значно збільшиться. Існує велика різноманітність різних конструкцій, зроблених своїми руками і вдосконалених бурових установок для буріння необхідних свердловин з розширенням. Вони, більшою мірою, ефективні. І даної установки буде цілком достатньо, якщо враховувати, що їх основне завдання - зробити свердловину під палі для одного будинку.

Відео

Даний відеоматеріал розповість про переваги використання бура ТІСЕ

Читайте також: