Буріння свердловин своїми руками

17.01.2021
12 558
Admin

Бурение скважины своими руками

 1. Свердловина своїми руками
 2. Ціна на буріння свердловин
 3. Відео

Однією з перших завдань при будівництві будинку є забезпечення доступу води на ділянку. Буріння свердловин своїми руками забезпечить ділянку достатнім об'ємом води, а також дозволить заощадити чималу суму коштів, що витрачаються на платне буріння свердловин. У даній статті ми розповімо про технології буріння свердловини своїми руками і розглянемо різні способи буріння.

Головна мета буріння свердловини - отримати чисту питну воду, яка буде такою, якщо:

 • шар води має прозорість не менше 30 см;
 • рівень вмісту нітратів не більше 10 мг на літр;
 • максимальна оцінка на смак і запах - 3 бали;
 • літр води містить менше 10 кишкових паличок.

Для визначення цих даних необхідно здати воду на експертизу в санітарно-епідеміологічну службу.

Свердловина своїми руками

1. Спочатку риється так званий шурф, розмірами 1,5 на 1,5 метра і глибиною мінімум 2 метри. Робиться це для того, щоб запобігти осипання самого нетривкого верхнього шару грунту. Стінки шурфу обшивають дошками.

2. Наступним етапом у бурінні свердловини своїми руками необхідно підготувати бурову вишку і бурову колонку. У ролі бурової вишки найчастіше виступає тринога, зроблена з колод діаметром від 15 до 20 см. Між двома ногами триноги закріплюється лебідка.

Буровая вышка

Бурова колонка являє собою 6 штанг, подовжують один одного за допомогою перехідних муфт, у підсумку виходить подобі єдиної труби. При бурінні свердловин з вишкою використовуються штанги довжиною 3 метри, а при бурінні без вишки використовуються укорочені штанги довжиною 1,5 метра. Бурова колонка також включає в себе бурову головку, яка буває різних видів (в залежності від типів ґрунту):

 • спіральний бур інакше змійовик
 • бур-долото
 • бур-ложки
 • желонка

При бурі малоосыпающихся грунтів зазвичай використовується бур-ложка. Такий бур за одну зарубку поглиблюється на глибину близько 25-40 див.

Буріння свердловин своїми руками на твердих грунтах справа не проста, але здійсненне. Для таких цілей використовується техніка ударного буріння і бур-долото. При бурінні використовують техніку ударного буріння і бур-долото.

Для виймання грунту, піску і бурової бруду використовується желонка. Желонки бувають прості, поршневі, пневматичні та грейферні.

3. Наступним етапом у бурінні свердловини своїми руками відбувається збір бурової штанги і занурення її на місце буріння за допомогою бурової вишки. Перед початком обертання штанги, на ній робиться відмітка на рівні 60 см. По досягненні цієї позначки штангу піднімають і очищають від грунту.

Буріння свердловини передбачає наявність 2х чоловік, хоча деяким вдається впоратися і самостійно. Тим не менш, удвох робота відбувається швидше і комфортніше.

Буріння проходить до моменту проходження водоносного шару і досягнення водотривкого шару. Після цього з допомогою желонки ретельно очищають свердловину.

4. Після цього на дно свердловини опускають фільтр у вигляді металевої сітки і об'єм, що залишився між фільтром і стінкою свердловини заповнюють крупним піском. Завданням фільтра є захист від піску дна свердловини, де розташовуються водопідйомна труба.

5. Після цього облагороджують шуфр і встановлюється електричний насос. Зверху можна побудувати навіс з дахом або що-небудь ще.

Шурф и насос скважины

Ціна на буріння свердловин

Бурение скважины

У середньому ціни на буріння свердловини наступні:

 • При використанні труби 110 мм, один метр буріння коштує від 1000 до 1500 руб.
 • При використанні труби 180 мм, один метр буріння коштує від 1500 руб. до 2000 руб.
 • При використанні труби 300 мм, один метр буріння коштує від 2000 руб. до 4000 руб.

Але ми бажаємо вам зробити власну свердловину, адже буріння свердловин своїми руками процес цікавий і цілком реалізовується.

Відео

У цьому ролику схематично показаний процес буріння свердловини.

Читайте також: