Буронабивної фундамент своїми руками

17.01.2021
5 401
Admin

Буронабивной фундамент своими руками

  1. Переваги і недоліки фундаменту
  2. Процес буріння свердловини
  3. Процес армування буронабивного фундаменту
  4. Відео

Кожна розсудлива забудовник індивідуального житла хотів би скоротити витрати при будівництві будинку, при цьому якість будівництва і результат не повинні постраждати. Підсумок повинен бути якісним і надійним у відповідності з початковими розрахунками.

Одна з різновидів підстави - пальовий буронабивної фундамент. Дана конструкція являє собою фундамент, у створенні якого застосовують буронабивні палі, щоб все навантаження будівлі переходила на грунт.

Це найбільш оптимальний варіант для тих ділянок, на яких несжимаемый грунтовий шар знаходиться так глибоко, що будівництво інших видів фундаменту не представляється можливим. Таке зустрічається під час будівництва будівлі на слабкому або торф'яному грунті, на болотистій місцевості.

Фундамент буронабивной

Якщо планується звести каркасний або легкий дерев'яний будинок або будинок на схилі з великим перепадом висоти, а також побудувати баню, альтанку або гараж, то використання такого типу фундаменту є найбільш раціональним і оптимальним рішенням. Крім того, даний варіант необхідний, якщо глибина грунтового промерзання нижче 150 див.

Переваги і недоліки фундаменту

Преимущества буронабивного фундамента

Варто відзначити досить низьку вартість робіт і стислі терміни виконання. Трудомісткість процесу невисока, тому є можливість залити буронабивної фундамент своїми руками без залучення спеціальної техніки.

Потрібно зазначити і недоліки, до яких відносяться:

  • неможливість облаштування підвалу;
  • недостатня теплоізоляція нижньої частини споруди.

Процес буріння свердловини

Процесс бурения

Зведення буронабивного фундаменту потрібно почати з ґрунтовною розмітки паль і їх розташування. Для цього можна використовувати спеціальну техніку, якщо є така можливість, але також можливо застосування ручного бура. Розмір свердловини варіюється в межах 15-45 див.

В зв'язку з розширенням технологій масове востребование отримав метод буріння з допомогою застосування ТІСЕ. Можна скористатися ручним фундаментних буром ТІСЕ-Ф. На відміну від інших бурових установок він має в наявності плугом, який створює розширення внизу безпосередньо під опорою палі. Розширення необхідно при збільшенні несучої здатності палі в кілька разів.

Работа буром

Крім цього, при промерзанні ґрунту розширення буде перешкоджати видавлювання палі. Необхідно пробурити свердловину діаметром в середньому 20 см, пішовши на глибину більш низьку по відношенню до рівня ґрунтового промерзання. Біля дна діаметр варто збільшити до 40 див.

Глибина свердловини повинна бути мінімум 2 метри. Найчастіше під кутами будівлі копають криниці, глибина яких також нижче рівня ґрунтового промерзання, а потім бурять свердловини між ними.

Здійснювати заливку паль можливо без опалубки, так і з нею. Опалубка необхідна, якщо грунт обсипається при бурінні. Якщо буронабивної фундамент закладають в щільному грунті (поняття також відносно), то бетонну суміш можна залити у свердловину. Якщо виготовляють опалубку, вона повинна мати розміри 60х60х60. Робиться вона для того, щоб потім змонтувати оголовок палі. Якщо ґрунт пухкий, то опалубка обов'язкове. Вона може бути зроблена з руберойдовою трубки, яка скріплена скріпками тесу або азбестової труби. З таким грунтом заливати бетонний розчин допускається лише після установки опалубки.

Этапы бурения

Часто надходять так: азбестову трубу поміщають в свердловину, заливаючи рідким бетоном, а потім обережно піднімають трубу в середньому на 30 див. Бетонна суміш заповнює простір, що звільнилося і під палею внизу створюється додаткова бетонна опора. При використанні технології ТІСЕ цей метод актуальний.

Процес армування буронабивного фундаменту

Армирование буронабивного фундамента

Будь-яка паля буронабивного фундаменту здатна працювати і на розрив і на стиск. Відповідно, з боку будинку йде навантаження на стиск. Якщо палі закладати нижче глибини грунтового промерзання, то вони здатні впоратися з таким навантаженням і витримати її. Але стовпчасті фундаменти закладаються і на пучиністий грунт, який працює на розрив палі. Щоб палі витримували таке навантаження, потрібно застосувати процедуру вертикального армування фундаменту. Для цього потрібно використовувати ребристу арматуру з діаметром 1 см або трохи більше (допускається до 12 мм). Прутки скріплюють по кілька штук (залежно від діаметра свердловини) з періодичністю в 1 м, з допомогою гладкого прута. У діаметрі прут 6-8 мм, а довжина становить 5-8 див. В результаті вийде жорстка конструкція з металу, яку потрібно занурити в свердловину під час заливки.

Якщо за проектом передбачена конструкція заливного ростверку, то необхідно випустити арматурні кінці у верхній частині палі. Це дозволить міцно прикріпити ростверк до стовпів фундаменту. Якщо заливати буронабивної фундамент самостійно, то палі потрібно заливати одну за одною щодня.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений будівництва фундаменту по технології ТІСЕ.

Читайте також: