Бутовий фундамент своїми руками

17.01.2021
3 359
Admin

Бутовый фундамент своими руками

  1. Переваги
  2. Етапи роботи

Починаючи будувати великий особняк або навіть маленький дачний будиночок, слід розглянути можливі варіанти будівництва. Природно, хочеться, щоб воно було дешеве, раціональне і доступне. Багато хто в даному випадку будівництво починають із зведення бутового фундаменту своїми руками, який найбільше відповідає цим критеріям.

Бутовый камень

Бут - це камінь твердої породи, недорогий за ціною, але дуже затребуваний для зведення фундаментів природний матеріал. У старовину всі фортеці мали підставу з буту, яке володіє міцністю, довговічністю і високою несучою здатністю. У цієї гірської породи відмінна стійкість до руйнувань, що забезпечує довговічність побудованих будівель на тисячоліття.

Переваги

Основне гідність бутового фундаменту в його доступності та дешевизні. Камені, придатні для закладки основи, можна знайти всюди, трудомісткість процесу виправдовується міцністю і стійкістю основи будівлі. До переваг також можна віднести простоту зведення, економічність, довговічність, надійність.

Преимущества бутового фундамента

Бутовий фундамент завжди повинен бути трохи ширше самих стін, хоча б на десять сантиметрів з кожного боку. Закладка обов'язкова нижче рівня замерзання грунту. Щоб підрахувати, скільки каменю піде на ту або іншу споруду, треба знати ширину стін, глибину і периметр, потім обчислити обсяг каменю. Показники треба трохи округлити в більшу сторону, купити камінь з невеликим запасом.

Конструкции бутового фундамента

Перевагою самостійної побудови бутового фундаменту є можливість заливки в траншею, при цьому обов'язково треба забезпечити гідроізоляцію по всьому зовнішньому периметру. Якщо запланували побудувати підвал і облицювати фундамент цеглою, то кладку треба вести в один час з облаштуванням фундаменту і забезпечити зчеплення тычковыми рядами. Камені сортуються і укладаються в траншею. Дуже великі за розміром треба встановити по кутах. Якщо в камені більше тридцяти кілограм ваги, то його бажано розколоти кувалдою або колуном. При цьому необхідно захищати очі від потрапляння в них дрібних осколків, які розлітаються від ударів і можуть нанести ушкодження.

Бут в траншею бажано спускати по жолобах або на руках, тому що скидання його призводить до зниження міцності фундаменту і осипання стін.

Етапи роботи

Этапы работы по строительству бутового фундамента

На приготовлену заздалегідь піщану подушку укладається перший ряд каменів, вдавлюючись в неї, що не дозволяє камінню погойдуватися. Порожнечі заповнюються дрібними камінчиками, які треба набити і саджати молотком або кувалдою. Потім цей шар залити рідким розчином цементу для фіксації його на місці. Наступний шар бутового каменю укладається так само, при можливості потрібно постаратися зробити перев'язку швів, як при кладці цегли. Камені необхідно підбирати, сортуючи за розмірами і геометричних пропорцій. Укладати їх відразу на розчин із зовнішньої і зовнішньої сторони. Фундамент буде більш надійним, якщо між каменями залишиться менше швів.

Заповнення пустот називається забутовкой. На неї можна використовувати весь отходный матеріал - дрібні камені, уламки, залишки розчину. Головне - добре утрамбовувати. Висота кожного шару орієнтовно 30 сантиметрів, кількість рядів залежить від того, якої висоти планується фундамент. Збільшити його міцність можна, якщо останні ряди армувати дротом або арматурою, це підвищить надійність підстави, але підніме вартість витрат на будівництво.

Глубина закладки фундамента

Полегшує процес зведення фундаменту використання бутобетону. Перший шар укладається як зазвичай, а потім всі камені утапливаются в бетонній масі. Це спрощує будівництво, але вимагає застосування вібромашин і бригади, так само не допускаються великі перерви в процесі роботи. При виведенні фундаменту вище поверхні землі, бут можна укладати і начисто, ретельно виконувати кладку й робити розшивку швів. При бажанні поверхню можна обштукатурити, не змінюючи природний рельєф каменю.

Читайте також: