Чим обробити стіни у ванній

17.01.2021
2 858
Admin

Чем отделать стены в ванной

  1. Вибір матеріалу для обробки
  2. Керамічна плитка
  3. Дзеркальні пластини
  4. Мозаїка
  5. МДФ або ПВХ панелі
  6. Декорований оргаліт
  7. Фарбування
  8. Деревина

Готуючись до ремонту у ванній кімнаті, потрібно запастися силами і терпінням, оскільки цей процес доставить вам чимало клопоту. Не дивлячись на те, що це приміщення не володіє великою площею, виконання чорнових робіт і питання, чим обробити стіни у ванній, уникнути не вдасться.

Вибір матеріалу для обробки

Складність вибору оздоблювальних матеріалів для ванної полягає в підвищеній вологості цього приміщення, тому зберегти свої первісні якості і зовнішній вигляд зможе далеко не кожен обробний матеріал.

Керамічна плитка

Керамическая плитка для отделки стен

Даний матеріал можна назвати класичним варіантом для облицювання стін ванної. Це обумовлено наступними характеристиками: простота догляду, вологостійкість, гарний зовнішній вигляд, відмінність малюнків і фактур, стійкість до впливу зовнішніх факторів.

В залежності від верхнього покриття (глазурі) матеріалу його поділяють на два типи:

  • матова;
  • прозора.

Глазур є захистом для фактурного шару плитки.

Для обробки стін ванної керамічною плиткою потрібна ретельна підготовка поверхні, яка полягає в її вирівнювання, очищення і так далі. Якщо ви не маєте досвіду роботи з даним матеріалом, не варто експериментувати і покласти цю роботу на плечі кваліфікованих майстрів. В іншому випадку незабаром вам буде потрібно знову виконувати ремонтні роботи.

Дзеркальні пластини

Зеркальные пластины

Для їх виробництва використовується матове або тоноване дзеркальне скло, стійке до впливу вологи. Форма їх випуску - тонкі панелі підходять як в якості самостійного облицювального матеріалу, так і для доповнення керамічної плитки. Використання дзеркальних пластин ідеально підходять для маленької ванної, оскільки дозволяє візуально розширити її, зробити значно світліше і просторіше. При виробництві цих пластин використовується алюмінієва або срібна амальгама, при цьому другий варіант є більш міцним і довговічним.

Для укладання дзеркальних пластин на стіни ванної кімнати необхідно спочатку очистити використовувані поверхні від старих оздоблювальних матеріалів аж до бетонної основи. Після чого стін потрібно надати ідеальну рівність для правильного монтажу панелей, інакше надалі вони будуть спотворювати приміщення.

Мозаїка

Мозаика для ванны

Мозаїка є відмінним варіантом для обробки стін ванної кімнати, яку можна викласти у вигляді панно або орнаменту, виконаного з металевих, скляних і керамічних частин різного кольору.

Панно з мозаїки фіксується за допомогою декількох варіантів. Наприклад, готовий модуль на паперовій основі кріплять папером назовні, після чого її видаляють.

Якщо основою мозаїки служить полімерна сітка, то вона кріпиться прямо на поверхню стіни, яка може бути не лише плоским, але і у вигляді округлості або виступу.

МДФ або ПВХ панелі

МДФ панели в ванной

Цей матеріал вважається найбільш простим способом оздоблення стін, оскільки не потребують ретельно вирівняною поверхні, економічно вигідні та мають широкий вибір кольорів.

Ці панелі досить затребувані саме з причини легкого монтажу, при якому найважливішою умовою є сухість підстави, щоб уникнути цвілі і грибкових захворювань у подальшому. Однак для найбільшої надійності і довговічності монтаж варто виконати наступним чином:

Попередньо стіни ванної потрібно обшити плитами з гипсоволокна, або сконструювати каркас з бруса, на який в подальшому і будуть кріпитися панелі за допомогою будівельного степлера (дужок). Виконаний каркас вимагає обов'язкової просочення вологовідштовхуючим складом.

Декорований оргаліт

Даний матеріал також використовується для облицювання стін ванної кімнати. Його основою є волокна евкаліптового дерева, поверх якого наноситься меланіновий прозорий ламінат. Декоративний оргаліт відрізняється від ПВХ панелей тим, що виготовляється у формі квадратів різних розмірів.

Фарбування

Крашеные стены в ванной

Це метод обробки стін у ванній кімнаті вже протягом багатьох років повсюдно використовується. Але, не дивлячись на легкість виконання таких робіт, для цього необхідно підготувати стіни з особливою ретельністю. При цьому фарба повинна відрізнятися вологостійкістю, міцністю і екологічністю. Не мати запаху і містити в собі добавки перешкоджають появі грибка. Під ці характеристики підходять акрилові і латексні фарбувальні матеріали.

Деревина

Деревянные стены в ванной

Деревина теж може бути використана в якості оздоблювального матеріалу для стін. Але, як правило, цим матеріалом облицьовується не вся поверхня, а лише її третя частина. Для цього підходять такі вологостійкі сорти дерев: модрина, мербау, гевея.

Монтажні роботи панелей з дерева виконуються на раніше виготовлену решетування, після чого покриваються додатковим шаром вологозахисного складу або лаку.

Серед усіх існуючих методів обробки стін ванної можна підібрати найбільш відповідний для себе, який буде задовольняти всі ваші побажання.

Читайте також: