Чим пиляти ламінат

23.01.2021
2 809
Admin

Чем пилить ламинат

  1. Розпил ламінату електролобзиком
  2. Розпил ламінату циркулярною пилкою
  3. Розпил ламінату ножівкою

Ламінат - загальновизнана назва самого популярного підлогового покриття, що виготовляється на основі ДВП високої щільності. Ламінована дошка, що зовні нагадує натуральне дерево, являє собою складну чотиришарову конструкцію, в якій в якості верхнього шару використовується зносостійка захисно-декоративна плівка. Цей дуже красивий і міцний матеріал не пред'являє особливих вимог до стяжки і досить простий в укладанні, за що однаково любимо і професіоналами, і домашніми умільцями. Однак, як і більшість підлогових покриттів, він потребує розкрої, і в зв'язку з цим виникає питання: чим пиляти ламінат, щоб отримати гарний рівний зріз без тріщин і сколів?

Розпиляти ламіновану дошку в домашніх умовах, не пошкодивши її структуру, допоможе спеціальний інструмент і знання деяких хитрощів.

Розпил ламінату електролобзиком

Пиление ламината электролобзиком

Найкращий результат дає використання електролобзика з насадкою для роботи по дереву. На ламінованої дошці по лінійці олівцем наноситься кордон спила, по ній гострим предметом, можна шилом, із зусиллям, щоб прорізати захисну плівку, проводиться лінія. Дошка розміщується на рівній поверхні лицьовою поверхнею вниз і надійно фіксується.

Использование электролобзика

Розпил виконується на високих обертах, плавним рухом без ривків, виключаючи утворення відколів і пошкодження структури матеріалу. Пиляння ламінованої дошки електролобзиком представляє самий практичний і швидкий спосіб, що дозволяє кроїти матеріал, як в поздовжньому, так і в поперечному напрямку.

Розпил ламінату циркулярною пилкою

Распил ламината циркулярной пилой

Для акуратного розпилу ламінованої дошки використовується також циркулярна пила з диском для металу. Ламінат з нанесеною на ньому лінією різання укладається на тверду рівну поверхню лицьовою стороною вгору і надійно закріплюється. Диск болгарки плавно опускається на дошку і поступово пересувається по наміченій олівцем межі, не затримуючись у матеріалі.

Распил ламината пилой

Цей спосіб різання ламінату вимагає навичок роботи з циркулярною пилкою і великого терпіння, проте дає досить швидкий і якісний результат. Єдиною незручністю можна вважати сильний запах паленого дерева, яким супроводжується пиляння ламінату за допомогою болгарки.

Розпил ламінату ножівкою

Распил ламината ножовкой

При відсутності лобзика і циркулярної пилки питання, ніж пиляти ламінат, вирішується за допомогою звичайної ручної пилки або ножівки по металу. Цей спосіб різання ламінованої дошки вимагає особливої обережності й акуратності і займає багато часу. Його не можна назвати простим, так і якість зрізу залишає бажати кращого, але він цілком виправдовує себе при невеликих обсягах робіт.

Распил ножовкой

Ламінат розташовується лицьовою стороною вгору, по лінії розмітки наклеюється малярна стрічка, яка запобіжить утворенню сколів.

Для пиляння ламінату краще використовувати ножівку з тонким полотном і дрібними гострими зубами, тоді лінія зрізу вийде абсолютно рівною і практично без сколів.

При великих обсягах робіт для розкрою ламінату зазвичай використовується спеціальний різак, який представляє собою гостре лезо, яке опускається на матеріал за допомогою ручки і розрізає його. З допомогою такого різака можна дуже точно, швидко і якісно різати ламінат, але тільки в поперечному напрямку.

Для поздовжнього різання все одно доводиться використовувати один з раніше перерахованих способів. Тому, якщо ви не займаєтеся укладанням ламінату професійно, то придбання такого різака для обробки декількох кімнат не можна вважати доцільною.

У будь-якому випадку, перш ніж пиляти ламінат, треба все як слід розрахувати.

Матеріал для підлогового покриття зазвичай беруть з деяким запасом, враховуючи необхідність його нарізки для правильної стиковки швів.

Читайте також: