Чим пофарбувати дерев'яну підлогу

17.01.2021
2 897
Admin

Чем покрасить деревянный пол

 1. Види покрытийЛак
 2. Попередні роботи
 3. Фарбування підлоги
 4. Шпаклівки для ремонту підлоги
 5. Важливі деталі

Покриття для дерев'яної підлоги треба вибирати, виходячи з власного смаку. Більшість власників хотіли б, щоб через шар покриття було видно малюнок деревини. Фарба в цьому випадку не підійде, адже вона приховує дерево. Для покриттів існує багато різних складів, які задовольнять самого витонченого естета.

Види покрытийЛак

Лак буває декількох різновидів. Є покриття, яке захищає деревину. Зазвичай це прозорий склад. Якщо підлога в кімнаті має красивий малюнок, то його можна підкреслити, покривши дерево лаком.

Виды покрытий: лак

Деякі лаки допускають кольорування. Тут можна поекспериментувати з кольором і відтінками. Якщо додати занадто багато колера, то підлога може стати схожим на пофарбований, малюнок дерева повністю пропаде.

Фарба

Виды покрытий: краска

Фарби теж бувають різними, однак на дерево найчастіше наносяться водоемульсійні склади. Пофарбована поверхня, як правило, покривається лаком для захисту. Недолік фарби в тому, що вона абсолютно непрозора. До того ж, деякі склади швидко зношуються або блякнуть. Таке покриття доводиться регулярно оновлювати. І, тим не менш, це найпопулярніший вид покриттів для підлоги.

Попередні роботи

Предварительные работы

Незалежно від типу покриття, поверхня, на яку передбачається наносити склад, повинна бути оброблена. Обробка відбувається в кілька етапів.

 1. Перш, ніж пофарбувати дерев'яну підлогу, треба вимити поверхню. Зазвичай для цього достатньо мильної води. Якщо на поверхні виявлений шар воску, то його необхідно видалити. Віск перешкоджає фарбування поверхні. У цьому випадку у воду треба додати білизняну соду. На невелике відро піде близько склянки речовини.
 2. Стару фарбу треба видалити. Особливо якщо мова йде про відшарувались матеріалах. Поверхню бажано зробити рівною.
 3. Всі ненадійні дошки підлоги краще замінити відразу.
 4. Щілини між дошками треба вичистити. Як би ретельно не проводилася прибирання в будинку, між дошками завжди застряє сміття. Прорізи після очищення слід замазати оліфою.
 5. Іноді між дошками з'являються досить великі отвори, які складно заповнити оліфою. Такі тріщини краще всього закласти клоччям або мотузкою, просоченої клеєм. Деякі тріщини можна закрити шпаклівкою з тирсою. Для цього треба змішати клейову або масляну шпаклівку з дуже дрібними тирсою і заповнити сумішшю отвори.
 6. Після того, як всі щілини заштукатурені, треба знову очистити поверхню і нанести на неї грунтовку. Коли грунтовка висохне, можна приступати до фарбування або нанесення будь-якого іншого покриття.
 7. Починати фарбування найкраще з плінтусів. Треба придбати для цієї мети вузьку кисть, щоб склад не випадково забруднив стіни.
 8. Після фарбування треба почекати, поки фарба просохне.
 9. Коли фарба висохла, можна нанести другий, більш рідкий шар. Технологія нанесення така ж, як і при першому нанесенні.
 10. Коли другий шар висох, можна нанести на фарбу лак для захисту і блиску.

Фарбування підлоги

Покраска пола

 1. Починати фарбування найкраще з плінтусів. Треба придбати для цієї мети вузьку кисть, щоб склад не випадково забруднив стіни.
 2. Після фарбування треба почекати, поки фарба просохне.
 3. Коли фарба висохла, можна нанести другий, більш рідкий шар. Технологія нанесення така ж, як і при першому нанесенні.
 4. Коли другий шар висох, можна нанести на фарбу лак для захисту і блиску.

Шпаклівки для ремонту підлоги

Шпатлевки для ремонта пола

Зашпаклювати усі щілини перед фарбуванням просто необхідно. Існує багато різновидів шпаклівок для цієї мети. Нижче представлені найбільш ефективні з них, які можна зробити в домашніх умовах.

Напівмасляною шпаклівка

Напівмасляну шатлевку можна зробити на основі клейової.

Для цього потрібно:

 • 0,5 кгстолярного клею;
 • 1 кголифы;
 • 100 гр мила;
 • вода;
 • товчений крейда.

Столярний клей треба развестив 5литрах води. Коли склад отриманий, в нього додається оліфа (її можна замінити оксолем).

В 1 літрі води треба окремо розвести мило. Отриману суміш вливають у основний склад. Коли шпаклівка готова, треба перевірити її консистенцію. Якщо вона густовата, то у склад додають воду, якщо занадто рідка, то мелений або товчений крейда.

Олійна шпаклівка

Для виготовлення олійної шпаклівки потрібно:

 • вода;
 • 100 гр мила;
 • 100 гр скипидару;
 • 4 кгоксоля;
 • товчений крейда;
 • 2 літри 20% клею.

Всі інгредієнти потрібно змішати і шпаклівка готова. Такий розчин більш міцний і стійкий, ніж полумасляный. Їм можна закрити навіть дуже великі щілини.

Важливі деталі

Немаловажные детали

Фарбування підлоги в ході загального ремонту треба виробляти останньою з усіх процедур. Інакше можна пошкодити або зіпсувати покриття під час роботи над стінами або стелею.

Якщо підлога нерівна, то є сенс замінити його на самовирівнюється. Сьогодні є багато сумішей, які дозволяють створювати справжні шедеври в своєму будинку.

Самовыравнивающийся пол

Також вирівняти підлогу можна за допомогою встановлення системи автоматичного підлоги.

Незважаючи на те, що фарба, порівняно з іншими покриттями, сохне досить швидко, протягом першого місяця покриття можна легко пошкодити. Тому в цей період не варто рухати меблі або проводити інших агресивних впливів.

Читайте також: