Чим пофарбувати ванну всередині

17.01.2021
6 250
Admin

Чем покрасить ванну изнутри

 1. Сумісність
 2. Вибираємо фарбу
 3. Правила фарбування ванни
 4. Відео

Відновити (реставрувати) чавунну ванну своїми руками досить просто, якщо ви, звичайно, знаєте чим пофарбувати ванну всередині, щоб її нова поверхня стала гладкою, сліпуче білої і прослужила вам не менше 10 років.

Однак, вирушаючи в магазин за фарбою слід знати, що:

 • Перший шар, який вам доведеться нанести на ванну - це грунтовка. Причому грунтовка повинна бути спеціальна. Тобто розроблена і створена фірмами-виробниками спеціально для ванн, які щодня піддаються впливу води різної температури, а також хімічних миючих речовин.

Покраска ванны изнутри

 • Другий шар - емаль. Вона також повинна бути придатною для фарбування ванн, легко наноситися досить тонким, але міцним шаром. Після висихання емаль не повинна змінювати свій колір під впливом води і миючих засобів. Крім цього вона повинна бути достатньо міцною, щоб на її поверхні не з'являлися подряпини.

Сумісність

Грунтовка для ванны

Якщо ви вирішили заощадити і замість нової ванни відреставрувати стару, не намагайтеся купити грунтівку і емаль з розряду «подешевше». Їх якість в 90 % випадків не принесе вам бажаного результату і після одного-двох років вам все ж доведеться або купувати іншу ванну, або повторювати процедуру її фарбування.

Якісні склади для ванни коштують не дуже дешево, зате відреставрована ванна прослужить вам набагато довше. При цьому емаль повинна бути створена спеціально для покриття ванн. Використовувати для цих цілей звичайну фарбу можна, так як вона не витримає умов експлуатації навіть в протягом пари тижнів.

Ще один момент, на який треба звернутися увагу - це сумісність грунтовки і емалі. Щоб уникнути неприємних сюрпризів і не викидати даремно «гроші на вітер», і грунтовка, і емаль повинні бути з однієї серії і, обов'язково, однієї фірми-виробника.

Вибираємо фарбу

Выбираем краску

Вибирати фарбу для своєї ванни можна двома шляхами:

 1. Опитайте своїх знайомих і дізнайтеся, чи не реставрував чи хтось з них свою чавунну ванну деякий час назад. Якщо вам пощастить, і ви знайдете людину, вже виконував таку роботу, проконсультуйтеся у нього, фарбу якої фірми він використовував. Обов'язково подивіться на результат його роботи. Можливо, що ви передумаєте фарбувати ванну самостійно і вирішите звернутися до фахівців, щоб отримати гарантію на їх роботу.
 2. Зверніться за консультацією в магазин, що торгує лакофарбовою продукцією (вибирайте великі торгові центри, в них вам не попадеться прострочений складу, так і вибір буде набагато більше). Швидше за все, продавець-консультант запропонує вам вибирати, чим пофарбувати ванну всередині, з продукції цих фірм-виробників:
 • Dulux - вважається лідером з виробництва лакофарбових покриттів. Вся продукція відрізняється високою якістю, у тому числі і склади, що випускаються для реставрації чавунних ванн (такі як «DuluxRealifeKitchen&Bathroom»).

Как выбрать краску для ванны

 • Tikkurila - фінський виробник, добре зарекомендував себе в Росії завдяки великій різноманітності випускаються фарб. Вибираючи, чим пофарбувати ванну всередині, зупиніть свою увагу на системі фарбування ванн Luja, в яку входить грунтовка і емаль, створює міцне напівглянсове і напівматове покриття.
 • Jobi - виробник з Німеччини, який створив для реставрації ванн особливо стійку фарбу «JobiWaschFest».

Правила фарбування ванни

Пкрытие ванные эмалью

 • Ванна повинна бути підготовлена до фарбування - ретельно відмита від потьоків і бруду, ошкурена, очищена від пилу, вимита й висушена.
 • Першим наноситься шар грунтовки, який після висихання вам також треба буде обробити шкіркою.

Нанесение слоя эмали

 • Другий шар - це шар емалі. Йому необхідно дати висохнути не менше ніж 7 днів, і тільки після цього Ви зможе експлуатувати свою оновлену ванну.

Відео

Пропонуємо вашій увазі видеоурк по реставрації ванни рідким акрилом.

Читайте також: