Чим покрити підлогу на балконі

17.01.2021
4 393
Admin

Чем покрыть пол на балконе

  1. Якщо балкон не засклений
  2. Якщо балкон засклений
  3. Відео

Незалежно від того, чи являєтесь ви власником заскленого балкона чи ні, вам напевно буде корисно дізнатися, чим покрити підлогу на балконі при облаштуванні цієї нехай невеликий, але додаткової площі квартири.

Якщо балкон не засклений

Если балкон не застеклен

Якщо ваш балкон досі не засклений, абсолютно ясно, що пів на ньому постійно піддається активному впливу опадів і сильних поривів вітру, а взимку йому доводиться довгий час ховатися під пухнастим шаром снігу. Відповідно навесні сніг тане, та підлозі балкона знову доводиться нелегко через утворився значного шару води.

Тому в даному випадку дуже важливо створити статеве покриття мегаустойчивое до негативних природних впливів. Відразу приходить на розум, що підлогу можна підняти за рахунок утворення нової стяжки, а поверх укласти надійне міцне покриття, заздалегідь вибране вами. Пропонуємо розглянути всі трохи докладніше і по-порядку.

Варіант 1: Фарбування

Покраска

Бетонну стяжку підлоги на балконі можна просто взяти і пофарбувати спеціальною фарбою, яка призначена для виконання зовнішніх робіт. Така фарба, як правило, тримається роки три або чотири. Отже, на цей проміжок часу у вас не виникне потреби в оновленні покриття.

Слід враховувати, що, пофарбувавши підлогу на балконі, ви не зможете створити міцне покриття, оскільки фарба не розрахована на навантаження, пов'язані з тиском тяжкості (меблів або інших великогабаритних речей).

Варіант 2: Плитка

Плитка на полу

Якщо ви плануєте винести на балкон стареньку, але ще придатний до експлуатації меблі, то в даному випадку краще покрити підлогу плиткою. Уклавши плитку за всіма правилами, ви забезпечите бетонній стяжці захисний шар, і вона не буде руйнуватися від попадання на балкон опадів.

Укладання плитки слід починати з зовнішнього ряду, і при цьому намагатися витримувати рівну лінію. Щоб акуратно укласти плитку в кутах кімнати, її слід нарізати під кутом 45°.

Якщо балкон засклений

Если балкон застеклен

Для закритого балкона оформлення підлоги буде дещо іншим. Якщо ви хочете перетворити балкон в додаткову кімнату з підлогою, яким передбачається ходити босоніж, врахуйте, що тоді підлогу обов'язково повинен бути утепленим для забезпечення комфорту.

Теплый пол на балконе

Швидше за все, в даному випадку вам краще звернутися за допомогою до кваліфікованих будівельників. Роботи по настилу й утеплення підлоги виконуються ґрунтовно в кілька етапів, першим з яких є створення якісної бетонної стяжки. Зверху стяжки укладаються листи фанери або ДВП.

Варіант 1: Лінолеумом

Линолеум на балконе

Найпростішим і доступним за своєю вартістю покриттям є лінолеум. Різноманітність малюнків, зображених на лінолеумі, дозволяє розширити дизайнерські можливості при оформленні балконних кімнати.

Варіант 2: Ламінат

Деревянный пол на балконе

Як варіант можна розглянути в якості підлогового покриття на балконі ламінований або дерев'яний паркет або відшліфовану дерев'яну дошку. Дерев'яна підлога зазвичай покривається лаком або фарбою. У нього є величезна перевага перед іншими покриттями - ходити по дерев'яній підлозі тепло і комфортно, так і здоров'ю не шкодить. Але є й істотний недолік: дошки з часом розсихаються від холоду і вогкості.

Варіант 3: Плитка

Плитка на балконе

Якщо ви вирішили зробити тепла підлога з електричним підігрівом, то приділіть особливу увагу гідроізоляції балкона. Попадання вологи в даному випадку неприпустимо. За допомогою ущільнювачів виконайте ретельну герметизацію вікон та утепліть стіни і підлогу балкона. В якості утеплювача підійде будь-який сучасний спінений матеріал.

Як бачимо, наявність навіть найменшого досвіду в проведенні ремонту допоможе вам впоратися з монтажними роботами з укладання підлоги самостійно без залучення професіоналів. Ніхто не каже, що ремонт - це просто. Але, як говориться, було б тільки бажання та необхідний інструмент під рукою і все у вас вийде.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про пристрій теплої підлоги на балконі.

Читайте також: