Чим різати керамічну плитку

17.01.2021
1 593
Admin

Чем резать керамическую плитку

  1. Інструменти

Проведення робіт з облицювання поверхонь кахлем або керамогранітом зазвичай супроводжується різкою цих матеріалів. Тому перед початком робіт слід заздалегідь визначитися, чим різати керамічну плитку. Різка може знадобитися також у разі необхідності отримання фігурної лінії зрізу, наскрізного отвору.

Інструменти

Набір інструментів, що використовуються, визначають декілька обставин:

  • товщина плитки;
  • обсяг робіт;
  • складність робіт - розрізання металу на частини, отримання фігурних ліній, наскрізних отворів різного діаметра.

Отже, чим розрізати керамічну плитку. Один з варіантів ручного інструменту - звичайні кусачки. Їх можна використовувати для відколювання невеликих шматочків кахлю, або при корекції лінії зрізу.

Кусачки для резки плитки

Використання в облицювальних роботах тільки цього інструменту нераціонально. Буде потрібно дуже багато часу і сил на надання плитки необхідної форми, так і на шліфування отриманих нерівностей.

Тому додатково потрібно придбати ріжучий інструмент.

Склоріз. Він хороший, якщо потрібно просто розрізати кілька виробів. Але він не підійде для різання керамограніта. Одного розрізу, враховуючи щільність матеріалу, буде мало, а проведення декількох ліній значно погіршить якість зрізу.

Стеклорез

Ручний плиткоріз. При виборі цього інструменту краще мати при собі зразок матеріалу, оскільки при його використанні плитка вставляється всередину. За допомогою цього інструменту можна різати керамічну плитку на частини, але відрізати від неї смужку менше 6 мм. досить складно. У цьому випадку потрібно обробити зріз за допомогою шліфувального каменю або наждачного паперу. Інструмент не підійде для різання керамограніта. Для різання підлогової плитки і керамограніта краще придбати стаціонарну модель.

Для отримання більш чистого зрізу професіонали радять нанести машинне масло на ріжуче коліщатко. Кількох крапель достатньо для отримання більш чистого зрізу.

Ручной плиткорез

Вибирати слід інструмент, що має жорстку основу і товстостінні напрямні. Обов'язково випробуйте його в магазині.

Використання пристосувань, перерахованих вище, більше підходить тільки для виконання прямого зрізу. При необхідності фігурного різання доведеться скористатися кусачками. Потім його краю шліфуються.

Ножівка. Використовується полотно для різання металу, а також струна для різання кахля при необхідності вирізати отвір. Процес займає багато часу, зріз доведеться коригувати.

Ножовка

Електричний плиткоріз. Його можливості набагато ширше механічного варіанти.

  • Рівне, злегка закруглені краї, одержувані при різанні, не вимагають додаткової шліфування.
  • Можливість отримання смуг керамічної плитки будь-якої ширини.
  • Можна виконувати фігурні вирізи.

Крім того, пил, що утворюється при проведенні робіт, осідає в бачку з водою. Особливо зручні у використанні пристрою з алмазними дисками.

Электрический плиткорез

Болгарка. Нею можна розрізати плитку на частини, відрізати від неї шматок будь-якого розміру або зробити фігурний виріз. Але перш, ніж різати керамічну плитку цим інструментом, слід врахувати, що при роботі з ним потрібна максимальна обережність.

Болгарка

Кільцева пила. Завдяки цій насадці на електродриль можна отримати будь-які лінії зрізу, а також наскрізні отвори в плитці. Ріже і кахель, і керамограніт. Мінус - якщо не вживати заходів по охолодженню плитки (занурювати у воду), вона може тріснути.

Кольцевая пила

Балеринка. Використовується для вирізки круглих отворів. Отримані в результаті нерівні краї вимагають шліфування.

Балеринка

Кожен майстер сам вирішує, як і чим він буде різати керамічну плитку в залежності від обставин, досвіду поводження з інструментом. Але є правила роботи з усіма типами пристроїв. Це правила техніки безпеки. Використання ріжучих інструментів передбачає обов'язкове застосування індивідуальних засобів захисту для рук, очей, а також органів дихання.

Читайте також: