Чим різати профнастил

17.01.2021
3 164
Admin

Чем резать профнастил

  1. Використовуваний інструмент
  2. Обробка зрізів

Структура профнастилу, як відомо, має певне схожість з бляшаними матеріалами і відрізняється від них лише наявністю спеціального профілю. Незважаючи на це в ході розгляду питання про те, чим різати профнастил, ви зможете переконатися, що способи його різання помітно відрізняються від прийомів розкрою жерстяних листів.

Материал профнастил

Профнастил виготовляється у вигляді профільованого сталевого листа з нанесеним на ньому покриттям, що захищає поверхню матеріалу від корозії. У зв'язку з цим різання такого матеріалу повинна наводитися дуже акуратно, так, щоб виключити пошкодження цього спеціального покриття. З урахуванням особливої чутливості даного покриття до високих температур при його різанні рекомендується застосовувати холодні способи обробки матеріалів.

Використовуваний інструмент

Электролрбзик

Виходячи з цих умов, ми можемо сформувати список підходящого для наших цілей інструменту, виключивши з розгляду такі його види, як плазмові і автогенні «різаки» і абразивні диски («болгарка»), які викликають обвуглювання покриття в місцях зрізу матеріалу.

Используемый инструмент

З набору інструментів, дуже часто використовуються для різання матеріалів з подібною структурою, зазвичай використовуються наступні найменування:

  • ножівка по металу;
  • лобзик в ручному або електричному виконанні;
  • спеціальні ножиці для профнастилу (ручні або електричні);
  • «болгарка» зі спеціальним диском.

Ножовка по металлу

Найбільш безпечним і зручним інструментом для різання профнастилу вважається звичайна ножівка по металу. Незважаючи на застосування ручного способу різання матеріалу, такі роботи не займуть у вас багато часу. Профнастил досить легко ріжеться, при цьому ніяких загроз для захисного покриття не виникає. Певні складності при роботі з ножівкою пов'язані з неможливістю вирізання складних контурів, а також з тим, що для проведення різання вам потрібно спеціальний стіл.

Для підготовки більш складних (криволінійних) контурів ви можете скористатися ручним або електричним лобзиком. Використання електролобзика не тільки спростить, але також і прискорить процедуру різання матеріалу.

Электрические ножницы для профнастила

Ножиці для різання листів профнастилу (в ручному або електричному виконанні) дозволяють швидко і легко вирізати заготовки потрібної вам форми. Отриманий при різанні ножицями нерівний край завжди можна при укладанні настилу закрити наступним листом.

Різання матеріалу за допомогою спеціального диска, встановлюваного в «болгарку», має свою специфіку, пов'язану з особливостями його матеріалу і форми. Зазначимо лише, що диск з розташованими на його робочій кромці зубами виготовляють із сплаву особливої міцності.

Обробка зрізів

Обработка срезов

Визначившись з набором відповідного для різання інструменту (тобто з тим, чим різати профнастил), можна приступати до розгляду питання про те, як слід виконувати ці операції. При цьому необхідно врахувати наступні моменти:

  1. Справа в тому, що при всій вашої акуратності цілісність захисного покриття в місцях зрізу трохи порушується, що викликає його подальше руйнування і зниження терміну експлуатації виробу.
  2. Ось чому при використанні всіх зазначених вище інструментів необхідно намагатися зводити площа руйнування до мінімуму, а також використовувати для обробки місць зрізу спеціальні антикорозійні і вологостійкі склади.
  3. Також рекомендується краю акуратно обрізаного листа обробляти спеціальної заводською фарбою, яка додається, як правило, до самого матеріалу.

Покрытие антикоррозийной краской

При відсутності в комплекті спеціального захисного барвника можна скористатися будь-будівельної фарбою, продається в балончиках і використовується для захисту робочих швів від кліматичних впливів.

Сподіваємося, що виконання цих правил і рекомендацій дозволить вам продовжити термін експлуатації вашого покриття на довгі роки.

Читайте також: