Чим вирівняти стіни під шпалери

17.01.2021
4 907
Admin

Чем выровнять стены под обои

  1. Способи вирівнювання
  2. Технологія використання будівельної суміші
  3. Відео

У багатьох оселях поверхні стін далеко не ідеальні, тому в процесі ремонту доводиться замислюватися, чим вирівняти стіни під шпалери. В принципі даний етап можна пропустити, але тоді косметичний ремонт не має сенсу, оскільки нерівні стіни зіпсують весь зовнішній вигляд.

Способи вирівнювання

Для розрівнювання поверхні можна піти двома шляхами:

  1. Використовувати гіпсокартон.
  2. Використовувати будівельні суміші.

Застосування гіпсокартону при значних перепадах допустимо на попередньо встановлений сталевий каркас. Однак є один недолік: після закінчення всіх робіт вам буде досить складно повісити який-небудь предмет на стіну, оскільки необхідно потрапити саме в профіль. Використання сумішей не призводить до таких складнощів, тому варто розглянути цей варіант більш докладно. Якщо ж ви хочете здійснити вирівнювання за допомогою гіпсокартону, перегляньте цей сюжет.

Технологія використання будівельної суміші

Смеси для выравнивания стен

Розрівнювання стін за допомогою сумішей не вимагає спеціальних будівельних навичок і перед початком процесу необхідно провести підготовку. З поверхні видаліть старі шпалери за допомогою кисті, валика або розпилювача, після чого покрийте її грунтовкою і залиште на 12 годин до повного висихання.

Маячки на стене

Далі вам потрібно буде виставити маячки, використовуючи описаний нижче спосіб. Вбийте цвях, залишивши 3 мм над поверхнею у верхній кут стіни.

Далі прив'яжіть висок на цвях і опустіть його практично до самої підлоги. Після того як схил зупиниться, вбийте другий цвях на відстані 5 см від підлоги таким чином, щоб його капелюшок розташовувалася на одній лінії з ниткою. В результаті у вас вийде два маячка.

Установка маячков на стенах

На протилежній стіні вам слід провести аналогічні дії і також вбити два цвяхи, після чого у вас буде чотири точки, від яких потрібно буде відштовхуватися. Потім візьміть дві нитки і натягніть їх хрест-навхрест, закріпивши на цвяхах. В результаті нитки не повинні доторкатися до стіни, в іншому випадку вам необхідно трохи витягнути перший цвях у кутку. І повторюємо всі процедури заново.

Візьміть правило і прикладіть його до цвяхів, розташованим з лівого боку і приготуйте розчин. Щоб виставити маяки, можна використовувати штукатурку, краще всього на гіпсовій основі. Сумішшю необхідно заповнити проміжок між стіною і правилом, дочекатися її висихання і прибрати правило. В результаті у вас з'явиться перший маяк. Аналогічні дії проводяться з іншого боку, після чого ви отримаєте другий маяк. Рівність маяків перевірте монтажним рівнем. За наявності довгої стіни варто передбачити маяк в центрі стіни.

Як тільки маяки будуть виставлені, велика частина роботи буде виконана. Наступним вашим дією стане розведення гіпсової штукатурки. Вам знадобиться близько 15 літрів суміші з консистенцією густої сметани, тобто такий, щоб суміш не стікала з муру.

При розведенні гіпсової суміші розраховуйте кількість, яке ви зможете витратити протягом години, в іншому випадку вона просто засохне.

Після цього можна приступати до нанесення розчину між маяками, використовуючи шпатель. Як тільки необхідну кількість суміші буде нанесено, візьміть довге правило, притисніть його до маяків і проведіть верху вниз. При нестачі суміші на деяких дільницях, додайте ще й повторно проведіть правилом. Такі дії треба продовжувати до отримання гладкої стіни.

Выравнивание стены правилом

Вирівнювання кутів виконується шпателем. Дочекавшись висихання гіпсової суміші, можна починати поклейку шпалер. Гіпсову штукатурку можна замінити звичайною, проте зверху все одно доведеться нанести тонкий шар гіпсової суміші.

На цьому роботи можна вважати закінченими і насолоджуватися ідеально гладкими стінами у своїй квартирі.

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет, присвячений технології вирівнювання стін.

Читайте також: