Дах чотирисхилий своїми руками

17.01.2021
6 060
Admin

Четырехскатная крыша своими руками

 1. Підвиди чотирисхилі дахів
 2. Проектування чотирисхилого даху
 3. Особливості кроквяної системи
 4. Монтаж кроквяної системи

Будь побудований будинок має дах, який є одним з найбільш важливих його елементів. Дах покликана захищати будівлю від впливу різноманітних атмосферних факторів: вітру, снігу, дощу, граду, перепадів температур. Вона багато в чому визначає архітектуру, зовнішній вигляд і функціональність будинку. Правильний вибір виду даху дозволяє ефективно витрачати кошти при її будівництві. Самими довговічними вважаються чотирисхилі дахи, які мають чотири нахилених по відношенню до горизонту поверхні, які називаються скатами. Даний вид володіє високою привабливістю і дозволяє виконувати монтаж різноманітних складних форм.

Підвиди чотирисхилі дахів

В залежності від конструкції чотирисхилі дахи поділяються на:

 • Вальмові. Два нахилених ската мають форму трапеції, інші два ската виконані у вигляді трикутників (їх ще називають вальмами). Даний підвид не має фронтонів, а вікна (слухові або мансардні) монтуються на скатах даху.

Крыша вальмовая

 • Напіввальмові. У даного підвиду вальми являють собою ламану поверхню, що складається з верхнього трикутника і нижній трапеції.
 • Шатрові. У даного підвиду всі чотири трикутних ската сходяться в одній точці і утворюють чотирикутну піраміду з підставою у вигляді квадрата або прямокутника (в залежності від форми будинку). Даний підвид також не має фронтонів.

Крыша шатровая

Професіонали вважають кроквяну систему чотирисхилі дахів і їх підвидів найбільш складними в частині технології зведення. Незважаючи на це, дах чотирисхилий, своїми руками спочатку спроектована на папері у вигляді докладних креслень, цілком може бути вами побудована. Але для цього потрібно мати певні знання, вміння і найголовніше - бажання. Розглянемо детальніше процес створення чотирисхилого даху.

Проектування чотирисхилого даху

Проектирование крыши

Перед початком будівництва будинку необхідно розробити проект, що враховує навантаження на виготовлену кроквяну систему. До них відносяться:

 • маса покрівельного матеріалу;
 • маса шарів пароізоляції, гідроізоляції, утеплювача (всіх складових покрівельного пирога);
 • вітрове навантаження;
 • снігове навантаження для даного регіону;
 • кількість та інтенсивність літніх опадів;
 • вага спеціаліста при обслуговуванні даху;
 • встановлюється на даху додаткове обладнання (сходи, вікна, аератори тощо).

Конструкция крыши вальмовой

Виходячи з даних параметрів обраного ухилу скатів даху, проводиться розрахунок перерізу та довжини крокв, вибирається покрівельний матеріал. Розроблений проект повинен містити креслення кроквяної системи, вузлів з'єднання стропил із коником та мауерлатів, розташування обрешітки. Також повинна бути описана технологія виготовлення покрівельного пирога і інших елементів даху. На підставі детального проекту легко можна буде підрахувати необхідну кількість матеріалів. Розробка такого проекту є досить складним завданням і якщо у вас виникнуть труднощі у самостійній його розробки, то краще залучити фахівців, які проведуть необхідні розрахунки з урахуванням ваших вимог.

Особливості кроквяної системи

При виготовленні чотирисхилого даху використовуються накосние крокви, направляються до кутах будинку (іноді їх називають діагональними). Дані крокви виготовляють з подвійного бруса, т. к. вони несуть значно більше навантаження, порівняно зі звичайними. З-за великої довжини накосние крокви часто роблять з двох з'єднувальних частин. Щоб під навантаженням з'єднані частини не просіли, в області з'єднання рекомендується встановити міцну стійку-опору.

Стропильная система крыши четырехскатной

Іншою особливістю є використання коротких крокв (нарожников), верхнім кінцем упираемых на накосние крокви. При цьому для рівномірного розподілу навантаження від нарожников їх потрібно кріпити до накосным крокв у різних точках.

Монтаж кроквяної системи

Монтаж стропильной системы

Після розробки проекту та комплектації необхідними матеріалами можна приступати до монтажу кроквяної системи.

 • Спочатку необхідно встановити мауерлат і закріпити його до стін будови - він повинен укладатися не ближче 5 см від краю зовнішньої сторони стіни. Кріпити мауерлат слід за допомогою анкерів.
 • Потім потрібно виконати розмітку, змонтувати стійки і встановити коньковый брус, з допомогою виска. Стійки необхідно закріпити за допомогою спеціальних укосин.
 • Після цього необхідно встановити накосние кроквяні ноги, заклавши майбутній звис розміром від 0.5 до 1 метра.
 • Далі необхідно змонтувати нарожники і бічні кроквяні ноги, розташовуючи їх в одній площині і формуючи тим самим бічні скати покрівлі. При цьому важливо забезпечити паралельність розташування нарожников і бічних кроквяних ніг.
 • На цьому монтаж кроквяної системи завершено і можна приступати до установки обрешітки (з брусків зі стороною 40 або 50 мм), монтажу «покрівельного пирога» і обраного покрівельного матеріалу.

Технология возведения конструкции

Якщо вам не потрібен горище, то використання чотирисхилого даху буде для вас найбільш економічним і надійним варіантом облаштування даху у вашому домі.

Читайте також: