Що робити, якщо дерев'яні підлоги скриплять

17.01.2021
4 580
Admin

Что делать, если деревянные полы скрипят

 1. Причини появи скрипу
 2. Усунення скрипів
 3. Підготовчі роботи
 4. Основні роботи
 5. Тимчасове усунення скрипів
 6. Відео

Для того щоб зрозуміти, що робити, якщо дерев'яні підлоги скриплять, потрібно трохи розуміти пристрій дерев'яної підлоги.

В основі будь-якої статі лежить бетонну основу. На цій підставі в кілька рядів лежить дерев'яний брус, який називається «лад». Лаги кріпляться до бетонної основи. Дошки настилу (або інше покриття) лежать на лагах. Дошки прикріплюють до лагів за допомогою цвяхів.

Устройство деревянного пола

З проблемою скрипів дерев'яної підлоги мешканці починають стикатися через 3 - 4 роки експлуатації приміщення. Якщо підлога відслужив цілих п'ять років і лише після цього почав скрипіти, то будівельники цього будинку не даремно їли свій хліб.

Причини появи скрипу

Причины возникновения скрипа

Проходить час і в місцях підвищеної навантаження підлоги починають скрипіти. Причин, за яких підлоги можуть скрипіти, може бути кілька:

 • Деревина, з якої виготовлені лаги і дошки настилу починають всихати, втрачають свою форму (деформуються).
 • Послаблюється жорсткість конструкції. Елементи підлоги вже не так щільно прилягають один до одного, переміщаються щодо один одного.
 • Кріпильні елементи розхитуються, не так щільно стягують дерев'яні поверхні між собою.
 • Зменшується до мінімуму зазор між дошками і стінами приміщення.
 • Неправильно покладені лаги.
 • Товщина дощок покриття не відповідає умовам експлуатації.

Останні дві причини виявляються останнім часом досить рідко. Професіоналізм будівельників зріс, але для непосвячених трохи нагадаємо цифри.

Анатомия деревянного пола

Лаги виготовляють з бруса перерізом 100 х 80 мм Укладають лаги на відстані від 40 до 60 см один від одного. Дошка для підлоги може бути і товщиною 32 мм, але прийнято в будівництві використовувати дошки товщиною 40 мм

Усунення скрипів

Отже, що робити, якщо дерев'яні підлоги скриплять? Існують способи тимчасового усунення скрипів, але почати розповідь слід все-таки з повного комплексу заходів.

Замена пола

Взагалі найефективнішим способом ремонту стала б повна заміна підлоги: від лаг до покриття. Наприклад, якщо дошки настилу замінити листами вологостійкої фанери, то проблема зникне надовго. Крім того, після укладання, фанеру можна використовувати, як основу для інших декоративних покриттів, таких, як ламінат або паркет.

Підготовчі роботи

Ход работы по устранению скрипа

 • Обстеження підлоги. На цьому етапі потрібно пройтися по підлозі і відзначити для себе точки, в яких особливо голосно скрипить статева дошка.
 • Зняття плінтусів. Це необхідно зробити для того, щоб визначити місця розташування лад.
 • Демонтаж дощок настилу. Цією дією ми забезпечуємо доступ до опор статевих дощок - лагах.

Основні роботи

 • Для початку лаги потрібно щільно закріпити на бетонній основі. Для цих цілей буде потрібно перфоратор, низкооборотистая дриль зі свердлом по дереву, молоток, рамні дюбелі або анкери, а так само викрутка або ключ (в залежності від того, будуть використані дюбелі або анкера). Свердлимо в дерев'яних лагах отвори під дюбель. Підключаємо перфоратор і свердлимо отвори, погодившись з товщиною і довжиною дюбеля (не забуваємо про товщині лаги).

Крепление лаг

 • За допомогою молотка заганяємо в отвір анкер і розпирає його. Таким чином потрібно закріпити кожну лагу, намагаючись не змінювати їх.
 • Починаємо укладання статевої дошки. Для цих робіт потрібно електролобзик (або ножівка), молоток, саморізи, викрутка або шуруповерт.
Для початку дошку потрібно приміряти. У разі, якщо вона стосується стіни, дошки слід обрізати за допомогою електролобзика. Таким чином усувається ще одна причина скрипу підлоги.

Пол на лагах

 • Уклавши дошку, потрібно закріпити її на лагу. Для цього можна використовувати саморізи або цвяхи. Якщо кріпити дошки за допомогою цвяхів, то між дошкою в точці кріплення потрібно зробити прокладку з покрівельного матеріалу (на бітумній основі). Це дозволить вирішити ще одну причину скрипу підлоги.
Якщо ж використовувати саморізи по дереву, то в прокладці необхідність повністю пропадає. Метизи потрібно заганяти в дерево таким чином, щоб капелюшок виявилася на рівні підлоги.

Тимчасове усунення скрипів

Временное устранение скрипов

Якщо у Вас немає ні сил, ні бажання повністю перестилати підлогу, можна обмежитися невеликим ремонтом. Обстежити підлога все одно доведеться, зазначивши найбільшого скрипу.

 • Визначаємо точки кріплення дощок до лагам. Це можна зробити, якщо відзначити для себе капелюшки цвяхів в покритті.
 • В цих точках потрібно підбити капелюшки цвяхів молотком.

Укладка половой доски

 • Потім вкрутити пару саморізів.

Повинно допомогти. Якщо підлоги скриплять між лагами, деякі будівельники намагаються створити додаткову опору для дощок настилу. Для цього за допомогою дрилі у дошках настилу робиться отвір такого діаметру, щоб у нього можна було б вставити трубку (стовбур) пістолета для роботи з монтажною піною.

У просвердлений отвір потрібно загнати мінімум один або кілька балонів монтажної піни. На якийсь час скрипи припиняться.

Відео

Цей відеоролик також допоможе вам розібратися з питанням, що робити, якщо дерев'яні підлоги скриплять.

Читайте також: