Яка ванна найкраще: чавунна або акрилова

17.01.2021
1 627
Admin

Какая ванна лучше:чугунная или акриловая

  1. Ванна з чавуну
  2. Ванна з акрилу

Ванна кімната є не тільки місцем для банального миття, але і відпочинку, як душею, так і тілом. Неможливо зустріти людину, що проживає в місті і здатного обійтися без ванної, якщо, звичайно, він не віддає перевагу душовій кабіні.

Встановлена ванна може експлуатуватися не менше 15 років, тому при виборі цього предмета питання про те, яка ванна найкраще: чавунна або акрилова, є досить актуальним. Але, незважаючи на те, що термін служби має велике значення, також важливі показники гігієнічності і комфорту при знаходженні в ній.

З цих причин, вирушаючи за новим придбанням, необхідно мати уявлення про достоїнства і недоліки кожного з матеріалів, щоб уникнути розчарування згодом.

Ванна з чавуну

Ванна из чугуна

Чавун як матеріал для виробництва ванн став популярним вже досить давно. Однак вибір на користь чавунних ванн роблять не тільки в силу звички. Такі ванни мають ряд плюсів і мінусів. Звичайно ж, основним позитивним критерієм ванни з чавуну залишаються те, що вона має кращі показники міцності і довговічності. Але при цьому вони мають дуже велику масу, тому якщо ви є жителем висотки, вам навряд чи сподобається ідея такої покупки. Навіть з урахуванням того, що сучасний технологічний процес дозволяє виготовити ванни з максимально тонкими стінками, їх вага залишається близько 120 кілограмів, а це зовсім не мало. Але саме завдяки значній масі установка чавунної ванни дуже надійна при дотриманні технології.

Чавунна ванна покрита емалевим покриттям, яке блищить краще, ніж покриття акрилових ванн, але і догляду така емаль теж вимагає більш ретельного, а з відновленням покриття при пошкодженні можуть виникнути певні складнощі. Тому, приходячи в спеціалізований магазин за покупкою чавунної ванни, зверніть увагу на емаль: наявність сколів на ній неприпустимо. Емалеве покриття повинно бути рівним по всій поверхні без відмінності в кольорі. Якщо при догляді за такої ванни не використовувати їдкі кошти, то емаль залишиться білою і гладкою тривалий час.

Чугунная ванна

Збереження температури води також важливий показник (теплоємність), а у чавуну він досить високий. Якщо перед тим як наповнити ванну водою її нагрівати, то вона охолоне не раніше ніж через 1,5 години.

Оскільки чавун не відноситься до пластичним матеріалам, яким можна надати незвичайну форму, то і ванни з нього бувають тільки прямокутні. Якщо ж вас не влаштовує цей варіант, то краще придивитися до акриловим ваннам.

Ванна з акрилу

Ванна из акрила

Незважаючи на молодість акрилових ванн, вони встигли завоювати споживчий попит. По суті, акрил - це укріплений за допомогою армування пластик, для досягнення міцності. Ціна на ванні з цього матеріалу повністю залежить від якості самого акрилу і кількість армованих шарів.

Найчастіше вибір на користь ванн з даного матеріал роблять із-за їх невеликої маси, завдяки якій процес транспортування і монтажу стає значно простіше. Більш того, акрилові ванни бувають різних форм, однак занадто вигадливі вигини говорять про неякісне матеріалі, з якого вони виготовляються. Доброго акрилу також досить складно надати оригінальну форму. Якщо вам хочеться незвичайного дизайну, то можна обмежитися підлокітниками і яскравим кольором, оскільки вибір відтінків цих ванн досить широкий. Кінцевий колір акрил набуває на етапі виготовлення, тому не варто побоюватися його зміни в процесі експлуатації.

Акриловая гидромассажная ванна

Порівняно з чавунними ваннами акрилові володіють кращою теплоємністю. Охолодження води відбувається з розрахунком 1 градус півгодини, а в чавунних - до 10 хвилин. Це величезний плюс для тих, хто любить довгий час лежати у ванній.

Вибираючи ванну з акрилу, необхідно знати, що найбільш міцними вважаються ті, які виготовлені на основі сітки з металу. Однак найчастіше міцність акрилу досягається шляхом декількох шарів скловолокна. Кожен з цих варіантів відрізняється тривалим експлуатаційним терміном, і вибір буде визначатися, швидше за все, фінансовими можливостями.

Незважаючи на те, що ванни з акрилу легко схильні до появи дефектів, їх відновлення також не викличе великих труднощів. Для позбавлення від подряпин варто лише виконати шліфування дрібнозернистим наждачним папером. Також цей матеріал відрізняється легкістю, гігієнічністю і простотою догляду. Єдиним протипоказанням для їх чищення є засіб у вигляді порошку і на основі розчинника. Але будь-які дрібні пошкодження ви зможете видалити самостійно, а глибина акрилових ванн на 10 см більше, ніж у чавунних аналогів.

Акриловая ванна — теплоемкость и легкость

З усього перерахованого вище можна зробити висновок про те, що, яку б ванну ви не вибрали (акрилову чи чавунну), вона буде мати низку плюсів, так і певну кількість мінусів. Тому при покупці краще варто орієнтуватися на свої уподобання і, звичайно ж, суму, яку ви розраховуєте вкласти в цю важливу річ.

Читайте також: