Квітники і клумби своїми руками

17.01.2021
38 231
Admin

Цветники и клумбы своими руками

  1. Плануємо ділянка - дизайн проект
  2. Клумба своїми руками
  3. Вільні квітники
  4. Пристрій оригінальних квітників
  5. Пристрій рабатки, міксбордерів і бордюрів
  6. Альпійські гірки, каскади та інші складні квітники
  7. Квітники і клумби фото:
  8. Відео

Як прекрасно мати свій сад, квітник і газон, що може бути краще, ніж вийти ранком у сад, і набратися від нього сил, енергії й бадьорості перед трудовим днем. Але, далеко не всі можуть собі дозволити найняти досвідченого ландшафтного дизайнера, однак, не потрібно засмучуватися - можна створити квітники і клумби своїми руками, і отримати розкішний і доглянутий ділянку. Прикрасити свою ділянку квітами, живими елементами ландшафтного інтер'єру, з чудовим ароматом, наповненими фарбами і неймовірними емоціями - мрія кожного власника, і досягти цього дуже просто.

Плануємо ділянка - дизайн проект

Планируем участок — дизайн проект

Квітники - це основа всього ландшафтного дизайну будь-якого, навіть самого маленького ділянки. Для того, щоб це було виконано ефективно і правильно, необхідно скласти дизайн проект. Підбір рослин для клумби має велике значення, але основа клумби - це її форма і стиль. Збираючись розбивати квітники на дачі, насамперед, необхідно скласти план клумби (або декількох точкових клумб), для цього потрібно перенести на папір у масштабі, всі свої уявлення про те, як повинні виглядати клумби, їх форми, розміщення кожного виду рослин і можливість гармонійного квіткової композиції.

Звичайно, клумби можна придумати будь-якої форми, вони можуть бути круглими, овальними, прямокутними, каплевидными або хвилястими - зигзагоподібними, але треба пам'ятати основне правило - всі форми клумб повинні відповідати формам ділянки та всіх будівель на ньому, інакше може виникнути візуальний дисонанс. І ще одне правило ландшафтного дизайну потрібно дотримуватися, складаючи проект. Всі форми клумб повинні бути максимально простими.

Химерні і зламані клумби псують загальний дизайн.

Клумба своїми руками

Клумба своими руками

Клумби можна виготовляти, застосовуючи будь-які конструкції, найнесподіваніші. Невеликі неординарні квітники можна сплести з вербових лозин у вигляді корзинки (чи використовувати готові вироби). Їх укріплюють на землі по колу, між ними прокладають поліетилен і засипають родючий ґрунт, в який висаджують квіти. Чудово виглядає квітник, виготовлений з жердин, які складають квадратом. Не менш цікавий дизайн квітника, виконаного з колоди. Якщо видовбати серцевину колоди, засипати туди гравій і землю, висадити підходящі за розміром і цвітіння рослини, то вийде чарівна міні-клумба.

Є багато варіантів як зробити квітник: це і каскад з прямокутних підставок, і бетонні готові форми і просто вільний квітник в траві, облямований битою цеглою. Надзвичайно оригінально виглядає квітник, розташований в старих пнях, де вони виглядають несподівано і красиво. Відмінно виглядають квітники, влаштовані на грядках, посаджені в спеціальні квіткарки різноманітних форм, розмірів, і виконані з різних матеріалів. Для більшої оригінальності і щоб заощадити місце на ділянці, квітники можна влаштовувати на різновисоких опорах, невеликі клумби зміцнити на поручні огороджень будівель на ділянці, або закріпити на їх стінах. Самими традиційними, класичними квітниками є круглі чи квадратні клумби, влаштовані на газонах і галявинах, включаючи вертикальні багаторівневі насадження.

Вільні квітники

Свободные цветники

Сьогодні з'явилися нові форми квітників - висаджені в різних рівнях, сходинками зі зростаючими в середині високими квітами, а також, пухнастими, низькими і візерунчастими. Поширені і вільно ростуть квіти, огороджені низьким парканчиком або маленькими камінчиками, і просто вільно зростаючі серед газону. Це нові варіанти влаштування ландшафтного дизайну. Але завжди в моді і старі декоративні елементи, наприклад, розміщення оригінальних фігурок в центрі клумби і ростуть навколо них повзучі квіти.

Вільні квітники відрізняються пейзажній плануванням, в такому випадку квіти та екзотичні рослини висаджують вільною композицією, іноді на газоні, іноді на вільних просторах ділянках. Для того щоб квіти не розповзалися, їх облямовують маленькими вініловими бортиками, які практично вкопують у землю - над землею залишають невеликі ділянки заввишки 2-4 сантиметри. Можна влаштувати лінію огорожі з щебеневої або гравійної засипки. Як правило, вільні влаштовують квітники у вигляді бордюрного обрамлення, чого б те ні було, наприклад, доріжок або алею.

Пристрій оригінальних квітників

Вертикальные клумбы — оригинальные цветники

Щоб заощадити площу ділянки та облаштувати його квітниками, підходять вертикальні клумби. Для того щоб влаштувати їх необхідно придбати геосітки або георешітки, зміцнюючи їх на спеціальних опорах. З допомогою спеціальних пластмасових кліпс-кріплень і хомутів, на сітку одягаються своєрідні кишені, виготовлені з тієї ж геосітки, в них засипають землю і висаджують дрібні квіти.

Перед тим як зробити клумбу такого типу, до кишеньках проводять іригаційні трубки, через які рослини будуть забезпечуватися водою і добривами.

Незвичайні квітники можна облаштувати, якщо вибрати неординарне огорожу і просто вкопати в землю, це може бути колесо від воза, гумова шина, валізу або навіть стара взуття.

І саме в цій підгрупі квітників у вас є можливість зробити цікавий квітник непростий форми. Для цього потрібно вибрати незвичайне огорожу, тобто предмет, який буде грати роль огорожі. Його треба вкопати в землю або просто покласти на неї. Приклади таких огорож - стара човен, валізу або тележное колесо (для мініатюрних рослин).

Створюючи такий квітник, можна виконувати різні композиції: регулярні або пейзажні. Перші композиції - це квітники, влаштовані в регулярному стилі: геометричні форми, наприклад, бордюри, клумби або партери перемежовуються газонної травою. У пейзажній композиції відсутні суворі форми і розмітки. Квітники виконуються, не витримуючи ніякі стилі і, тому, будь-яких конфігурацій. Вони отримали назви масивів, груп, міксбордерів і пр.

Пристрій рабатки, міксбордерів і бордюрів

Устройство рабатки, миксбордеров и бордюров

Не дуже великі площі ділянок заміських дач змушують шукати нові форми квітників, або ефективно використовувати звичні стандартні елементи. Таким виходом можуть стати бордюри, альпійські гірки, міксбордери, рабатки і групи.

Рабатки, це своєрідні довгі клумби на дачі, ними окантовують газони, палісадники, альтанки, доріжки в саду, і навіть грядки в городі. Висаджують такі квітники по заздалегідь зробленій малюнку або звичайними рядками, використовують для цього квіти і рослини, які цвітуть в один час. Ширина таких цветниковых смуг витримується від 50 до 300 сантиметрів.

Бордюр являє собою своєрідну «обробку» газонів, доріжок, або окрему цветниковую композицію шириною 10-40 сантиметрів, що включає 1-5 рядів квітів. З бордюру виходять відмінні низькі огорожі, цветниковые групи перемежовують низькорослими кущами або деревами, підстриженими химерними формами.

Для того щоб зробити квітник поетапно, найбільше підходить пристрій груп і міксбордерів. Групи - це окремо висаджені частині вільного квітника.

Найчастіше їх влаштовують біля стін будівель, щоб замаскувати саму їх непривабливу частина - виступаючий фундамент.

Міксбордери створюють багаторядним посадками квітів та декоративних рослин, які квітнуть по черзі з ранньої весни до пізньої осені, доповнюють їх всілякими малими архітектурними формами.

Альпійські гірки, каскади та інші складні квітники

Альпийские горки, каскады и другие сложные цветники

Улаштування альпійської гірки (альпінарію) вимагає терпіння і часу. Створюючи її, використовують різновеликі камені, гальку, крупний щебінь і пісок. Головним елементом покриття служить мох всіх сортів і видів. Квіти прекрасно себе почувають в такому екзотичному оточенні. Використовують в альпійських гірках для декоративного оформлення і карликові деревця та чагарники.

Складні види цветниковых пристроїв представляють собою каскадні квітники, окремо висаджені у відкритих підставках квіти і квітучі рослини, поставлені впритул до цоколям будівель, терас, стінам будинку і виставлені на гребенях піднесень ландшафту. Підставки можуть бути виготовлені з пластмаси, каменю, можна використовувати азбоцементні труби середнього та великого діаметру, валуни та гальки.

Облаштування квітників різного виду візуально збільшують площу ділянок і урізноманітнюють будь-який ландшафт.

Квітники і клумби фото:

Экзотическая клумба для загородного дома

Яркие клумбы своими руками

Красивый цветник для дачи

Необычная клумба своими руками

Красивая клумба

Оригинальные клумбы и цветники на даче

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет, який надихне вас на облаштування своєї ділянки.

Читайте також: