Дачний туалет своїми руками

17.01.2021
44 378
Admin

Дачный туалет своими руками

  1. Підготовчий етап будівництва дачного туалету
  2. Вигрібна яма
  3. Зводимо туалет
  4. Фото
  5. Відео

Перед тим, як зробити туалет на дачі, вибирають правильне місце розташування будови. В обов'язковому порядку слід ознайомитися з діючими нормативними документами на санітарно-гігієнічні норми розміщення дачних санвузлів. За зазначеним нормам туалет слід розташовувати в низині, не менше 25 метрів від джерел пиття, наприклад, колодязя або свердловини.

Чим нижче заміському ділянці розташовані грунтові води, тим менше потрібно влаштовувати вигрібну яму. І може навіть повністю доведеться відмовитися від системи вигрібної ями, якщо на ділянці грунтові води розташовані дуже високо.

Слід уважно придивитися і визначити панівні вітри на місцевості, щоб не затьмарювати життя ні собі, ні сусідам. Відстань до межі з сусіднім ділянкою строго регламентоване за нормативами, тому заздалегідь дізнайтеся всі норми розташування і будуйте згідно з ним, щоб потім не довелося зносити будова і зводити нове.

Підготовчий етап будівництва дачного туалету

Визначившись з місцем розташування, підбирається конструкція і розміри туалету. Слід пам'ятати, що рекомендовані мінімальні габарити споруди: висота 2,2 м, ширина - 1 м, глибина не менше 1,4 м.

Закуповуємо попередньо перелік необхідних матеріалів та інструментів:

  • лопату з короткою ручкою;
  • кирку або перфоратор (який знадобитися, якщо не пощастило на ділянці з грунтом);
  • для ями герметичну ємність у вигляді 200 літрової бочки або бетонне кільце діаметром 1м;
  • ручний бур.

Сьогодні будиночок для туалету продають вже у вигляді готової конструкції, але краще зробити його самостійно з підручних будівельних матеріалів або із заздалегідь закуплених сендвіч-панелей. Туалет на дачі, звичайно, краще зробити за своїми ескізами та кресленнями, з системою утеплення та вентиляції.

Лопата повинна бути з коротким черешком. Якщо грунт на ділянці жорсткий, вапняк або пресований сорт глини, слід підготувати потужний перфоратор, льодоруб або кирку. До електричного інструменту знадобиться нормальний подовжувач.

Вигрібна яма

Починається будівництво з влаштування вигрібної ями туалету, глибина якої безпосередньо залежить від глибини на ділянці ґрунтових вод. Біля ями зазвичай діаметр не лімітується. Яму копають в гарну погоду, без дощу. Грунт краще складати в безпосередній близькості від будівлі.

Оптимально докопатися при облаштуванні ями до піщаного горизонту, всі рідкі стоки тоді будуть швидко йти.

По ходу проведення робіт очищаємо і вирівнюємо котлован і утрамбовуємо дно під майбутню ємність. Можна встановити готову металеву або пластикову бочку, однак слід пам'ятати, що це половинна захід, так як термін придатності такої ями буде невелика. Ідеально зробити яму з готових бетонних кілець (правда для їх облаштування доведеться скористатися важкою технікою, тобто краном). Ще один надійний варіант, якщо звести накопичувач з кам'яної кладки з ретельним армуванням, з системою гідроізоляції і штукатуркою поверхні. Вибір залежить від місця розташування будівлі, грунтів і умов подальшої експлуатації.

Зводимо туалет

Возводим дачный туалет

Покінчивши з ямою, починають будувати дачний туалет своїми руками. Розмічаємо і буримо заздалегідь зазначені лунки під стовпчики опор. Якщо туалет планується використовувати цілий рік, встановіть фундамент для будови, нижче рівня промерзання. Найбільш поширена звичайна прямокутна форма. Традиційно каркас роблять з дерев'яного бруса, витримуючи габаритні параметри, визначені раніше. Бажано відразу не сподіватися лише на зовнішню обшивку будівлі і посилити каркас туалету внутрішніми розкосами або конструктивними косинками. На висоті приблизно в півметра врізають поперечні бруси, які потім будуть підставою постаменту або стульчака. Невеликі розміри туалету дозволяють настилати конструкцію даху без улаштування додаткових лад, а в якості фінішного покриття використовувати будь-який матеріал. Але якщо будівля туалету має вливатися в загальний ландшафт дачі, то необхідно використовувати покриття для покрівлі, яке використовувалося для будови дачі. Тоді це буде елемент загального ансамблю. І якщо фінішним покриттям буде черепиця, каркас покрівлі слід посилити заздалегідь.

Покривши дах, туалет зашивають вагонкою або іншим обрані матеріалом зовнішні і внутрішні стіни, і навішують двері. Підлоги в будові кожен обирають на свій розсуд, звичайні фарбовані дерев'яні або бетонні з керамічною плиткою. В даний час для цілорічного використання туалетів навіть роблять невеликий п'ятачок з обігрівом. По задній стіні будиночка влаштовують витяжну вентиляцію, яка повинна виходити вище конструкції даху.

До зведення, здавалося б, такого простого споруди, як дачний туалет, слід підійти з усією відповідальністю, дрібниць на дачі не буває.

Побудувати туалет на дачі своїми руками цілком посильне завдання.

Також радимо прочитати:

Фото

Стандартный дачный туалет

Красивый дачный туалет треугольной формы

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, які допоможуть вам у будівництві дачного туалету.

Якщо варіант самостійного будівництва туалету вас не влаштовує, то можна купити туалетну кабіну. Також хорошим виходом можна вважати біотуалет.

Читайте також: