Декор стелі своїми руками

17.01.2021
5 206
Admin

Декор потолка своими руками

 1. Види стельового декору
 2. Декупаж стелі
 3. Підготовчі процедури
 4. Порядок наклейки (на прикладі плінтуса)
 5. Відео

В даний час дуже модною тенденцією в практиці проведення ремонтних робіт стає декорування стінних і стельових поверхонь в квартирі, завдяки якому вдається повністю змінити зовнішній вигляд житлових приміщень.

Ремонтні заходи, в тому числі і декор стелі своїми руками, при бажанні можуть бути зроблені будь-яким, навіть не дуже досвідченим в цих питаннях людиною. Для цього необхідно лише ознайомитися з основними видами відповідного декору, технікою його облаштування і використовуваним при цьому матеріалом.

Види стельового декору

Традиційний ідеально гладкий і рівний білий стеля в наші дні вважається вже зовсім не модним і все частіше прикрашається сучасними декоративними деталями.

Потолочная плитка

До переліку класичних способів прикраси стелі, пополняемому по мірі появи нових елементів декору на вітчизняному ринку, можна зарахувати такі прийоми:

 • використання стельової плитки, що виготовляється на основі легких синтетичних матеріалів;
 • облаштування натяжних стель;
 • декупаж стелі, що полягає у використанні в якості декору шаблонних елементів з гіпсу або поліуретану.

На думку фахівців, в даний час самим модним стилем декоративної обробки стелі вважається його декупаж, розгляду якого і буде присвячена наша стаття.

Декупаж стелі

Декупаж потолка

Декупажем стелі називається особливий стиль обробки, що полягає в його оздобленні за допомогою спеціальних шаблонів, виконаних у вигляді узорной ліпнини (розеток, молдингів або плінтусів). Розмножена під шаблон і наклеєна на стелю ліпнина досить оригінально виглядає в будь-якому приміщенні, незмінно привертаючи увагу відвідувачів.

Розетками прийнято називати елементи декору, що встановлюються безпосередньо під люстрою і створюють з нею єдину композицію. Розетки, що виготовляються з поліуретану або гіпсу, можуть мати саму різну форму і легко приклеюються на підставі стелі.

Розетка под люстру

Стельові молдинги або бордюри використовуються зазвичай для оформлення арок, простінків камінів або для створення рамок для дзеркал, а також оригінальних настінних панно.

Поліуретанові молдинги, що кріпляться на стелі за допомогою спеціального стиропорового клею, при бажанні можна пофарбувати, помити.

Молдинг на потолок

Стельовий плінтус або так званий галтель (бордюр, багет) вважається різновидом молдингів і також виготовляється з пінопласту та поліуретану, Цей обробний матеріал, що відрізняється великою різноманітністю форм і розмірів, рекомендується підбирати під стиль оформлення окремих елементів декору кімнат (під штори, наприклад).

Підготовчі процедури

Перед початком робіт по декору стелі своїми руками його поверхня в районі наклейки розетки, молдингів і плінтусів повинна бути ретельно вирівняна, очищена від пилу і загрунтована. Для проведення всіх запланованих операцій вам можуть знадобитися наступні матеріали та інструменти:

 • спеціальний стиропоровый клей;
 • монтажний ніж;
 • ножівка;
 • невеликий гумовий шпатель;
 • розмічальний олівець.

Стиропоровый клей

Самим складним моментом у процесі монтажу стельового плінтуса є оформлення кутових стиків, якість якого безпосередньо залежить від точності підготовки стикуючих зрізів. Найбільш прийнятним варіантом вирішення цієї проблеми є використання вже готових пінополістиролових куточків, наявних у вільному продажу.

Вибір клею для плінтуса безпосередньо залежить від того, клеїте ви його на заздалегідь підготовлену стіну або ж монтуєте прямо поверх шпалер. У першому випадку фахівці припускають використання для кріплення звичайної шпаклівки. Із спеціальних клеючих складів найбільш підходящою вважається стиропоровый клей, розроблений спеціально для кріплення елементів декору з пінопласту, пінополістиролу і поліуретану. Єдиним недоліком цього чудового клейкого матеріалу є занадто довгий час схоплювання.

Порядок наклейки (на прикладі плінтуса)

Монтаж плинтуса

Операції декорування стелі (в частині наклейки плінтуса) починаються зазвичай з кута і проводяться в наступному порядку:

 • насамперед, відміряє і відрізаємо на потрібну довжину заготівлю кутового стельового плінтуса;
 • наносимо клей на внутрішню поверхню заготівлі і в області зрізу, до якого згодом приєднаються наступні планки;
 • прикладаємо плінтус до місця установки і обережно притискаємо його в кутку до повного контакту його граней з площинами стіни і стелі; при цьому повинно спостерігатися видавлювання надлишків клею по обидві сторони від заготовки;

Клеим плинтус

 • за допомогою шпателя акуратно видаляємо надлишки клею;
 • обробляємо шпаклівкою наявні щілини (стики між суміжними планками);
 • протираємо готовий плінтус з допомогою вологої ганчірки.

Відео

Якщо ви хочете декорувати стелю за допомогою спеціальної плитки, то цей відеосюжет продемонструє, що зробити це дуже просто.

Читайте також: