Демонтаж натяжної стелі своїми руками

17.01.2021
2 503
Admin

Демонтаж натяжного потолка

 1. Що необхідно для демонтажу
 2. Плівка ПВХ
 3. Текстильна основа
 4. Відео

Натяжні стелі здатні надати будь-якому приміщенню презентабельний, приємний вигляд. При всіх очевидних перевагах, таких, як велика різноманітність фактури і кольорів, у них є один досить істотний недолік - натяжній стелі можна легко нанести ушкодження з необережності, наприклад, пробкою від шампанського в новорічну ніч. Якщо пошкодження стельового полотна виявляться занадто помітними, то вам точно доведеться зайнятися процедурою його демонтажу з подальшою заміною.

Повреждение натяжного потолка

Реалізувати демонтаж натяжної стелі своїми руками-справа непроста, але при бажанні здійсненне, якщо заздалегідь до нього підготуватися: вивчити інструкцію і обзавестися необхідним інструментом. Варто постаратися, адже в такому випадку ви зможете заощадити сімейний бюджет.

Що необхідно для демонтажу

Відразу відзначимо, що якщо ви плануєте демонтоване полотно використовувати повторно, то вам важливо набратися терпіння для виконання всіх робіт з високим ступенем точності.

Плоскогубцы

Отже, вам потрібно:

 • стрем'янка;
 • інструмент без гострих, ріжучих країв або поверхонь (щоб не пошкодити плівку). Професіонали, як правило, використовують звичайні плоскогубці з закругленими і відполірованими до ідеальної гладкості зовнішніми краями, та ще й з додатково заклеєними робочими поверхнями;
 • теплова гармата (тепловентилятор).

Плівка ПВХ

Даний процес необхідно здійснювати в зворотному порядку робіт по монтажу натяжної стелі.

 • Прогрійте приміщення до 40° тепловентилятором або тепловою гарматою, яку можна позичити чи взяти напрокат. Ця умова є обов'язковою, оскільки без попереднього прогріву до необхідної температури можна пошкодити плівку.

Разогрев помещения тепловой пушкой

 • Скориставшись драбиною, виконайте огляд стельової гумової декоративної вставки, за допомогою якої плівка кріпиться до багета. У випадках прямокутного стельового покриття стики знаходяться в кутах приміщення.
 • Дуже важливо відшукати місця з'єднання вставок тому, що тоді вже можна буде приступати до демонтажу натяжної стелі.
 • Коли знайдете місце стику, вам слід витягнути заглушку в знайденому місці.
 • Потім обережно витягніть декоративну гумову вставку. Робіть це дуже акуратно, щоб не нанести пошкоджень стельового полотна.

Извлечение заглушки

Класичні прямокутні стельові конструкції завжди слід починати знімати з кута, тому уважно огляньте кути стелі, щоб знайти виступаючий край плівки, за який можна буде обережно потягнути, ні в якому разі не поспішаючи.
На відміну від прямокутних, в криволінійних конструкціях з різними вигинами абсолютно без різниці, звідки починати, важливо знайти місце, в якому можна легко зачепити плівку.

На даному кроці демонтажу від вас буде потрібно ювелірна точність, оскільки тепер вам доведеться акуратно і послідовно виймати з профілю плівку, та стежити, щоб на ній не утворювалися дірки (подряпини). Дуже важливо уникати ривків, різких рухів, а також уважно стежити, щоб демонтований фрагмент був досить прогрітий. Прогрівання є обов'язковою умовою демонтажу, щоб плівка залишалася еластичною і не рвалася. У міру вашого просування в процесі вилучення полотна пересувайте одночасно і теплову гармату (безсумнівно, буде краще, якщо пересуванням гармати займеться ваш помічник).

Ми з вами тільки що розглянули послідовні кроки щодо демонтажу натяжної стелі, який був виготовлений з плівки ПВХ. Як ви зрозуміли, саме тому нам і потрібна теплова гармата.

Текстильна основа

Демонтаж тканевой основы

Для виконання робіт по демонтажу натяжної стелі на тканинній (матерчатою) основі вже відпадає необхідність в наявності теплової гармати. В даному випадку все дещо спрощується.

Спочатку вам слід постаратися акуратно дістати штапики, виготовлені з алюмінієвого профілю. Може здатися, що завдання непросте, але коли ви отримаєте кінець першого штапика, процес відразу піде набагато швидше.

Пам'ятайте, що під час демонтажних робіт дуже важливо збереження цілісності полотна. До того ж вам необхідно подбати про те, щоб не завдати ніяких пошкоджень штапикам, так як вони вам ще знадобляться.

Извлечение тканевой основы

Перш, ніж приступити до демонтажних робіт, оцініть свої сили і гарненько подумайте, чи зумієте впоратися самостійно? Якщо ви не впевнені, що зможете акуратно виконати всі роботи з демонтажу натяжної стелі, не завдаючи при цьому шкоди полотну і стельових світильників (які можуть розбитися від необережних ваших рухів), то не варто піклуватися про економію бюджету, найкраще для вас буде звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців.

Відео

Дуже істотна проблема може виникнути з натяжними стелями в ситуаціях, коли вас затопили сусіди. Про те, як злити воду з натяжної стелі, розповість відеосюжет.

Читайте також: