Як зробити дерев'яні сходи своїми руками

17.01.2021
8 854
Admin

Деревянная лестница своими руками

  1. Дерев'яні сходи своїми руками

У наш час будівництво будинку спочатку увазі наявність другого поверху та мансарди. Таким чином при будівництві будинку рано або пізно доводиться зіткнутися з проблемою зведення сходів. Будівництво дерев'яних сходів своїми руками - непросте завдання, що вимагає до себе особливої уваги. Головною метою при будівництві сходів є надійність і безпеку конструкцій. У ролі матеріалу дерево обране не випадково, це теплий і практичний матеріал з яким можуть працювати навіть початківці майстра.

За типом конструкції існує два види сходів: маршові і гвинтові. Відразу слід сказати, що гвинтові сходи - найбільш складні конструкції, братися за створення яких непрофесіоналам не рекомендується. Причин тому безліч: складні розрахунки, забезпечення стійкості несучої стійки, перевірка міцності ступенів та інші складні дії, виконати які своїми руками виходить зовсім не просто.

Маршеві сходи - більш прості конструкції, які бувають одно - або двох - маршовими. По спрямованості маршові сходи бувають прямими і поворотними. Початківцям майстрам краще всього почати зведення з прямою маршових сходів. Такі сходи є простими і в теж час дуже надійними. Якщо ж у сходах число ступенів більше 10, то сходи потрібно буде розділити майданчиком, після чого сходи можна зробити поворотною, на 90º, 180º, або 360º, що буде вже бути гвинтовий конструкцією.

Дерев'яні сходи своїми руками

Монтаж лестницы своими руками

Для будівництва дерев'яних сходів своїми руками вам знадобляться: товсті бруски (близько 40мм) для сходів і обрізна дошка (бажано такого ж перетину, що і бруски), а також шурупи з нержавіючої сталі. Дерев'яні сходи будуються наступним чином:

  1. Складається схема сходів: висота, ширина і кут нахилу, кількість східців. Дану схему можна також скласти в спеціальних комп'ютерних програмах.
  2. Маршові моделі можуть бути зроблені на тятивах і косоурах (косоури - балки, що знаходяться під східцями, а тятиви знаходяться збоку ступенів). Для стандартних маршів використовуються 2 тятиви з боків, на які кріпляться сходинки.
  3. Після з'єднання тятиви зі ступенями необхідно створити підтримують бруски, які в подальшому розмістити на рівних проміжках під сходами. У разі великого кута нахилу сходів, дані бруски можна не використовувати.
  4. Нижню і верхню частину тятиви з'єднують відповідно з підлогою і стіною (або стелею).

Також слід попередньо обробити дерев'яні елементи сходів для поліпшення вологостійких та інших якостей деревини, завдяки яким дерев'яні сходи своїми руками не втратить своїх зовнішніх якостей і прослужить вам дуже довго. Сподіваємося, після прочитання цієї статті у Вас не виникне питання: «Як зробити дерев'яні сходи своїми руками».

Как сделать деревянную лестницу на тетивах

Красивая деревянная лестница

Читайте також: