Дерев'яні стінові панелі

17.01.2021
6 323
Admin

Деревянные стеновые панели

  1. Види стінових панелей
  2. Властивості дерев'яних панелей

Вісім років тому на російському ринку з'явилися стінові панелі з дерева. Вони призначені для обробки стін, стель, перегородок, колон і арок. Стінові панелі можна легко монтувати і знімати.

Види стінових панелей

Є кілька видів стінових панелей:

  • Панелі набірні рейкові.

Панели реечные наборные

Вони виконані з дощечок певних розмірів: товщиною від 8 до 12 міліметрів, шириною від 125 до 300 міліметрів, довжиною від 2 метрів 40 сантиметрів до 3 метрів 70 сантиметрів.

  • Квадратні плиткові панелі.

Квадратные плиточные панели

Розміри таких набірних панелей: 30 см на 30 см; 98 см на 98 див. Набірні панелі квадратної форми дозволяють викладати будь-яке зображення, з будь-якої текстури і будь-якого відтінку та кольору.

  • Листові панелі для стін.

Листовые панели для стен

Ці стінові панелі відрізняються великими розмірами, які полегшують установку панелей з-за того, що стиків і швів набагато менше. Найбільш поширений розмір таких панелей: 1 м 22 см на 2 м 44 см, при товщині панелі 3-6 мм

Для виготовлення всіх видів стінових панелей виробники вибирають різні матеріали: деревину різних порід дерев, ДСП, ДВП, МДФ (матеріал, аналогічний ДВП), ПВХ (полівінілхлорид).

Найбільш кращим матеріалом для стінових панелей є дерево. Для дерев'яних стінових панелей найчастіше вибирають такі породи дерев: кедр, дуб, вільха, клен, бук, вишня, ясен, ялина, сосна.

Великою популярністю користуються комбіновані панелі, виготовлені з кількох шарів і порід дерев. При цьому для основного шару вибирається дорога деревина цінних порід дерев (бук, вишня, ясен, клен, дуб), а для інших верств - ялина, сосна. Шари надійно скріплюються під впливом високого тиску і температури. На кінцевому етапі стінова дерев'яна панель покрита акриловим лаком або воском. Лакове або воскове покриття захищає дерев'яні панелі для стін від можливих пошкоджень, що значно збільшує тривалість використання панелей. За бажанням замовника панелі можуть бути виконані в різних архітектурних стилях: російською, ренесанс, модерн, класицизм, бароко, готики, рококо.

Властивості дерев'яних панелей

Свойства деревянных панелей

Основні властивості дерев'яних панелей:

  • Стінові панелі з дерева найкраще підходять для інтер'єру житлового приміщення, тому що не шкодять здоров'ю, є екологічно чистим матеріалом. Деревина, з якої зроблені панелі, створює особливий мікроклімат в приміщенні. По-перше, структура деревини дозволяє вбирати зайву вологу приміщення і віддавати її назад, тобто дерев'яні панелі "дихають". Містяться фітонциди у деревині благотворно впливають на органи дихання людини, володіють лікувальними властивостями, так як здатні знищувати мікроби і віруси.
  • Воскове покриття дерев'яних панелей забезпечує легкий догляд за ними, тому що відштовхує бруд і воду. Кормі того такі панелі, завдяки будові деревини , є антистатичними, а , значить відштовхують пил.
  • Головним достоїнством стінової панелі з дерева є те, що з її допомогою можна легко приховати всі нерівності стіни.
  • Оздоблювальні стінові панелі підвищують теплоізоляційні і шумоізоляційні властивості приміщення. Недарма стіни багатьох студій звукозапису і приміщення, де розташовані домашні кінотеатри, обшиті дерев'яними стіновими панелями.
  • Дерев'яні стінові панелі мають дуже тривалий термін експлуатації. Натуральне дерево залишається незмінним на протязі досить довгого часу, декількох десятків років.

Для приміщень з підвищеною вологістю (ванна кімната, кухонне приміщення) рекомендується вибирати особливі дерев'яні стінові панелі, які покривають спеціальним воском.

При виборі дерев'яних панелей велику роль відіграє деревина, з якої виготовлена панель. Так, наприклад, деревина сірого дуба має популярний сірий колір. Цей матеріал найчастіше вибирають для оздоблювальних панелей віталень, але в теж час, досить темний відтінок вимагає додаткове освітлення, що теж може вплинути на вибір цього матеріалу. Також гарного освітлення в приміщенні вимагають панелі з макассарового ебенового дерева і волоського горіха, у яких темна деревина. А ось рожевий дуб відмінно підходить для панелей в спальні, так як має деревину світлих відтінків.

Отделка деревянными реечными панелями

Отделочные стеновые панели

Красивые панели из дерева

Отделка стены деревянными панелями

Читайте також: