Дерев'яний гараж своїми руками

17.01.2021
8 713
Admin

Деревянный гараж своими руками

 1. Різновиди дерев'яних гаражів
 2. Каркасний гараж
 3. Гараж з бруса
 4. Порядок проведення робіт
 5. Пристрій фундаменту
 6. Спорудження каркаса
 7. Пристрій підлоги і покрівлі
 8. Утеплення конструкції

Звичайна деревина, відноситься до категорії найбільш затребуваних будівельних матеріалів, і в наші дні приваблює до себе багатьох шанувальників цього натурального продукту.

Пояснюється таке становище тим, що деревний матеріал володіє рядом відомих переваг, деякі з яких наведено нижче:

 • простота збірки і обробки;
 • довговічність і міцність споруд з дерева;
 • доступність і прийнятна вартість;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • висока екологічність.

Прямим наслідком перерахованих вище особливостей деревини є те, що дерев'яні споруди в наші дні, як і раніше, складають гідну конкуренцію будівель з цегли, бетону та інших будівельних матеріалів.

Різновиди дерев'яних гаражів

Разновидности деревянных гаражей

Відомі два способи зведення гаражних будівель з деревини, кожен з яких має свої переваги і свої недоліки.

Каркасний гараж

Каркасний метод відрізняється простотою проведення більшості монтажних операцій і відносно низькою вартістю робіт. Відповідно до цього методу спочатку споруджується каркас з бруса, який є підставою майбутньої споруди, який закривається потім тим чи іншим облицювальним матеріалом. Особливості подібної технології дозволяють рівномірно розподіляти навантаження на всі несучі елементи конструкції, що забезпечує її високу надійність і довговічність.

Для обробки зовнішніх стін будівлі ви можете скористатися будь-яким облицювальним матеріалом, вибираючи відповідний вам тип з наступного ряду:

 • панелі ОСП;
 • фіброцементні плити;
 • плити цементно-стружкові;
 • вологостійка фанера.

Для внутрішньої обробки бажано використовувати протипожежні фіброцементні вироби, ідеально відповідні для об'єктів, де можуть зберігатися горючі речовини.

Гараж з бруса

Другий варіант виготовлення гаражної споруди передбачає використання клеєного (оциліндрованої) бруса або звичайних колод. Таку конструкцію ви зможете швидко зібрати із заздалегідь пронумерованих заготовок, кожна з яких ретельно підганяється під необхідний розмір.

Цей варіант дозволить вам відмовитися від операцій по обробці стін, які досить буде просочити спеціальними антисептиками, що запобігають гниття деревини і захищають її від комах і грибка.

Порядок проведення робіт

Схема гаража и порядок проведения работ

Повний комплекс робіт по облаштуванню дерев'яного гаража своїми руками найзручніше виконувати поетапно, керуючись при цьому наступною послідовністю дій:

 • підготовка фундаменту;
 • спорудження стін і воріт;
 • настилання (заливка) статі;
 • облаштування покрівлі;
 • утеплення всієї конструкції.

Пристрій фундаменту

Устройство фундамента гаража

Для невеликого за габаритами дерев'яного гаража цілком підійде полегшений фундамент стрічкового типу з заливкою бутобетоном, наприклад, при облаштуванні якого підготовлена для заливки траншея заповнюється дрібно колотим каменем. При цьому шматочки каменів слід укладати акуратними рядами, а потім залити їх бетонним розчином потрібної консистенції.

Для більш масивних гаражних конструкцій необхідно буде підготувати основу з литого бетону з армуванням. Для цього вам доведеться викопати по периметру майбутньої будови досить глибоку траншею (близько 1 метра) і встановити вздовж її опалубку, виготовлену з обрізної дошки. Потім слід укласти в зону заливки готову арматурну сітку, після чого залити весь простір приготованим раніше бетоном.

Спорудження каркаса

Сооружение каркаса гаража

В якості прикладу розглянемо варіант зведення каркасного дерев'яного будови.

Перш за все, робиться цокольна обв'язка по всьому периметру, в яку будуть врізатися стійки каркасу, а також підкоси, врізаються в вінець верхньої обв'язки. Підкоси і верхня обв'язка надають необхідну жорсткість і стійкість всієї конструкції в цілому і виготовляються зазвичай з дерев'яних балок або збитих між собою дощок.

Відстань між сусідніми стійками повинно встановлюватися в межах від 0,8 до 1,5 метрів. Всі елементи каркаса скріплюються між собою за допомогою спеціальних будівельних шипів, анкерів або скоб.

Пристрій підлоги і покрівлі

Найбільш підходящим варіантом для дерев'яного гаража вважається простий заливний підлога з бетону, відрізняється підвищеною стійкістю до деформацій.

В якості ізоляції статевого покриття ви можете використовувати відповідний бітумний матеріал рулонного типу або ж полімерні мембрани.

Покрівлю гаража найпростіше виготовити односхилим і закрити її по латах профнастилом або м'якими бітумними матеріалами (а можна - просто шифером).

Утеплення конструкції

Утепление конструкции гаража

Після виконання всіх монтажних робіт стіни і стелю гаража необхідно добре утеплити, причому утеплювач слід розміщувати в просторі між обшивальними плитами. В якості утеплювача ви можете використовувати наступні популярні матеріали:

 • базальтову (кам'яну) вату;
 • насипні суміші з целюлози;

Читайте також: