Дитячий майданчик своїми руками

17.01.2021
8 172
Admin

Детская игровая площадка своими руками

 1. Місце для майданчика
 2. Підвісний міст на дитячому майданчику
 3. Шини на дитячому майданчику
 4. Пісочниця
 5. Ігровий будиночок
 6. Поверхня майданчика

Майданчик для дитини - це цілий світ, який не так вже складно створити, не звертаючись до професіоналів. Для початку потрібно визначитися, що саме буде розташоване на майданчику. Складність конструкцій залежить від віку дитини. Для зовсім маленьких дітей підійдуть гойдалки, пісочниця і столик. Для дітей більш старшого віку потрібно рукохід, драбини та інші пристосування для лазіння, а також гірки. Дитячий майданчик своїми руками будується не так вже довго.

Місце для майданчика

Место для площадки

При виборі місця для дитячого майданчика треба знайти ділянку, який буде розташований в зручному для батьків місці. Так, маленькі діти повинні завжди бути під наглядом. Майданчик для більш старших дітей, навпаки, треба розташувати подалі від місця відпочинку дорослих. При цьому місце повинно бути абсолютно безпечним.

 • Майданчик не повинна перебувати на сонці.
 • Не варто влаштовувати ігровий майданчик в сирих місцях.
 • Поблизу від місця ігор не повинно бути отруйних кущів та рослин.
 • Поряд не повинно бути водойм (крім басейну), ярів та інших небезпечних явищ.
 • Занадто затемнене місце - не кращий варіант для ігрового майданчика.

Найпростіша майданчик своїми рукамивключает в себе пісочницю, гойдалки, гірки, драбини і турнік. Можна додатково обладнати її баскетбольним кільцем, створивши свого роду спортивний комплекс. Зміцнити кільце можна на дереві.

Сьогодні є можливість придбати вже готові модулі для дитячого майданчика і просто встановити їх. Проте всі конструкції також можна зробити власноруч.

Підвісний міст на дитячому майданчику

Підвісний міст - це оригінальна конструкція, вона зустрічається не дуже часто, зате може дуже порадувати дітей. Для його установки потрібно шини від великого вантажівки.

 1. В першу чергу треба врыть шини в землю.
 2. Тепер залишилося тільки протягнути між ними канатну сходи.

Шини на дитячому майданчику

Шины на детской площадке

Шини можуть стати незамінним помічником на дитячому майданчику. З їх допомогою можна зробити лабіринти, лавки, мости і різні атракціони.

Для того, щоб зробити лабіринт, треба врыть послідовно десятка два шин.

Шини різних розмірів, встановлені в грунт, можуть стати в нагоді в якості перешкод. З шин можна зробити клумби, прикрасивши дитячий майданчик.

Пісочниця

Песочница

Пісочницю треба встановити в теплому і сухому місці. Краще для цього підібрати саму сонячну частину майданчика. Щоб встановити конструкцію, треба спочатку забезпечити їй необхідні умови.

В першу чергу, треба зробити поглиблення в 70 см на тому місці, де пісочниця буде розташовуватися. У заглиблення насипається щебінь. Це необхідно для того, щоб після дощів пісок швидко висихав.

Огородження для пісочниці можна зробити з дощок, однак набагато простіше використовувати колоди. Зверху матеріал треба покрити бітумом, а потім лаком. Поверхня не повинна піддаватися впливу вологи.

Пісок для пісочниці вибирається виключно річковий. Будівельний тут не підійде.

Ігровий будиночок

Игровой домик

Будиночок може стати серцем ігрового майданчика. Він також дозволить дитині усамітнитися, особливо якщо немає окремої дитячої кімнати. Для того, щоб побудувати таку конструкцію, будуть потрібні наступні матеріали:

 • дощаті панелі зі стійками (6 штук);
 • брус різного перетину;
 • шурупи;
 • дошки;
 • руберойд.

Також потрібен інструмент:

 • дискова пила;
 • дриль;
 • молоток;
 • рівень;
 • лопата;
 • трамбування;
 • інтервал.
 1. Будиночок краще поставити на фундамент. В якості фундаменту використовується траншея, ущільнений щебенем. На фундамент укладаються опорні бруси.
 2. Поперек опорних брусів треба зміцнити два пресованих бруса. Вся конструкція повинна бути з'єднана болтами. Тепер зверху укладається підлогу з дощаною панелі.
 3. Наступний крок - нарізка панелей для стін і даху.
 4. Останній етап - виріз вікон і дверей.

Тепер залишилося тільки покрити панелі лаком і змонтувати їх. Під шар лаку потрібно покласти шар морилки.

Ще один варіант конструкції - будиночок на дереві.

Домик на дереве

Його можна встановити за допомогою платформи. До платформи кріплять опорні стовпи, які обшиваються панелями. Зверху встановлюється дах. Доступ до будиночка здійснюється за допомогою мотузяної драбини.

Способ установки

Поверхня майданчика

Перед тим, як зробити ігровий майданчик, треба визначитися з її поверхнею. На землю можна насипати щебінь. Однак це не найбезпечніше покриття. Сьогодні є можливість придбати спеціальні гумові блоки, які укладаються на землю.

Також при бажанні можна створити поверхню з трави. Трав'яний килим можна купити. Вирощування трави власними силами вимагає часу, проте це того варто. З часом покрив стане м'яким і шовковистим, по ній можна буде ходити босими ногами.

Читайте також: