Будинок з арболіту своїми руками

17.01.2021
992
Admin

Дом из арболита своими руками

 1. Склад деревобетона
 2. Позитивні якості арболіту
 3. Процес зведення будинку

Будівництво будинку - це дуже відповідальна і важлива задача, тому для її якісного виконання необхідно врахувати безліч різних деталей. Вибір будівельного матеріалу, з якого буде зводитися будинок, багато в чому визначає міцність будови і ступінь комфорту, яким буде володіти будівлю. Сьогодні для будівництва будинків все частіше використовується арболіт (деревобетон), який має багато позитивних якостей, які сприяють зростанню його популярності серед будівельників. Багато воліють будувати будинок з арболіту своїми руками, тим самим істотно економити фінансові кошти.

Склад деревобетона

Состав арболита

Арболіт входить до групи легких бетонів. Він має великопористі структуру, 80% основи якої становить деревна тріска, відрізняється стандартизованим розміром і рівномірним розподілом маси матеріалу. Сполучною речовиною, що надає арболиту значний запас міцності, є цемент високої якості.

Позитивні якості арболіту

Положительные качества арболита

 • Високий запас міцності і тривалий термін експлуатації - це найбільш привабливі показники даного будівельного матеріалу. Арболітові блоки здатні витримувати значні навантаження, тому з них можна сміливо зводити будівлі висотою у 2-3 поверхи при товщині стін у 30 див. (товщина стандартного блоку). Довговічність матеріалу пояснюється тим, що він не підтримує процес гниття, в його структурі не здатні існувати згубні для будови грибки і мікроорганізми.
 • Низька провідність тепла вигідно відрізняє арболіт від інших будівельних матеріалів. Теплотехнічні властивості деревобетона дозволяють йому добре утримувати тепле повітря всередині приміщень взимку та перешкоджати проникненню зайвого тепла в будівлю влітку.
 • Наявність пористої структури гарантує високу звукоізоляцію будівель і споруд, побудованих з арболіту. Деревина і цемент ефективно гасять звукові хвилі за рахунок різниці своїй щільності.
 • Арболіт не боїться вогню т. к. відрізняється високими вогнетривкими показниками.
 • Пориста структура деревобетона забезпечує хороший рівень повітрообміну та підтримує оптимальний рівень вологості повітря, що сприяє створенню комфортного мікроклімату усередині будови.
 • Незначна вага блоків з арболіту - ще одне істотне гідність матеріалу. Дана особливість дозволяє зводити будинки без необхідності спорудження потужного і дорогого фундаменту. Крім цього ймовірність просідання будинку з деревобетона вкрай мала.
 • Хороша адгезія дозволяє успішно поєднувати деревобетон з іншими будівельними матеріалами (шпаклівка, штукатурка і т. д.).

Процес зведення будинку

Ми опишемо процес зведення будинку з арболитовых блоків.

Фундамент

Будівництво будь-якого будинку починається з закладки фундаменту. Перевага використання деревобетона полягає в тому, що будівля, побудована з цього матеріалу, може бути встановлено на будь-якому типі фундаменту, т. к. арболитовая стіна не розтріскується навіть у випадку просідання фундаменту. Пояснюється це тим, що стінові блоки з арболіту відрізняються від стінових блоків з інших матеріалів унікальною властивістю: вони мають дуже високу згинальну міцність (міцність на злам). Ця особливість дозволяє застосовувати будь-який тип фундаменту і значно економити на витратах, пов'язаних з його спорудженням. Часто для будівництва будинку з арболіту перевага віддається фундаменту на буронабивних палях і фундаменту стрічкового типу.

Строительство фундамента

Під час зведення фундаменту не слід забувати про те, що у арболіту існує один недолік - низька вологостійкість. Найбільш ефективним способом захисту арболитовых блоків від вологи є гідроізоляція фундаменту, яку можна виконати двома способами:

 • Підняти фундамент на півметра вище поверхні грунту.
 • Зробити півметрову цегляну підкладку.

Блоки з деревобетона слід укладати на вапняний розчин, в який додається невелика кількість цементу.

Стіни

Строительство стен

Для того, щоб самостійно виконати якісну кладку стін, необхідно враховувати наступні моменти:

 • Будинок з арболіту буде повною мірою проявляти свої теплотехнічні властивості лише за умови відсутності в будові містків холоду, що володіють великим коефіцієнтом втрати тепла. Для того щоб прибрати їх, слід використовувати метод розриву розчинного шва за допомогою дерев'яних планок. Якщо вам не знайомий цей метод, то більш докладну інформацію про нього можна довідатися з численних джерел глобальної мережі Інтернет.
 • Деревобетон дуже добре поглинає вологу, тому в сухому вигляді швидко вбирає в себе воду, що міститься в розчині цементу. Щоб цього уникнути необхідно або використовувати не до кінця просушені блоки, або рясно змочувати поверхню сухих блоків водою.
 • Ще одним виходом із ситуації може стати застосування більш рідкого цементного розчину. Крім того, висока вологопроникність матеріалу передбачає обов'язкове застосування захисного оздоблювального шару, що наноситься на стадії зовнішньої обробки стін.
 • Для будівництва будинку з нестандартним дизайном можуть знадобитися арболітові блоки складних форм. У цьому випадку механічну обробку будівельного матеріалу найкраще здійснювати на місці будівництва за допомогою каменерізної пилки та інших інструментів, пристосованих для цього. Можна замовити деревобетонные блоки нестандартної форми безпосередньо на місці їх виробництва, однак це суттєво збільшить фінансові витрати та спричинить за собою додаткові тимчасові втрати.

Зовнішня обробка

Наружная отделка дома

Стінові арболітові блоки мають шорстку поверхню, що забезпечує хорошу адгезію між деревобетоном і штукатуркою навіть без будь-яких попередніх робіт, пов'язаних з підготовкою стін. Також для обшивки зовнішньої частини будинку можна використовувати цегла, сайдинг, вагонку, вентильований фасад, дерево (блок-хаус). При бажанні можна застосовувати акрилоуретановую фасадну фарбу.

Допустимо здійснювати обробку тільки тими будівельними матеріалами, які здатні надійно зчепитися з деревобетоном і захистити його від надмірної вологості. При наявності нерівних стін допустимо застосування дерев'яної обрешітки.

Внутрішня обробка

При декоруванні внутрішніх стін будинку немає ніяких обмежень. Єдине правило, яке обов'язково слід дотримуватися - вологість всередині будинку не повинна перевищувати 75% т. к. деревобетон не є вологостійким матеріалом.

Дах

Крыша дома из арболита

Спорудження даху є завершальним і дуже важливим етапом у процесі зведення будівлі. Під час її будівництва дуже важливо грамотно здійснити розподіл навантаження, яку вона надалі буде створювати на верхню частину стін будови. Вирішити дану задачу можна кількома способами. В якості прикладу можна навести варіант із створенням цементної стяжки з армуванням по верхньому шару деревобетонных блоків. Також можна використовувати в якості основи покрівлі дерев'яний брус, покладений на верхній шар арболитовых стінових блоків.

Читайте також: