Будинок з блоків своїми руками

17.01.2021
4 258
Admin

Дом из блоков своими руками

 1. За і проти приватного будинку
 2. Переваги будівництва з піноблоку
 3. Технологія будівництва
 4. Фундамент
 5. Кладка стін будинку
 6. Відео

Часто від жителів багатоповерхівок можна почути про те, що вони воліли б перебратися в приватний будинок, тоді як люди, які проживають у такому житлі, мріють «позбутися рабської праці», переїхавши в квартиру. Якщо останнім запропонувати цей варіант обміну, то мало хто захоче зробити такий крок. Якщо ви твердо вирішили, що в будинку буде краще жити, і рішуче налаштовані втілити свої рішення в життя, то подивимося, як зробити будинок з блоків, адже це буде кращим рішенням житлового питання.

За і проти приватного будинку

Преимущества частного дома

Спочатку наведемо аргументи "за":

 • Займаючись будівництвом будинку самостійно, можна отримати хорошу економію, і вартість будинку буде істотно нижче, ніж у квартири, що має таку ж площу.
 • Проживання в будинку більш комфортно, ніж в квартирі, так як в ньому більш прохолодно.
 • Фрукти і овочі з власної присадибної ділянки екологічно чисті.
 • Економічно вигідніше жити в будинку.
 • Гараж у дворі.
 • Дітям роздолля.

А які ж аргументи "проти"?

 • Якщо будувати будинок далеко за містом, то доведеться добиратися на роботу або в лікарні, а дітей треба возити в школу, і забирати з неї, тому без машини не обійтись.
 • Можливо відсутність доріг з твердим покриттям, тоді вибратися в місто стане проблемою.
 • Потрібно робити вигрібну яму і періодично її відкачувати.
 • Потрібно організовувати вивіз сміття.

Якщо, читаючи цей пункт, ви не дізналися щось нове для себе і вирішили неодмінно побудувати будинок з блоків своїми руками, то подивимося, як це робити.

Переваги будівництва з піноблоку

Преимущества строительства из пеноблоков

Для кожної людини є своя вигода в кожній справі. Це стосується і будівництва будинку, так як однієї людини хвилює більшою мірою фінансове питання, і йому вигідно все зробити самому. Іншій людині потрібно заощадити час, що і для нього вигідніше найняти будівельників. Якщо ви належите до першої категорії людей, то розглянемо, як самостійно побудувати будинок.

Строительный материал пеноблок

Завдяки тому, що блоки легкі і мають однаковий розмір, працювати з ними можна поодинці. Це є незаперечною перевагою для самостійного будівництва. У цього матеріалу є ще й інші якості, що вплинули на його популярність.

 1. На пінобетонних стінах не осідає конденсат.
 2. Завдяки пористій структурі матеріалу, взимку-зберігається тепло, а влітку прохолода.
 3. Біля будинків, побудованих з піноблоків, відмінна звуко - і теплоізоляція, що дозволить заощадити на опаленні.
 4. Піноблок дуже легко обробляти.
 5. При дотриманні технологій будівництва та експлуатації будинок буде вигідно відрізнятися своєю довговічністю.

Технологія будівництва

Побудувати будинок з цього матеріалу не представляє особливої складності, так як піноблок має рівні краї і однаковий розмір (більш широко застосовується 200×300×600 мм). Такі значні розміри дозволяють швидко вести будівництво, особливо враховуючи те, що цей матеріал легкий. Тому, навіть якщо будинок буде з декількох поверхів, все одно можна обійтися без вантажопідйомної техніки.

Фундамент

Монолитный ленточный фундамент

Коли будуєте будинок з блоків своїми руками, то ще один приємний момент полягає в тому, що із-за невеликої маси такого будови для нього не потрібен дуже потужний фундамент, тому він обійдеться дешевше. Добре себе зарекомендував монолітний стрічковий фундамент, однак для того, щоб у домі не було вогкості, обов'язково потрібна гідроізоляція, яка повинна бути трохи ширше фундаменту. В цьому немає нічого нового, але для будинку з блоків це особливо важливо, так як цей матеріал чудово вбирає воду, яка зводить нанівець його теплоізоляційні якості. Крім того, вода руйнує сам блок, тому він повинен бути надійно захищений від неї з усіх боків.

Кладка стін будинку

Возведение стен из пеноблоков

Для кладки першого ряду піноблоків використовуйте звичайний будівельний розчин. Це потрібно для того, щоб з його допомогою вирівняти рівень блоку на нерівному фундаменті. Перевірте водяним рівнем висоту кутів фундаменту і начиніть кладку з кута, який вище за інших. Встановлюючи блоки на інших кутках, перевіряйте їх висоту, щодо першого блоку. Натягніть мотузку, і по її рівню викладіть перший ряд, поверхня якого повинна вийти рівною. Якщо цього не вдалося досягти, то шліфувальної дошкою (або рубанком) можна буде вирівняти блок, так як для кладки наступного ряду потрібна рівна поверхня.

Для подальшої роботи цементний розчин не потрібно, так як він створить містки холоду, через які буде відбуватися теплообмін будинку з вулицею. Для пінобетону випускається спеціальний клей, розфасований по мішках, який виробляють як вітчизняні, так і закордонні компанії. Він готується так само, як і клей для плитки.

Клей для пеноблоков

У тому випадку, якщо не вдається знайти потрібний матеріал, то можна використовувати морозостійкий клей для плитки, головне - не залишати в швах порожнечі.

Дайте клею настоятися 10 хвилин, знову перемішайте, а потім нанесіть його зубчастим шпателем-ковшем на очищену від пилу поверхню блоків першого ряду. Врахуйте, що особливо в літню спеку клей швидко схоплюється, тому наносити його по мірі необхідності, не забуваючи ущільнювати вертикальні шви.

Якщо ви, незважаючи на всі попередження, все ж вирішили робити кладку на цементному розчині, то у такому разі перед укладанням блоки потрібно змочити, інакше вони моментально вберуть в себе воду з розчину, що призведе до послаблення його скріплюють властивостей. Також можна додати в розчин спеціальні пластифікатори, які допоможуть зробити його більш пластичним.

Для роботи з блоками використовуйте тільки гумовий молоток!

Кожен третій ряд потрібно армувати для того, щоб не розтріскувалася кладка. Для цього в блоках нарізаються штроби 40×40 мм на відстані від зовнішнього краю не менше 60 мм. Їх потрібно очистити від пилу, намазати клеєм і укласти арматуру. Нічого не повинно виступати! Подальша кладка проходить аналогічним способом, описаним вище.

Строительство блочного дома

Не забудьте про віконні прорізи. Виклавши стіну на певну висоту, встановіть над віконними і дверними прорізами по обидві сторони стіни металеві кутники, які мають розмір 50-100 мм, заздалегідь вирізавши під них паз, намазавши його клеєм.

Після того, як будинок дасть усадку, можна приступати до опоряджувальних робіт.

Відео

Пропонуємо вашій увазі ролик, в якому показано процес будівництва будинку з блоків.

Читайте також: