Будинок з колоди своїми руками

17.01.2021
1 691
Admin

Дом из бревна своими руками

 1. Сучасні технології
 2. З чого почати?
 3. Вибір фундаменту
 4. Вибір матеріалу
 5. Починаємо будувати будинок з колоди
 6. Відео

Сучасний дерев'яний будинок корінним чином відрізняється від будівель минулого століття. Чому?

Звичайно, дизайном, створення якого стало можливим завдяки передовим технологіям. Тепер зовсім нескладно зробити будинок з колоди своїми руками, і він не буде поступатися за красою і функціональністю будовою, виготовленому фахівцями.

Сучасні технології

Строительство бревенчатого дома

Якщо у вас виникло питання, як побудувати будинок з колоди, радимо прочитати цей матеріал. Найбільше популярно будівництво будинку з оцилиндрованного колоди. Цьому є пояснення, так як:

 1. Такий вид будівельного матеріалу проходить попередню механічну обробку, завдяки чому кожен ствол має однаковий розмір.
 2. За проектом замовника підганяється довжина колод, а за допомогою лазерного устаткування на кожному стовбурі з великою точністю робиться з'єднання. Завдяки цьому практично відсутня ручна припасування, і каркас збирається з частин конструктора.

З чого почати?

Звичайно ж, з проекту. Деяким обмеженням польоту фантазії для створення власного проекту може служити розмір колод - вони мають певну довжину. Тому спочатку треба поцікавитися тим, що продається у вашій місцевості, так як стандартна довжина колод - 6 м, а максимальна може досягати 13 м, але таке можливо тільки при придбанні сибірської модрини.

Проект сруба

Однак якщо ваші пізнання в області проектування поверхові, то краще не експериментуйте, так як помилки можуть дуже дорого коштувати, аж до того, що будинок може стати непридатним для житла. Що робити?

На безкрайніх просторах інтернету є багато готових проектів - деякі можна завантажити безкоштовно, інші продаються. Другий варіант більш надійний, так як все прораховано до дрібниць фахівцями. Яким би шляхом ви не пішли, але перед тим, як побудувати будинок з колоди, потрібно мати чітке уявлення про розміри будинку і кількості поверхів. Це допоможе визначитися з тим, який потрібен фундамент.

Вибір фундаменту

Фундамент под дом

Від того, наскільки міцну основу буде у будинку побудованого з колод, залежить термін, який він прослужить. Безперечною перевагою дерев'яного будинку є його малу вагу, завдяки чому не потрібно робити занадто потужний фундамент. Пристрій його може бути різним, але фундамент обов'язково повинен будуватися у відповідності з усіма нормами міцності і надійності. Розглянемо декілька придатних для цієї мети варіантів:

 • Мелкозаглубленний стрічковий фундамент.
 • Стовпчастий фундамент.
 • Пальовий фундамент.
 • Плитний фундамент.

Найпоширеніший - стрічковий фундамент. За ним йдуть стовпчастий та пальовий, але в тих випадках, коли грунт надто пухкий і вологий, то залишається останній варіант - пристрій плитного фундаменту. Це обходиться дорожче, але навіть якщо будинок з колоди «попливе», то тільки разом з плитою. У будь-якому разі перед прийняттям рішення про те, який зробити фундамент, потрібно «познайомитися» з грунтом.

Після завершення робіт ретельно перевірте горизонтальність поверхні основи за допомогою гідравлічного рівня. Якщо перепад більше 1 см, то його необхідно вирівняти цементним розчином чи гідроізоляцією.

Вибір матеріалу

На питання про те, яке саме дерево смолиста, відповість навіть дитина - ну хто ж не пам'ятає, як важко відмити руки після того, як візьмешся за стовбур. У когось можуть бути менш приємні, але яскраві спогади про смолі - сів на лаву, з дощок якої виділялася ця прилипающая до всього, з чим вона зіткнеться, рідина. Безсумнівно самими смолистими є колоди з дерев хвойних порід.

Выбор бревен для строительства

Завдяки тому, що в цій деревині багато смоли, вона менше схильна до гниття. Крім того, стовбури хвойних дерев прямі, а це один з найважливіших факторів для будівництва дерев'яного будинку, так що, враховуючи невисоку вартість цього матеріалу, зупинимо вибір на ньому.

При бажанні і наявності коштів можна закупити бруси з модрини, у яких дуже красива текстура, вони міцні і довговічні, але дуже дорогі.

Починаємо будувати будинок з колоди

Для будь-якого будинку, а в особливості для дерев'яного, потрібно добре ізолювати будівельний матеріал від вологи. Насамперед, бетон промащується розплавленим бітумом. Перед укладанням першого вінця прокладіть на фундаменті як мінімум 2 шари гідроізоляції (додатково можна зробити ще одноразово укладання «стеклоизолом»). Потім йде укладочная дошка, а зверху ще шар гідроізоляції, який потрібно укласти таким чином, щоб усі верстви виходили за край фундаменту по 25 см з усіх сторін.

Возведение стен

Брус повинен бути приготований заздалегідь, ще при вивантаженні лісу на ділянку. Потрібні максимально рівні колоди, з мінімальною кількістю сучків і без синяви. Ліс вибирається по річним кільцям - той, у якого кілець більше і є самий щільний. Зверніть увагу на те, щоб це була центральна частина дерева. Це можна визначити за місцем знаходження центральної точки на зрізі колоди.

Відібрану деревину обов'язково кілька разів промажте рідкої бітумною мастикою (такий склад досягається шляхом змішування з відпрацьованим машинним маслом), залишивши торці недоторканими, так як через них буде виходити волога. Це допоможе максимально просочити брус, тим самим істотно збільшивши термін служби вінця до його заміни.

Якщо колода дещо зігнутий, то він повинен бути покладений рівною його межею вниз. Бруси закріпіть металевими нагелями, які потрібно забити на глибину 3 див.

Далі збирається будинок із заготовок, що не представляє особливої складності. Зберігаючи послідовність укладання, колоди потрібно укладати один на одного, але перед тим, як укласти наступні колоди, до поздовжнього пазу закріпіть стрічковий утеплювач з джуту, пеньки або клоччя.

Укладка бревен

Важливо надійно закріпити брус біля віконних прорізів і дверей. Це робиться за допомогою нагеля - дерев'яного кілка, яким з'єднують 2-3 колоди. Перед тим як закріпити колода, перевірте його положення відносно стіни. Зафіксуйте його цвяхами, вбивши їх з боків.

Крепление бревен нагелем

Це запобіжить зміщення колоди при свердлінні перфоратором з довгим свердлом, діаметр якого повинен бути на 5 мм менше використовуваного нагеля. Тобто, якщо свердло Ø 20 мм, то нагель повинен бути Ø 25 мм. Щільно вбиті нагеля міцно скріплюють колоди разом, роблячи каркас міцним.

Відео

У цьому відео йдеться про будівництво будинку з колод.

Читайте також: