Будинок з бруса своїми руками

17.01.2021
3 389
Admin

Дом из бруса своими руками

 1. Проектування будинку з бруса
 2. Фундамент дерев'яного будинку
 3. Зведення зрубу
 4. Використання профільованого бруса
 5. Цільний брус для будинку
 6. Дах та підлогу
 7. Двері і вікна
 8. Оздоблення будинку
 9. Комунікаційні системи
 10. Відео

Напружений спосіб життя у великому місті викликає бажання якомога частіше вибиратися на природу, щоб подихати чистим повітрям і відпочити від міської суєти. Для комфортного відпочинку потрібен хороший упорядкований будинок. Купивши ділянку землі в екологічно чистій зоні, можна побудувати будинок з бруса своїми руками, забезпечити його індивідуальним водопостачанням, опаленням і каналізаційною системою.

Сюди ви будете прагнути приїжджати і дуже скоро приймете рішення про постійне проживання далеко від галасливого міського життя. Щоб мрії здійснились швидше, пора приступити до етапу проектування майбутнього житла.

Проектування будинку з бруса

Без складання проекту побудувати хороший комфортний будинок неможливо. Проект розробляється з урахуванням побажань всіх членів сім'ї. Під час проектування вибирається будівельний і обробний матеріали, планується підключення вже наявних комунікацій або їх спорудження, закупівля і складування матеріалів для будівництва, місця розташування будинку, його розміри і внутрішнє планування, монтаж даху.

Проект дома из бруса

Перш ніж закуповувати матеріал і починати будівництво, необхідно отримати дозвіл на зведення будинку, підрахувати майбутні витрати і накопичити капітал. В проекті повинні бути креслення з вказівкою всіх розмірів і поверховій планування.

Документи підписані, проект на руках, а тепер настав час розпочати будівництво.

Фундамент дерев'яного будинку

Зведення фундаменту вважається найбільш трудомістким процесом у будівництві. Від його якості залежить міцність усього будови. Щоб зробити правильний вибір типу фундаменту, потрібно знати наступні параметри:

 1. Геодезичні дослідження грунту ділянки.
 2. Розміри будови і його навантаження на фундамент.
 3. Особливості конструкції будівлі.

Фундамент роблять із залізобетону або дерева. На міцну бетонну основу викладають цегляний цоколь, а потім приступають до зведення стін з бруса. Якщо бажаєте жити в будинку, побудованому повністю з дерева, зводите дерев'яний фундамент.

Деревянный фундамент

Фахівці рекомендують для дерев'яних будинків закладати як стрічковий, так і пальовий фундамент. Глибина закладення може бути дрібною або глибокої. В основному роблять дрібного заглиблення або стрічковий фундамент. За технологією його глибина не менше 50 см і не більше 70 див.

Який би вид фундаменту не був обраний або рекомендований архітектором, зробити його власними зусиллями можна.

На будівництво фундаменту йде до 30% всього будівельного бюджету.

Зведення зрубу

Вам потрібен міцний, з хорошою звукоізоляцією, теплий будинок? Поставтеся до вибору будівельного матеріалу як можна серйозніше. Вам потрібна зносостійка і щільна деревина і ми рекомендуємо звернути увагу на брус з дерев хвойних порід. Їх основні характеристики - міцність, легкість, стійкість до розтріскування і гниття.

Брус из хвойных пород

У приватному будівництві використовують цільний брус та профільований. Вирішуючи питання, як побудувати будинок з бруса якісно і надійно, потрібно вивчити всі достоїнства і недоліки використовуваного матеріалу і дотримуватися технологію будівництва.

Використання профільованого бруса

Профилированный брус

На комбінатах брус виготовляють з венцовимі пазами або шипами, розташованими по всій довжині профілю. Збірка будинку відрізняється своєю простотою, мінімальними трудовими витратами. Будівля стійкий до деформації, має відмінні теплотехнічні характеристики і виглядає естетично. Всі стіни рівні і їх можна залишити без додаткової обшивки. Особлива будова бруса не допускає попадання вологи в міжвінцевий шов. Будинок буде надійно захищений від продування.

Венцовые пазы

При всіх позитивних характеристиках є і негативні показники використання профільованого бруса.

Матеріал схильний до впливу погодних умов і легко запалюється. Використовуючи для просочення спеціальні склади, ці характеристики можна усунути.

Для будівництва необхідно вибирати брус з вологістю до 20%, досягнутої в камерній сушці. Для проживання в будинку з профільованого бруса взимку потрібно подумати від додаткової теплоізоляції стін з обох сторін. У готовому будинку неможливо буде робити перепланування.

Цільний брус для будинку

Зовнішній вид цільного бруса не дуже привабливий, але його використання в будівництві будинків має позитивні і негативні сторони. Процес підготовки бруса до використання легкий і швидкий, що впливає на ціноутворення. Купити цільний брус можна не тільки в компанії, але і на будівельному ринку. Якщо такий ринок є поруч з будівельним майданчиком, плата за доставку мінімальна. Щоб побудувати будинок з бруса своїми руками, не потрібна спеціальна техніка.

Цельный брус

При використанні цілісного бруса доведеться займатися обробкою будинку, щоб надати йому гарний естетичний вигляд, а це додаткові витрати на сайдинг або вагонку. Для будівництва будинку потрібен брус тільки кращої якості.

Щоб запобігти поразки цільного бруса грибком, роблять обробку антисептичними складами.

Міжвінцеві шви не такі щільні, як у профільованого бруса. В процесі усушки і осідання цільного бруса починається його розтріскування і з'являються тріщини, які необхідно усунути за допомогою обшивки.

Возведение стен из бруса

Зробивши свій вибір будівельного матеріалу, приступайте до зведення зрубу. Монтаж бруса проводиться рядами. Виклавши на всіх стінах один ряд, приступають до кладки іншого. Для щільного з'єднання між собою в брусах передбачені пази, які утеплюються спеціальним матеріалом. Щоб будинок вийшов міцним і надійним, бруси з'єднують шипами.

Ваш будинок буде теплим, якщо його обробити стіни складами для забезпечення вогнетривкості і міцності, а шви ретельно законопатити.

Дах та підлогу

Стіни будинку зведені і настав час зайнятися дахом. Під час зведення даху будинку проводять монтаж крокв, укладають теплоізоляцію, гідроізоляцію і покрівельний матеріал. На вибір покрівельного матеріалу впливає конфігурація встановленої системи крокв. Покрівля повинна добре захищати будівлю від природних опадів і гармоніювати із зовнішнім дизайном будівлі.

Возведение крыши

Ви можете зупинити свій вибір на м'якому покрівельному матеріалі або жорсткому. На будівельному ринку завжди є у продажу відмінної якості шифер, профнастил, ондулін і металочерепиця.

Пол в доме из бруса

Як зробити будинок з бруса затишним, комфортним і теплим? Ваш будинок буде відповідати всім параметрам, якщо ви зробите якісно не тільки стіни і дах, але і встановіть хороший підлогу. Спочатку потрібно укласти статеві дошки, на які укладаються проміжні дошки. Після цього приступають до укладання теплоізоляційного шару. Не забувайте про гідроізоляції підлоги, цокольних і підвальних приміщень. Останнім етапом буде монтаж вибраного підлогового покриття.

Двері і вікна

Для будинку з бруса краще використовувати дерев'яні конструкції дверей і вікон. Форма дверних і віконних прорізів може бути самою різною і вибирається вона під час розробки проекту будинку.

Оздоблення будинку

Можна не робити додаткову обробку будинку з профільованого бруса і залишити все як є. При виборі цільного бруса після монтажу дверей та вікон необхідно приступити до обробки. Побудованому будинку дають час постояти, щоб відбулася усадка і лише потім приступають до оздоблювальних робіт.

На ринку представлений великий вибір сучасних оздоблювальних матеріалів, здатних задовольнити будь-який запит.

Комунікаційні системи

Під час розробки проекту особливу увагу приділяють створенню комфортних умов проживання в будинку з бруса. Це обігрів будинку, подача води і відведення стоків. Якщо вкласти гроші в автономне водопостачання, отримаєте гарантовану регулярну подачу чистої води в будинок і ділянку. На ділянці повинна бути свердловина або абиссинский колодязь.

Скважина возле дома

Зробити систему опалення самостійно нескладно. Роботи в цьому напрямку починаються після встановлення вікон і дверей. Вибір опалювальних систем для приватного будинку залежить від проходять поруч централізованих комунікаційних систем. Найпростішим варіантом буде установка водяного контуру з паралельним підключенням газового, електричного і котла на твердому паливі. Це гарантія тепла в будинку при будь-яких погодних умовах і катаклізмах.

Для відведення стоків потрібно самостійно обладнати септик.

Без електрики уявити життя в будинку неможлива. Монтаж електричного кабелю, розведення та підключення світильників і побутової техніки краще довірити висококваліфікованому фахівцеві.

Коли всі роботи будуть закінчені, можна запросити друзів на новосілля. Будинок, побудований своїми руками, має особливу ауру. У ньому завжди затишно і тепло.

Відео

Пропонуємо вам побачити всі етапи, описані вище. Дивіться відеоролик.

Читайте також: