Будинок з газобетону своїми руками

17.01.2021
7 078
Admin

Дом из газобетона своими руками

 1. Підготовчі роботи
 2. Технологія будівництва будинку з газобетону
 3. Як побудувати будинок з газобетону
 4. Відео

Сучасний будинок зараз вимагає нових якісних характеристик, і насамперед енергозбереження. Вартість всіх видів палива постійно збільшується. Тому сьогодні зведення нового будинку вимагає попередніх розрахунків по теплозбереженню. Звична цегляна кладка для зведення фасадних стін приватного будинку не відповідає нормативним вимогам по збереженню тепла або вимагають додаткових заходів з утеплення будівлі.

Прекрасною альтернативою будівництва з цегли сьогодні є зведення будинку з газобетону, завдяки хорошим теплоізоляційним властивостям, надійності, міцності і довговічності. Перед тим як зробити будинок з газобетону, слід ознайомитися з перевагами використання цього матеріалу для зведення приватного будинку.

Відмітні переваги будівництво будинку з газобетонних блоків:

 • Теплофізичні показники будівель з газобетону значно вище, ніж у будинків із звичайного бетону, цегли або дерев'яного бруса.
 • Для газобетонних блоків характерна невелика похибка геометричних розмірів, що дає можливість будівництва ідеально рівних стін, і істотної економії на стадії обробки будівлі.
 • Стіни з газобетону з-за своєї пористості структури володіють високою паро і повітропроникністю при хорошій теплоізоляції. У будинках, побудованих з газобетонних блоків, присутня постійна природна регулювання вологості повітря і циркуляція повітрообміну - ці фактори створюють ідеальний мікроклімат, максимально наближена до натуральних дерев'яним будинкам.
 • Точні розміри газобетону має мінімальні допуски, а також гладку поверхню, що дозволяє використовувати при кладці газобетонних блоків спеціальний клей з невеликими зазорами в кладці, що значно збільшує швидкість будівництва будинку і в процесі експлуатації перешкоджає утворенню в будові «містків холоду».
 • Особливу гідність газобетону - вогнестійкість і екологічність.
 • Завдяки пористій структурі газобетону вага блоків на площу стін нижче, ніж у інших будівельних матеріалів, тому навантаження на фундамент будівлі менше, ніж у дерев'яних або цегляних будинків, що дозволяє в слідстві суттєво здешевити будівництво.

Зупинивши свій вибір на газобетоні, як основному будівельному матеріалі для зведення власного будинку, слід визначитися з проектом будівлі, його плануванням і дизайном. В проекті повинні бути позначені основні конструктивні вузли будівлі: фундамент, поверховість з розрізами, кроквяна конструкція даху і розрахунок покрівельної поверхні, віконні та дверні прорізи із зазначенням їх посилень перемичками. Заздалегідь продумайте фінішну обробку будинку з газобетону. З газобетону можна самому випилювати різні арки, надавати їм округлі форми отворів і колон. Володіючи відмінною абсорбуючою поверхнею, в процесі обробки матеріал прекрасно зв'язується з різними фігурними і фактурними штукатурками. Тому дизайнерські фантазії щодо будівництва та оздоблення будинку з газобетону можуть бути безмежні.

Универсальность газобетона для дизайнерских воплощений

Підготовчі роботи

Подготовительные работы

Для будівництва будинку з газобетону нам потрібно провести ряд підготовчих робіт:

 • Газобетонні блоки повинні перевозитися до місця будівництва на спеціальних піддонах, зафіксовані термозбіжною плівкою. Для уникнення зсуву піддони закріплюють стропами, щоб виключити можливість пошкодження газобетону.
 • Роботи з укладання виконують при температурі навколишнього середовища від +5 до +25 градусів. При температурі повітря вище +25 градусів поверхню газобетону слід постійно зволожувати водою.
 • У холодну пору року для укладання газобетонних блоків використовують клей зі спеціальною добавкою, що дозволить проводити роботи по будівництву при температурі навколишнього середовища до -15 градусів.
 • Спочатку провести освітлення на робочу площадку.
 • Підготувати місце для складування газобетону.
 • Організувати місце для закритого складу будівельних матеріалів (для сухих сумішей).
 • Заздалегідь привезти на об'єкт обладнання, інструмент, інвентар.
 • Завести на об'єкт газобетон і сухі суміші для кладки хоча б на тиждень роботи.
 • Виконати геодезичну підготовку і розбивку осей на місцевості, вказати абсолютний показник нульового горизонту.
 • Виконати облаштування фундаменту під стіни та обов'язкову гідроізоляцію згідно документації проекту.
 • Вивчити інструкцію по способу приготування розчину з сухих сумішей.
 • Вивчити способи і прийоми ведення роботи і безпечної організації робочого місця.

Технологія будівництва будинку з газобетону

Технология строительства дома из газобетона

Технологія будівництва з газобетонних блоків прийшла до нас з Європи, де вже протягом тривалого періоду цей будівельний матеріал зарекомендував себе з кращого боку. Будинки, які побудовані з газобетону стоять у багатьох країнах Європи, Канади, Азії вже протягом багатьох десятиліть.

Як побудувати будинок з газобетону

Как построить дом из газобетона

Технологічний порядок

 1. Фундамент будинку з газобетону. У відповідності з проектною документацією влаштовують фундамент, як правило, це монолітний або стрічковий фундамент, в залежності від типів ґрунтів на ділянці, розміру майбутнього будинку, рівня залягання підземних грунтових вод. Тривалість цього етапу може бути від трьох тижнів. Точно можна сказати лише після розвідки геології на ділянці, його віддаленість, наявність під'їзних шляхів, проекту будинку, типів фундаменту. Важливим моментом зведення фундаменту будинку - це грамотне облаштування вимощення будівлі. Невеликим недоліком матеріалу є його підвищене водопоглинання, тому захист конструкції від вологи необхідно приділяти велику увагу.
 2. Стіни з газобетону. Для посилення надійності й міцності конструкції будинку, особливо якщо його поверховість буде вище двох поверхів, пропонується застосовувати армовані пояси, тобто додатково зміцнювати периметр стін будинку.
 3. Укладання газобетонних блоків повинна проводитися на спеціальний розчин за допомогою спеціального інструменту або гребінцевої лопатки - це забезпечить рівний технологічний міліметровий шар. Вирівнювання блоків газобетону здійснюється за допомогою гумового молотка. Це повинно забезпечити цілісність газобетону і рівномірність кладки. Одним з достоїнств зведення стін з газобетонних блоків є те, що вони майже не дають усадки, завдяки чому можна відразу проводити внутрішню обробку, що істотно знижує термін будівництва.
 4. Перекриття будинку з газобетону можуть бути дерев'яними, а також з бетонних плит промислового виробництва, монолітними, або у конструкції одного будинку може бути комбінація різних перекриттів.
 5. Будівництво даху. Це дуже відповідальний етап, протягом якого виробляють монтаж кроквяної системи даху та облаштування покрівельної конструкції.
 6. Скління віконних прорізів готового будинку з газобетону.
 7. Внутрішня обробка.
 • Прокладка інженерних комунікацій (водопостачання, електропостачання, каналізація, опалення)
 • Облаштування основи підлоги будинку
 • Зведення внутрішніх перегородок
 • Підготовка поверхні стін під фінішну обробку
 • Фінішна обробка фасаду. Підшивка звисів карнизів до конструкції даху та монтаж водостоку. Фінішна обробка зовнішніх стін будівлі з газобетону повинна виконувати наступні функції:
 • вирівнюючу, тобто приховувати виникли нерівності кладки
 • захисну функцію, підвищувати атмосферостійкість кладки
 • декоративну, надаючи будівлі красивий зовнішній вигляд
 • Ландшафтний дизайн ділянки, облаштування малих архітектурних форм, будівництво паркану.
 • Останні дослідження показали, що при правильних і грамотних етапах будівництва з газобетону ніякі грибки і цвіль ніколи не потривожать новий будинок!

  Тому, при дотриманні всіх технологічних норм при зведенні будинку з газобетону, застосування будівельних оздоблювальних матеріалів хорошої якості і надійного захисту фасаду будинку він буде теплим, затишним і довговічним, і прослужить своїм господарям надійно протягом багатьох років.

  Відео

  Історія будівництва одного будинку з газобетону.

  Читайте також: