Будинок з керамзитобетону своїми руками

17.01.2021
3 241
Admin

Дом из керамзитобетона своими руками

 1. Керамзитобетон - унікальний матеріал
 2. Проект будівництва
 3. Міцне і якісне основа будинку
 4. Кладка стін
 5. Відео

Все більше з'являється у світі людей, які не бажають користуватися дорогими послугами будівельних компаній, а прагнуть побудувати будинок самостійно з допомогою друзів і близьких. В пошуках різних варіантів проектів, вибираючи з великої кількості сучасних будівельних матеріалів, майбутні власники житла хочуть мати міцну довговічну конструкцію. Ми пропонуємо звернути увагу на будинок з керамзитобетону своїми руками, будівництво якого не затягнеться на довгий час, не вимагатиме величезних капіталовкладень і трудових витрат.

Керамзитобетон - унікальний матеріал

Будівництво будинку з керамзитобетону може бути монолітним і блоковим. Багато компаній займаються виготовленням блоків, переважаючих у багато разів розміри цегли, що значно знижує терміни зведення будівлі. При монолітному будівництві використовується керамзитобетонний розчин, що заливається в опалубку шар за шаром.

Строительный материал керамзиобетон

Матеріал відрізняється:

 • Високими показниками витривалості, щільності і міцності.
 • Невеликою вагою.
 • Відмінними теплоізоляційними і звукоізоляційними характеристиками.
 • Тривалими термінами експлуатації.
 • Легкістю і простотою монтажу.

Варто зазначити, що для виробництва керамзитобетону застосовується керамзит, зроблений за технологією випалу спеціальної глини.

Ніяких хімічних складів, що впливають на навколишнє середовище і здоров'я людини в керамзитобетону немає.

Проект будівництва

Проект строительства

Ви можете побудувати будинок за типовим проектом, або замовити індивідуальну розробку з урахуванням всіх ваших побажань. На цьому етапі без висококваліфікованого фахівця ніяк не обійтися. Грамотно розроблений проект складається з розрахунків і креслень. Він просто необхідний для отримання дозвільних документів на будівництво. На стадії розробки прораховується необхідна міцність фундаменту і варіанти його закладки.

Міцне і якісне основа будинку

В основному для будинки з керамзитобетону зводять стрічковий фундамент. Глибина закладки залежить від результатів геологічних досліджень в зоні будівництва. На якість фундаменту в першу чергу впливає вибір матеріалів і дотримання технології закладання фундаменту.

Опалубка для ленточного фундамента

Вам знадобляться високоякісні матеріали для приготування цементного розчину:

 1. Очищений пісок.
 2. Висока марка цементу.
 3. Керамзит, щебінь.
 4. Вода.
 5. Пластифікатори.
 6. Граніт.

В якості опалубки можна використовувати дерев'яні щити або пінополістирольну конструкцію незнімного типу. При установці незнімної опалубки ви отримаєте стійке, міцне і якісне основу. Для приготування керамзитобетонной суміші відмінної якості знадобиться бетономішалка.

У виритий згідно з проектом котлован під фундамент укласти шар піску і цементу товщиною до 30 див Встановити опалубку і арматурну конструкцію.

Висота фундаменту повинна бути на 50-70 см вище рівня землі. Згідно технології будівництва, основа будинку повинна бути строго горизонтально.

Залитий фундамент залишають на місяць для досягнення проектної міцності.

Кладка стін

На цьому етапі розглянемо два варіанти зведення стін з керамзитобетону - блочний та монолітний.

Стіни з керамзитобетонних блоків

Розміри блоку перевищують параметри цегли, що дозволяє звести стіни будинку у багато разів швидше при мінімальному використанні робочої сили. Можна працювати з блоками самостійно, не залучаючи друзів і родичів, а можна створити маленьку бригаду з чотирьох осіб і звести стіни в максимально короткий термін.

Стены из керамзитобетонных блоков

На підставу укласти гідроізоляційний шар, а потім арматурну сітку. Приступити до кладки блоків з керамзитобетону. Обов'язково робити перев'язку між рядами. Для приготування розчину необхідно придбати цемент з високими характеристиками морозостійкості і міцності. В розчин додати мінеральні добавки і пластифікатори, що у багато разів посилить міцність і надійність кладки.

Збільшити жорсткість стін будівлі допоможе укладена через кожні три ряди арматурна сітка.

Монолітна стіна з керамзитобетону

Швидко і якісно збудувати будинок можна, заливаючи монолітні стіни самостійно приготованим керамзитобетоном. Для робіт використовують знімну опалубку або незнімну. Розглянемо застосування обох видів.

Для роботи зі знімною опалубкою знадобиться:

 • До 10 прогонів опалубки, зробленої з фанери.
 • Керамзит.
 • Цемент.
 • Металеві шпильки.
 • Склопластикова арматура.

На фундамент укласти гідроізоляційний шар і арматуру в два ряди. Затока керамзитобетонной суміші починається з кутів. Фанерні листи 12 мм товщини покрити поліетиленовою плівкою для збільшення терміну експлуатації. Встановити щити на відстань, рівну товщині муру за проектом й з'єднати між собою дистанційними розпірками зі скобами або спеціальними шпильками. Коли всі прогони будуть змонтовані, приступити до приготування керамзитобетону. Використовувати бетономішалку.

Приготовление керамзитобетонного раствора

Розчин повинен складатися з 40 л керамзиту, 7 л цементу кращої якості, 4,5 л води і 150 г рідкого мила. Коли вся опалубка встановлена буде залита, необхідно дати застигнути керамзитобетонной суміші. Зняти опалубку і встановити для наступних робіт. Перед укладанням другого шару укласти склопластикових арматуру.

Незнімна опалубка може бути виготовлена з різних матеріалів. Ми розглянемо зведення стін з керамзитобетонной прошарку і анкерного мурування цегли.

Одночасно класти цеглу в два ряди на відстані товщини стіни. Простір між стінками в півцеглини заливати керамзитобетонной сумішшю. Роль анкера виконує тичкова цегла, викладений у шаховому порядку у бетон через чотири ряди. Таким чином виходить міцна монолітна конструкція.

Кладка кирпича в два ряда

Можна використовувати для зовнішньої незнімної опалубки цеглу, а для внутрішньої опалубки гіпсоволокнисті листи або плити цементно-стружкові, монтуючи їх на дерев'яний або металевий каркас.

Перевага монолітного будівництва з незнімною опалубкою полягає в тому, що вам не потрібно буде додатково займатися зовнішньою обробкою стін, а для внутрішньої знадобиться набагато менше матеріалів і часу.

Після зведення стін приступити до робіт над стельовим перекриттям,установкою кроквяної системи, укладанням теплоізоляційного і гідроізоляційного шару, монтажем покрівельного матеріалу.

Побудований будинок з керамзитобетону своїми руками буде теплим, затишним і міцним. При використанні знімної опалубки стіни будинку утеплюють з зовнішньої або зовнішньої сторони. Монолітна стіна виходить пористою, що є позитивним фактором для нанесення штукатурки. Штукатурка стін на сьогодні вважається найдешевшим способом зовнішньої обробки. При використанні сайдинга спочатку укладають теплоізоляційний шар. Варіантів обробки будинки з керамзитобетону багато і ви можете вибрати те, що подобається вам найбільше.

Відео

У цих роликах ви знайдете кілька цінних порад щодо будівництва монолітних стін з керамзитобетону.

Читайте також: