Будинок з керамзитоблоков своїми руками

17.01.2021
4 775
Admin

Дом из керамзитоблоков своими руками

 1. Застосування керамзитобетону
 2. Розрахунок потрібної кількості блоків
 3. Технологія будівництва
 4. Відео

Стали популярними в зарубіжних країнах керамзитобетонні блоки все частіше знаходять застосування в будівництві малоповерхових будинків на теренах нашої країни. Ви давно мрієте про своєму приватному будинку подалі від гамірного міста? Сьогодні настав час виповнитися вашої мрії. Ми пропонуємо побудувати будинок з керамзитоблоков своїми руками в короткі терміни при мінімальних витратах як матеріальних, так і фізичних.

Застосування керамзитобетону

Побудований з керамзитоблоков будинок не потребує особливого догляду і відрізняються тривалими термінами експлуатації. Для будівництва дач або заміських будинків в основному застосовують багатощілинний і повнотіла керамзитобетон. Якщо ви плануєте побудувати одноповерховий будинок з легким дерев'яним стельовим перекриттям, піднімати стіни краще з блоків повнотілих. Для будівель у два і більше поверхів використовують обидва види блоків.

Керамзитоблок

В багатощілинну блоках передбачені пази і гребені з двох сторін, що дозволяє проводити монтаж по вертикальних швах без використання розчину. Така кладка називається стик в стик і вона покликана поліпшити теплопровідність стіни за рахунок зменшення кількості холодних містків.

Проект майбутнього будинку слід замовляти у висококваліфікованого спеціаліста. В момент обговорення різних нюансів слід звернути особливу увагу на те, що будинок буде будуватися з керамзитоблоков. Грамотно складений проект з вказівкою всіх розмірів допоможе уникнути різних непередбачених ситуацій, що погіршують якість споруди.

Переваги керамзитоблоков перед використанням інших будівельних матеріалів:

 1. Екологічна чистота.
 2. Стійкість блоків до різних зовнішніх впливів.
 3. Підвищена технологічність.
 4. Низькі показники водопоглинання.
 5. Керамзитобетон відрізняється прекрасним теплоізоляційним властивістю.
 6. Невелика маса виробів не вимагає пристрою потужного фундаменту.

Розрахунок потрібної кількості блоків

Расчет количества блоков

Ви зможете заощадити витрати на будівництво, якщо будете знати, як розрахувати керамзитоблоки на будинок. Для проведення точних розрахунків потрібен проект будинку. З нього можна визначити розміри будівлі. Слід підсумувати довжину зовнішніх і внутрішніх несучих стін. У підсумку вийде довжина всіх стін будинку, яку необхідно помножити на висоту приміщень. Щоб продовжити розрахунок, потрібно знати товщину запроектованих стін і розміри використовуваних для будівництва блоків. Остання отримана при розрахунках цифра множиться на запроектовану товщину стін. Підсумок - обсяг усіх стін будинку.

При купівлі керамзитоблоков відштовхуйтеся від отриманого обсягу і обов'язково плюс до нього до 5% на непередбачені ситуації. Це може бути бій або шлюб окремих елементів.

Технологія будівництва

Розглянемо поетапно технологію будови будинку.

Фундамент

Ленточный фундамент для дома

Якщо в проекті передбачається підвальне приміщення, фундамент потрібно зводити з бетонних блоків. Для звичайного будинку з керамзитоблоков закладається стрічковий фундамент.

 1. Будівельний майданчик ретельно розчистити від сміття і вирівняти.
 2. Вирити котлован, глибина якого залежить від виду грунту і рівня ґрунтових вод у районі будівництва.
 3. На дно котловану засипати подушку з піску і щебеню великої фракції шарами в 30 див.
 4. Встановити арматурний каркас і опалубку з дерев'яних щитів.
 5. Бетономішалкою приготувати розчин з дрібної фракції щебеню, піску, цементу і води. Залити фундамент.
Під час закладки основи під будинок необхідно відразу прокласти труби для подачі води і відведення стоків. Не потрібно забувати про пристрої вентиляційних отворів по всьому периметру будівлі.

Залишити фундамент застигати потрібно мінімум два тижні, а краще на три місяці. За цей час підстава просяде під своєю вагою, що дозволить поліпшити якість зведення конструкції всього будинку. Для запобігання попадання вологи в підвальне приміщення і фундамент потрібно влаштувати якісну гідроізоляцію.

Кладка стін будинку своїми руками

Кладка стен дома

Для зручності роботи від кута до іншого куті натягнути шнур. Кладку стін почати з кута. Уклавши на підставу кутовий блок, перевірити його вертикальне і горизонтальне розташування. Завершивши кладку першого ряду, приступити до кладки другого. Обов'язково виконати перев'язку між рядами.

Висота шва між блоками повинна бути дорівнює 10 мм. Між блоками не повинно бути порожніх зазорів, тому необхідно ретельно промащувати розчином всі шви.

Якщо ви хочете, щоб ваш будинок був теплим і затишним, рекомендуємо разом з кладкою керамзитоблоков паралельно виконувати кладку утеплювача і зовнішнього декоративного елемента. Це може бути облицювальна цегла, спеціальні блоки або інші матеріали.

Використовуючи для облицювання будівлі цегла, необхідно робити перев'язку між внутрішнім і зовнішнім шаром кладки склопластиковими прутами або сіткою. Особливу увагу приділяти кладці блоків, що утворюють віконні і дверні прорізи.

Кожен ряд кладки перевіряти по горизонталі і вертикалі.

Надати більшої жорсткості конструкції будівлі допоможе армування стін через кожні чотири ряди. Для цього вам знадобиться арматура або кладочна сітка. Завершивши кладку стін, потрібно поверху встановити армопояс з залізобетону або звичайного цегли.

Будівництво даху

Чим якісніше зроблена кроквяна система, тим надійніше буде конструкція даху. Керамзитоблоки потрібно використовувати також для кладки фронтонів. Не забувайте про необхідність провести теплоізоляційні та гідроізоляційні роботи перед монтажем покрівельного матеріалу. Особливу увагу слід приділити монтажу димоходів.

Зовнішнє облицювання

Будинок з керамзитоблоков можна облицьовувати самими різними матеріалами. Найдешевшим способом оздоблення будівлі штукатуркою з піску та цементу. Можна зробити звичайну або декоративну штукатурку і пофарбувати будинок у будь-який вподобаний вам колір.

Наружная облицовка

Естетично і благородно буде виглядати натуральний камінь. Найголовніше, щоб у його характеристиках був присутній відмінний показник морозостійкості.

Економна облицювання - термопанелі з пінополіуретану і клінкерної плитки. Прекрасний екологічно чистий матеріал відмінно зберігає тепло в мороз і цілющу прохолоду в спеку.

Ось ми і розповіли, як побудувати будинок з керамзитоблоков, щоб він вийшов теплим і надійним. Про те, як зробити внутрішнє облицювання будівель з керамзитоблоков, монтаж підлогових покриттів, кроквяну систему, підведення комунікаційних систем та інших робіт ви зможете прочитати в наших наступних статтях.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, їх якого ви дізнаєтесь, як правильно класти кут будинки з керамзитобетону.

Читайте також: